Suosikkini nyt ekan jakson jälkeen Eija Kantola ja Heikki Sorsa.. Inhokkeja en osaa ihan vielä näin ekan jakson jälkeen sanoa, Paitsi "ella" ja se ylimairea helmeri yök ! No, katsellaan. Mieli tyypeistä voi vielä moneen kertaan vaihtua !!
Selviytyjät Suomi 2021 ! !
Anonyymi
21311810
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 25 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 213
Vanhimmat
Paljon on hyytelöä. Eli lihavaa porukkaa..Olis nyt oikeasti rankkoja tehtäviä.
Hahah JEP!! Että jengi on huonos ja fättis kuosis nykyää.
All dat jelly... But no toast! =DDD
Toivon vaan sitä että se ylimielinen ja ärsyttävän teennäinen helmeri EI voita !!
Nimenomaan Helmerin pitäisi voittaa. Hän pärjää kilpailuissa ja leirissä osaa tehdä muutakin, kuin juonitella pusikoissa. Tai sitten Paul, mutta ei kukaan näistä kieroilevista ja avuttomista naisista.
Samaa mieltä, joko Helmerin tai Paulin pitäisi voittaa, tai Jon-Jonin. He ovat todellisia selviytyjiä. Toivottavasti joka tapauksessa pääsisivät mahdollisimman pitkälle pelissä.
Luojan kiitos se ylimielinen ja omastamielestään täydellinen helmeri putos jo pois ! On kyl kamala narsisti.
Viki ja naiset ulos heti, kun kiusaavat Paulia oikein porukalla! Vikin radio-ohjelmat pannaan eli kukaan ei saisi kuunnella tuollaisen kiusaajan ohjelmia 🤮 Työnantajaki vois siirtää tuollaisen kiusaajan takahuoneeseen siivoamaan! Ei saisi olla nuorisolle mikään malli siellä radiossakin. Miten nuo naisetkin tuollaisia kiusaajia. Toivottavasti saavat kokea samaa kuin Paulia noin rankasti kiusaavat, ja lisäksi naisia joilla ei minkään laista myötätuntoa, hyi yähyi
Juuri näin
Olen tämän ketjun alkuperäinen aloittaja, Ja sanon : PAUL voittoon. vaikeimman kautta voittoon, ei oo helpolla päässyt !!
Olen samaa mieltä. Paul on ainoa, joka ansaitsee voiton. Inhottaa koko formaatti siinä mielessä, että selviytyminen olisi vain juonittelusta ja selkäänpuukottamisesta kiinni. Mielestäni sellainen pitäisi kieltää ja kilpailla vain rehellisesti. Olen varmaan vanhanaikainen, mutta mielestäni kaikki tuolla tehty kieroilu on väärin, eikä missään nimessä liittoutumilla ja kieroiluilla saisi kukaan voittaa. On väärin, että parhaat kilpailijat juonitaan ulos.
Näin juuri pitäisi olla. Kiusaajat pannaan ja oikeat selviytyjät jatkoon . Meillä karsitaan 4 ohjelmistoa ihan Vikin käytöksen vuoksi .
Täysin samaa mieltä, Paul ansaitsee voiton! Ainoa todellinen selviytyjä. Harmi, kun eivät Eijan kanssa ymmärtäneet tiputtaa Eveä tai Shirlyä silloin kun siihen oli mahdollisuus. Kieroilijoiden ei kuuluisi voittaa.
Lihavat naiset kadehtivat täällä shirleytä.
Karmeata oli katsoa kun Eve ja Shirley rääkkäsivät ja nöyryyttivät sannaa.. Oikeen pahaa teki !!
eve ja shirley hirveitä juonijoita-toivottavasti eivät voita.Paul paras ja sympaattisin
äänestivät nyt heikoimman lenkin ulos ja jäävät ilman palkintorahoja....heikki tai paul on voittaja...
Toivottavasti nuo kierot eukot ei voita. Eihän tuo Karvinen pärjää missään muussa kun kieroilussa. Ei se ole selviytyjä.
