Suomen koululaitos on täysin kaaoksessa...

Anderssonia se ei näytä haittaavan....
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Liin huolet on matujen hankinta. Ohisalon huolet on matujen hankinta.
Kuka vajaa näitä äänestää?

Äänestä
  • Sitä ihmettelen myös?
    Haaskaavat verovarat ulkomaalaisiin. Suomen lasten etu, ja turvallisuus ei näytä kiinnostavan. Häpeällistä!

    Äänestäkäämme Viisaammin, lapsillemme turvallisempi tulevaisuus!

    Äänestä

Ählyt eivät opi edes tavaamaan, vaikka kuinka ponnistaisivat älynnystyröitään.

Äänestä
  • Miksi opettelisivat? Esimerkki löytyy fattan tuilla loisivista vanhemmista ja niiden haluttomuudesta oppia mitään tai sopeutua mihinkään maksajan kulttuuriin.
    Odottaa hieno tulevaisuus.

    Äänestä

Peruskoulun pitäisi palata pikaisesti perusasioihin ja hylätä kaikki sitä terrorisoiva huuhaa! Tätä huuhaata on hirvittävä määrä ja joka vuosi joku pelle saa läpi lisää tätä peruskoulua rapauttavaa oheishumppaa.

Lyhyesti, opettajien tulee saada keskittyä opettamiseen!

Äänestä
  • Mätä on YLEssä asti miten se paska ei valuisi opettajien koulutukseen?

    Äänestä

  • Kuka ihmeen valaistunut idiootti sai aikaiseksi käsialakirjoituksen poistamisen peruskoulusta? Mikä oli tämän tuhoisan poistohankkeen idea ja tarkoitus?
    Varmasti yksi merkittävä tekijä luku- ja kirjoitustaidon tuhoamisessa!

    Äänestä

Toimivaa moneen kertaan korjatessa on joka kieroksella luotu uusia ongelmia.

Äänestä

ikuinen opiskelu onkin uskottavaa,

Äänestä

Ei kai, kun on itte yhtä kaaosta.

Äänestä

Peruskoulun työnjako pitäisi olla 1. Opettaja opettaa perusasiat 2. Oppilas kuuntelee opettajaa ja oppii perusasiat.

Nyt koulu on kuin joku kirppusirkus, tolkutonta höpöhumppaa ja joka vuosi tämä humputus vaan lisääntyy.

Opetuksen turmiotermejä esim. inkluusio, integrointi, tiimipalaverit, pajakoulu, muutosagentit, kivakoulu jne.

Äänestä

Koulun olisi pitänyt jo alunperin olla keppiin perustuvan sijasta palkkioon perustuva.
Eli kun teet hyvin, saat isomman summan rahaa. Saat huonoja arvosanoja, pärjäilet vähemmällä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Anderssonia se ei näytä haittaavan....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu