Se on sitä syöpää, joka tuhoaa sivistystä, yksilönvapauksia, demokratiaa, kritiikkiä, ja kehitystä. Kollektivismi on toimintaa, jota vasemmistolaiset kutsuvat "yhteen hiileen puhaltamiseksi", mutta todellisuudessa se on mielipiteiden, asenteiden, toimintatapojen jne. homogenointia, sekä vallanjanoa ja vallan keskittämistä ja tiivistämistä, sekä arkirealismista irtautumista. Kun tähän lisätään historian aikana tutuksi tulleet negatiiviset ominaisuudet, kuten viha, vaino, valehtelu jne., muodostuu ideologia, joka on yhteiskunnalle oikeasti vahingollinen. Vasemmistossa on nimittäin mahdotonta hyväksyä muunlaisia mielipiteitä ja näkemyksiä, eikä myöskään haluta hyväksyä muunlaisia ideologioita, varsinkaan oikeistolaisia. Tästä kaikesta muodostuu se arkkivihollinen, jota vastaan on oikeutettua käyttää sellaisia keinoja, joita itseään vastaan ei hyväksytä ikinä.
On vain yksi keino turvata sivistys, vapaudet, demokratia ja kehitys: älä äänestä vasemmistolaista. He lupaavat sinulle kuut taivaalta ja vaikka mitä, mutta kun tulee aika lunastaa lupaukset, valitellaan kun olosuhteet on huonot, tai kuvitteellinen "äärioikeisto" pilasi kaiken.
On vain yksi keino turvata sivistys, vapaudet, demokratia ja kehitys: älä äänestä vasemmistolaista. He lupaavat sinulle kuut taivaalta ja vaikka mitä, mutta kun tulee aika lunastaa lupaukset, valitellaan kun olosuhteet on huonot, tai kuvitteellinen "äärioikeisto" pilasi kaiken.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vasemmisto - hyvesignalointi, hyveposeeraus / muiden demonisointi
Tämä on strategiaa, jolla vasemmisto kosiskelee äänestäjiä. He pyrkivät luomaan vaikutelman, että ikään kuin he olisivat ainoat, jotka ovat hyviä. Siksi he tulevat voimakkaasti esiin
- antirasismiteemoilla
- vihapuhemoralisoinnilla
- feminismillä
- sukupuoli- ja seksuaalisuuteen liittyvillä asioilla
- ihmisoikeuksilla
- jne.
Tämä ei ole pelkästään äänestäjien kosiskelua, vaan populismiin kuuluu luoda vaikutelmaa, kuinka äänestäjillä on jopa "velvollisuus" äänestää vasemmistolaisia, koska muuten äänestetään "vihollista". Ja mikä on tämä "vihollinen"?
Onko vasemmistopropagandassa mitään realistista "vihollisesta", vai onko se vain uhkakuvien luomista, sekä niiden kohdistamista kilpailijaan? Esim. uusnatsi (jolla ei ole mitään tekemistä persujen kanssa) hakkasi vasemmistolaisen -> Perussuomalaiset on "äärioikeistopuolue" -> SUPO: "äärioikeistouhka kasvanut". Näin yksinkertaista, ja moraalitonta, on ideologinen kilpailu vasemman laidan toimijoilla.
Eikö tämä sinun kirjoituksesi toteuta juuri niitä asioita, mitä itse sanot toisista?