Harmi, pahin paskiainen voitti. Toivoin aivan jotain muuta.
Joo samat sanat. Paulin olis kuulunu voittaa!
Jep! Paul ehdottamasti paras.
Juurikin näin!
Tasan samaa mieltä . Oli ällöttävää katsoa viimeistä heimoneuvostoa.
Raukat eivät kestäneet häviötä itseään paremmalle kilpailijalle ja antoivat voiton
kilpailijalle , joka ei pärjännyt yhdessäkään kilpailussa:
Juoruamisella ja manipuloinnilla ei ole mitään tekemistä todellisessa selviytymisessä.
Siellä kadehdittiin Paulia niin, että piti uhrata kilpiluja siihen että saatiin tehtyä kiusaa Paulille, erittäin ikävää toimintaa.
Paul on todellinen selviytyjä, Eija Kantolalle hatunnosto, olit rehellinen alusta loppuun ja todellinen tuki Paulille.
Katson yleensä selviytyjien amerikkalaista versioita, tuollaista porukkakiusaamista en ole siellä nähnyt ja päätin etten suomalaisten selviytyjiä katso enää koskaan.
Häpeän koko typerän joukon puolesta.
Paul oli ylivoimaisesti paras selviytyjä!
Ylivoimaisesti paras Paul!
Kaikkien aikojen selviytyjä!
Just näin.
Paul oli ehdoton ykkönen!
Shirley meni Eveliinan siivellä kolmen sakkiin.
Miten ihmeessä voitto meni vääräälle ja kierolle pelaajalle????? Monen äänien antajien
mieli muuttui kun oli ratkaisun hetket.
Paul sinulle voitto olisi kuulunut eikä kierolle toiseksi tulleelle, Viki ei sitä kilpailua kolikoilla pelata sinua harmittaa kun et saanut tarpeeksi kolikoita joilla olisit pelastanut itsesi,
Shirley etkö osaa vastata tuomariston kysymyksiin omalta kannaltasi vaan matkit samaa kun mitä Paul on sanonut?
En pysty ymmärtämään että Shirly voitti!? Paul on selviytyjä, hilasi itsensä takas kisaan uudestaan ja uudestaan. Mitä tekee Shirly: seisoa tönötti joka jaksossa jossain vedessä tumput suorina ja puhui pahaa muista. Selviytyi tuohon pisteeseen vain ja ainoastaan kun peesasi Evä. Järkyttävä päätös kaudelle.
Eipä olla lihavia eikä kateellisiakaan, mutta Shirley ei ansainnut voittoa.
Sama täällä. Katson tästälähin merikkalaista versiota. Itsetunto kohdillaan kilpailijoilla. Turhia julkkiksia ei pitäs päästää Suomessa selviytyjiin.
Todellakin, Paul olisi ansainnut voittaa! Todellinen selviytyjä eikä turvautunut kieroon peliin.
Löysin tämän vasta pettyneenä siihen että Paul ei voittanutkaan! Sama mieltä kanssanne. Eka kerta kun kannatan mies oikeaksi voittajaksi niin käykin miin että eka nainen voittoon onkin juuri sellainen nainen jota en arvostaa millään tavoin. Itse olin Sannan kannattaja aluksi, hänkin jäi Shirlyn juonittelun uhriksi. Selvityjä on mielestäni Paul juuri siksi että hän joutui selvitymään niin paljon enemmän kun muut! Löysin tämän kun luin että kerätään Paulille kolehtia, mielestäni se vasta olisi veto. Korjamme lopputulos keräämällä Paulille rahat ja tittelin kansan mielestä sitten hylkämme sarjan. En nöe että selvityjä voi olla pelkästään kieroilun mestari, kuten tässäkin toteatte. Katsojille tulisi antaa myös äänen. Tiedättekö onko tälle tekemiselle siis jatkoa? Keräilläänkö?
