Maa, jossa asuu kansa, joka EI KUNNIOITA JUMALAA!!!
Mitä sille TAPAHTUU!!!???!!!
HERRA ANTAA SEN EPÄJUMALANPALVELIJOILLE!!!
Jos EI KUNNIOITETA JUMALAA!!!
9
222
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä jumala, ei sellaisia ole.
- Anonyymi
Olisihan se tyranniasta vapautuminen positiivista kehitystä.
Mutta sadut satuina, ja jumalattoman hyvä päivää sinullekin. - Anonyymi
Tapahtuu kaikkea hyvää. Mitä maallistuneempi maa sitä paremmin sillä yleisesti menee.
NIINKÖ!!!???!!!
Kun kansa, esimerkiksi Suomen kansa, luopuu JUMALASTAAN, kuten NYT ON KÄYNYT, luuletteko, että tilalle tulee jokin SEKULARISTINEN ONNELA!!!???!!!
EI TULE!!!
MIKSI saattaa ehä vaikuttaa siltä, että ATEISTIEN UNELMA maailmasta ILMAN JUMALAA olisi heidän näkökulmastaan parempi!!!???!!!
KOSKA he eivät NÄE eivätkä OSAA AJATELLA OMAA NAPAA KAUEMMAKSI!!!???!!!
JUMALATTOMAN ELÄMÄNTAVAN kannattajista saattaa näyttää, että IRTAUTUMINEN JUMALAN LAISTA tuottaa hyvää HEIDÄN HARHAUTUNEEN ja KADOTUKSEEN VIEVÄN ELÄMÄNTAPANSA näkökulmasta!!!
KUITENKIN
JUMALA ON JA HÄNEN LAKINSA PYSYY!!!
Kuten kautta aikain on käynyt, kun KANSA KÄÄNTYY POIS JUMALAN LAISTA, EI JUMALA ANNA MAATA NISKUREILLE ELETTÄVÄKSI HEIDÄN MIELENSÄ MUKAAN ILMAN JUMALAN LAKIA!!!
OMAN NAVAN TUIJOTTAJAT, HEDONISTISET JUMALATTOMAT EREHTYVÄT, koska HE EIVÄT YMMÄRRÄ!!!
KUN JUMALA, TAIVAAN KAMAAN LUOJA HYLÄTÄÄN; antaa JUMALAMAAN EPÄJUMALANPALVOJILLE!!!
HEIDÄN LAKINSA OVATKIN SITTEN SELLAISIA, ETTÄ JUMALATTOMLLE TULEE ITKU JA HAMMASTEN KIRISTYS!!!
ETTEKÖ NÄE, mitä JO TAPAHTUU!!!???!!!
- Anonyymi
Uskonnoista pitäisi päästä eroon mutta islam vyöryy voimalla koko maailmaan.
Kristinuskon päivät on kohta luettu.
💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯👺- Anonyymi
Ja epäjumalan palvovat ovat sitten nämä viimeiset kristityt.💯💯💯👺👺
- Anonyymi
Hah sinun jumalasi on niin heikko. Eikö kannattaisi vaihtaa parempaan?
- Anonyymi
HUONOSTI suunnitteli ja implementoi JUMALA ihmisen kun EI SAANUT sitä USKOMAAN vaikka NIIN kauhea TARVE ilmeisesti olisi USKOA!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637
