Kenoon myös tietokone avuksi kuten lotossa.

Anonyymi

Huomattava puute on kyllä Veikkauksen sivulla tuo kun ei voi samalla kun veikkaa tilata ruokaa ja viinaa kotiin. Nappia painamalla tulostin sylkee lottonumerot ja kauppalistan.

Kenoon mulla on kyllä oma hyvä järjestelmä, mutta se vaatii sitten että ohjelma hakee veikkauksen sivuilta edellisiä tuloksia automaattisesti, se vaatii sen operaation.

Koska se laskee niiden perusteella mitä numeroita kannattaa veikata.

8

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Periaatteessa järkevä viesti. Mutta viestin eli avauksen kirjoitti henkilö, jolla on hyvin suuri omaisuus ilman pelejäkin. Kymmeniin miljooniin euroihin kohoava varallisuus.

      • Anonyymi

        Kannattako kirjoittaa ja vastata itselleen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kannattako kirjoittaa ja vastata itselleen?

        Maassamme on rikkaita ihmisiä ehkä satojatuhansia. Näistä hyvin pieni osa on lottovoitosta rahansa saaneita. Varmasti miljoonavoittoja on maksettu myös ennestään rikkaille.


    • Anonyymi

      Minun Keno-järjestelmä on tällainen, mikään salaisuus sinänsä ole, eli: kun kenossa arvotaan paljon numeroita, niin lasketaan se 4-kierrosta taaksepäin numeroista tietyllä prosenttikertoimella miten todennäköistä että tulee uudestaan jos on hyvää randomia heillä...

      Ja sitten eli: lasketaan kenon numeroista kierros 3 aikaisemmin painotuksella 50%, kierros 4 aikaisemmin painotuksella 100% ja kierros 5 aikaisemmin numerot painotuksella 50%.

      Ja sitten vähän vain matematiikkaa ja valitaan parhaat 3 numeroa, joista veikataan kaikki mahdollisuudet noista 3:sta numerosta.

      • Anonyymi

        Onnittelut lottovoitosta monimiljonäärille ja olympiavoittajalle!


      • Anonyymi

        ''Ja sitten vähän vain matematiikkaa..'' josta sinulla ei ole hajuakaan;)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ''Ja sitten vähän vain matematiikkaa..'' josta sinulla ei ole hajuakaan;)

        Poista suojaus!


      • Anonyymi

        Veikan tietokone laskee kaikki hulluimmatkin rivit talon hyväksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      112
      2328
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      32
      1897
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      48
      1855
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      27
      1853
    5. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      102
      1836
    6. Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)

      Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la
      Sysmä
      57
      1142
    7. Onko sulla jotain

      Suunnitelmia?
      Ikävä
      110
      1046
    8. Poistettuun aloitukseen

      Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei
      Suhteet
      20
      913
    9. Vaikeneminen

      Tylsää kun nainen meni kuoreen 🫤
      Ikävä
      54
      870
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      110
      847
    Aihe