TÄYSIN VÄÄRÄ IHMINEN VOITTI !! Shirley oli vapaamatkustaja. Pääsi todella helpolla esim Pauliin verrattuna. Shirley oli siipeilijä joka sai "Ilmaiseksi" voiton. En voi käsittää.
Shirley oli vapaamatkustaja, Helpolla pääsi. Ja täysin väärä voittaja !!
Paul oli rääkätty ja alistettu lähes koko ajan. Vain Eija oli hänen puolella loppuun asti ! Shirley on Huono "voittaja" !!
Eija Kantola on ihana. Sen voi näin ohjelman päätyttyäkin sanoa. Samaa ei voi kaikista osallistujista sanoa...
Helmeri on Narsistin malli esimerkki. Minä minä minä..
Kiinalaiset on pirun ovelia ja kieroja menisivät takaisin kiinaan
Suski on aika jäätävän näköinen ilman niitä asuja ja runsasta meikkiä.
Mitä eroa on .Selviytyjät Suomi.??
Sitten toinen ohjelma.Julkkisselviytyjät Suomi.??
Samoja naamoja kummassakin ohjelmassa..
Onneksi ei tervitse näitä paskoja katsoa.
"Ella" 😂
Niin, Eetu on hänen oikea nimensä. Karmea ilmestys ja ilkeä ihminen.
Voi Eetu miksi pitää änkeä joka ohjelmaan ,mihin pyydetään pilkattavaksi,eikö ole itsesuojeluvaistoa lainkaan.Sitten ollaan naama viturallaan kun ei pärjätä.
Heps! Miksi Eetu käyttää bikinin yläosaa? Miksi mies ylipäätään käyttää bikineitä.
Oletko joskus kuullut romutransusta, käyttää minihametta ja verkkosukkia yms. naisten vaatteeita, Eetu kuuluu samaan sarjaan.
Oletko joskus aatellut ettei kenenkään transsukupuolisuus oikeastaan liity suhun millään lailla
Kyllä on niin tylsä ohjelma nykyään. Ohjaaja haloo! Pelkkää "juonittelua" jaksot täynnä. Katsokaa jenkkiversiot, oikeaa selviytymistä!
Ihan ennakkoon käsikirjoitettua,lavastettua paskaa.
Kaikki tälläiset julkkisohjelmat.
Joissa samat naamat ovat sekoilemassa ja koheltamassa.
Onneksi ei tarvitse katsoa.
Miksei näihin ohjelmiin oteta ihan tavallisia ihmisiä? Aina näitä turhia julkkiksia joka ohjelma täynnä ja joka ohjelma ilkeää juonittelua ja selän takana pahaa puhumista. Suomi versio kyseisestä ohjelmasta on kuin jotain ihmissuhdedraamaa ja narsistien tyhjän itsetunnon pönkittämistä. Eikös tämä pitänyt olla selviytymisohjelma eikä mikään turhien julkkisten ihmissuhde-ohjelma. Samat naamat varmaan siksi ettei näille tarvitse maksaa esiintymisestään palkkioita, riittää että naama näkyy televisiossa. Taviksille joutuisi maksaa esiintymisestä.
Samat Danit ja Karviset ja muut missit ja höpö höpö ihmiset käyvät järjestään ohjelmat läpi. Ovatko näin julkisuuden kipeitä narsisteja. Ja näiden ohjelmien välttämätön kriteeri näyttää olevan se että jokaiseen ohjelmaan täytyy ottaa mukaan se kiintiö transu tai vähintään homoseksuaali. Ei yhtäkään homovapaata ohjelmaa. Vähemmistöt esillä mutta eipä näy ainuttakaan vammaista tai romania näissä ohjelmissa.
Tuota äänestystäkään ei näytetä kokonaisuudessaan koskaan ja luulenpa tämänkin ohjelman olevan täysin käsikirjoitettua ohjelmaa missä äänestys on vain näyttelyä eikä perustu realistiseen äänestykseen. Käsikirjoituksessa lukee äänestys järjestys joka jaksossa.
Ei riittänyt Ellan älynlahjat pudotuskisassa. 5 kierrosta samalla taktiikalla. Susannalla oli helppo työ juosta Eetun perässä ja hoitaa homma kun sai juonesta kiinni
Dani on niin nolo ja surkea kaikessa.
Dani on aivan kaikessa todella huono, Huonoin. Mutta kova selittämään ja itseään kehumaan. Täys pelle joka on sokea omalle toiminnalleen ja käytökselleen. Ja lihoo vaan...
No nythän seDanny on poistettu ohjelmasta, mutta jotenkin mulle tulee aimelta kaudelta mieleen sellainen persoona kuin Kaki. Jotain samaa heis on?
Heikki ja Eija ovat edelleen suosikkini, Ja toisaalta jo kerran "pudonnut" Paul.
PAUL
Toivottavasti Paul saa pelata oman pelinsä puhtaasti loppuun ja voittoon.
Oon kyllä tosi pettynyt kilpailijoiden käytökseen, ihan lapsellista kiusaamista, en halua enää katsoa! Viki, oot tosi turha tyyppi!
Ihan jäätävää kiusaamista! En myös halua katsoa tätä enää
Ihan helvetin oksettava jakso tänään. Kuin joukko koulukiusaajia uhrin kimpussa. Jos olisin joku heistä, en enää kehtaisi naamaani näyttää. Paul on oikea voittaja!!
Miten tuon paulin kiusaamista voidaan sallia koko porukka kiusaa sitä pahin se åkä Viki
Olipa "hieno" voitto Heikillä. Mahtaa olla iloinen "reilusta" voitosta. En viittis tuuletella. Kunnon urheilija. Vikistä ei viitsi edes puhua. Ei Ihan turha selviytyjä äijä pelissä, kun muita osaa manipuloida noin hyvin.
Joo, tosi kuvottava tuo porukka tämän Ylen kasvo Vikin johdolla.
Kaikki jäljellä olevat osallistujat on ihan vammaisia, etenkin se maailman ärsyttävin Sanna. Olen ollut Even kanssa samassa koulussa ja mitä muistan, niin oli jo silloin ihan itseään täynnä. Näistä henkilöistä tässä vaiheessa paikkansa ansaitsisi ainoastaan Paul. Se mummokin, Eija, on vielä tuolla ihan silkan tuurin ja valehtelun ansiosta. Kuka se muuten edes on? Kukaan ei edes tiedä sitä...Helmeri oli tosi kova kisaaja mutta ei älynnyt pelistä mitään ja tuli potkituksi ulos koska on niin naiivi. Ja sillä oli vieläpä koskemattomuusamuletti...pässi.
Ainoa samaistuttava henkilö on Paul, jonka toivoisin voittavan koko kisan. Selviytyjät muutenkin on mielestäni kärsinyt kovan inflaation viime vuosina kun sinne on otettu C-luokan julkkiksia. Surkeimmat tapaukset BB Niko sekä se läski drag queen Aaro vai mikä olikaan.
Mäkin tunnen Even ja olen fanittanut sitä fitnesissä. Nykyään se on nii. Itsekäs ja ylimielinen. Ei moikkaa edes.
Milleniaali lapset ei tiedä Eija Kantolaa :o)
Eija on tangokuningatar ja voi hyvä luoja eihän se mikään mummo ole! On tämä maailma sekaisin kun kuuluisa nainen somessa sen " boomerin " kaikille ikäihmisille kirosi.
Hänestäkin tulee vielä boomeri.
Läski Viki on aina ollut ihan perseestä. Paskoja ne radio-ohjelmatkin on. Vikin on pakko manipuloida ja kiusata koska ei muuten pärjää. Lienee varmasti koulukiusattu. Selviytyjät oli aikanaan hyvä ohjelma mutta nykyään ihan turhien ihmisten epätoivoinen yritys olla esillä. Eikös juuri ollut "julkkis" Selviytyjät? Samoja turhia ihmisiä näissä normaaleissakin versioissa...eikö normaalit ihmiset enää hae tonne?
Nykyään vissiin riittää että olet ärsyttävä, vammainen ja kiusaaja. Paul on symppis.
Edit. Olin pirun onnellinen kun Viki äänestettiin pois. Yksi kiusaaja vähemmän. Olisi saanut hukkua mereen heti ekassa jaksossa tai tulla haiden syömäksi
Tuskin maltan odottaa seuraavaa jaksoa !
Oksettavaa.Häpeäisitte.Pikkusielut.Kävisitte mieluimmin reilun kisan suurella sydämellä.
Vedetään haijuttu takasin
Ja Eija tippui jakso 12....Paul olisi oikea Voittaja!!!!
Paul oli paras!
Onko Selviytyjät mennyt kiusaamisohjelmaksi. Viime kaudella oli sama meno. Saa lopettaa koko ohjelman. Kuinka paljon yritetäänkin kitkeä kiusaamista kouluissa ja työpaikoilla jne.
Nelonen tekee oikein opetusohjelman kuinka selviytyä kun kiusaa jotain toista, koko perheen ohjelmaksi.
Eli voi selviytyä kun vaan kiusaa toista. Ei ole enää edes pelistä kysymys.
En enää ihmettele, että Manninen veti herneen nenäänsä, kun on katsellut tätä kiusaamiskautta. Entä Kerttu Rissanen, kyllä kävi sääliksi sitäkin.
Lopettakaa koko ohjelma, ei ole enää viihdyttävä, kun tulee paha olo katsoessa.
Kurjaa katsottaavaa tuollainen kähmiminen. Toivottavasti joskus tulis edes yks sarja missä mennään reilussa hengessä ja paras kisaaja voittaa?
Vikiltä kysyisin, että kannattiko tehdä itsestä leikkimielisessä kisassa supermulkku ja pudota samassa jaksossa?
Ällöttävä tyyppi tuo Karvonen. Toivottavasti tippuu ja korkeelta.
Kuka niistä on Karvonen? Ohjelma muuttaa jo nimeäkin?
Jotenkin kertoo ohjelman tason romahtamisesta, kun näköjään julkkiksen statuksen saa olemalla Sohvaperunoissa...huoh. Siinäkään ohjelmassa Sanna ei tehnyt muuta ku mussutti suklaata. Nyt "pärjännyt" tuolla lähinnä kiusaamalla ja motittamalla esim Paulin. Se ei ole enää peliä mitä siinä ohjelmassa tehdään vaan suoranaista kiusaamista. Sannan koskemattomuus tuli kyllä ihan vahingossa kun Helmerin ja Paulin kalat ei pysyneet tuulessa kasassa.
Sanna ei myöskään älyä että on varmasti ohjelman ärsyttävin tyyppi vaikka kovasti arvostelee muita. Ohjelmaan pitäisi ottaa jatkossa urheilijoita jotka tietävät mitä on pelaaminen eikä jotain ääliö Ö julkkiksia jotka vaan kiusaavat yhtä ihmistä porukalla
Ohjelman nimeksi voisi laittaa opetus video kiusaamista todella Raukkoja kukaan ei puutu paulin kiusaamiseen Viki vetää vielä jotakin nauru maratoonia senkin voisi vaihtaa pulla mössöä syövä kiusaaja viki taas en kyllä enään halua kuulla enkä nähdä noin.ilkeää ihmistä
Siis ihan karseeta sakkia Eve ja co. Tuosta Evestä näkee että pn ihan täynnä itseään ja itketti kun häntä äänestettiin. Hei, tämähän on peliä. Ja kauhee saarna kun muut pelaajat yrittää pelata omaa peliä, niinku Sannalle the Kotkat meni kahestaan sättimään. Ja ett käytetään tunteita hyväksi. Niinku Paulille on sanottu. Ihan hirveetä tekopyhyyttä Eve ja Shirly. Oksettaa. Paulia kiusattu monta jaksoa ja sanotaan vaan hei tää on vaan peliä. Toivottavasti Eve tippuu.
Vuoden törkein TV teko tuo Paulia vastaan tehty kilpailu. Härskeys ylittää käsityskyvyn. Viisi vastaan kaksi kilpailussa jossa enemmistö voittaa varmasti. Saatiinpa Paulilta kolikot pois. Viki onneksi vihdoin pudotettiin.
Olisi kaikin reilunta antaa voitto paulille pelaa rehdisti ja joutuu kamalan kiusaamisen ja kateuden kohteeksi ajatteleppa jos itse joutuisi vielä olemaan tuollaisten ihmisten kanssa todellellisa petoja kiusaajia
Miettikääs jos Paulin tilalla ois ollu Eve tai Shirley.... Kyllä vaadittaisiin päitä vadille naisvihaajille.... Mutta nämä tytöthän vaan nyt pelasi peliä, joten sitä pitää ymmärtäää... Toiset vaan on tasa-arvoisempia kuin toiset😁
Totta
Just näin Shirleyhän paulil moitti et käytät toisten tunteita hyväksesi.....ja pelisi on jotain....mitäs neiti itse on tehny muuta kun manipuloinu eveä ja sorsaa..ja pyörittänyt peliä.....ei jatkoon.....
Mielestäni ohjelmaa pitäisi uudistaa siten, että joka jaksossa kilpaillaan itse palkintokilpailu ja sitten kilpailu, jonka viimeinen putoaa aina pois. Heimot tulisi lopettaa kuten myöskin "pelaaminen". Etenkin tämä kausi osoitti että "pelaaminen" on tosiasiassa pelkkää kusipäiden kiusantekoa yhtä ihmistä kohtaan. Nykyisessä muodossaan jopa BB tarjoaa järkevvämpää viihdettä kuin Selviytyjät. Mitenhän tuo Juuso jaksaa enää juontaa tuota ohjelmaa? Varmaan on alkoholisoitunut sen pestin takia.
Tosi hieno idea loppuis tuollainen raaka kiusaaminen jota paksu viki harrastaa
Ja jatkan vielä että jaksojahan ei siis tulisi yhtään enempää kuin alunperinkään mutta ohjelma olisi puhtaasti kilpailu eikä selkäänpuukottajan paratiisi.
Olen ihan varma että Eve alkaa nyt mielistellä Paulia...
Se Eve on kyllä kieroon kasvanu kuin korkki ruuvi täys p
Montako kertaa naiset ovat sytyttäneet nuotion ?? Entä montako kertaa naiset on kalastastaneet/ravustaneet ?? Montako kertaa ne vetelät akat on ylipäätänsä tehneet mitään ?!
Montako kertaa Viki teki em. hommia?
Joo hävetti katsoa viime jakso tunsi n myötähhäpeää kun aikuiset kiusasivat yhtä jolla ei ollut mitään mahdollisuutta voittoon onneksi suurin kieroilijaa löysä Viki joka ei itse pärjännyt missään putos ois saanut putoo jo Ekassa jaksossa Eve selkään puukottaa ja turha Shirley seuraavaksi ulos ämmät ei osaa muuta ku kieroilla paras voittajiin eli paul
paul voittoon ilmanmuuta ja kiusantekijöille isot sakot tai laittaa vanhanajan jalkapuupun päiväksi eduskuntatalon eteen.
Ollaanko tuolla "leireissä " muuten kuin kuvausten ajan? Kikkaratukkainen paksupoika ei näytä laihtuneen grammaakaan vaikka eletään muka parilla riisikipolla. Herrojen parratkaan ei ole kuukaudessa kasvaneet.
Hyvin voivilta näyttää vaikka käsityksen.mukaan ei heillä.saisi.olla.edrs sampoota millä pestä itseään
En usko hetkeäkään että muka oikeasti ovat koko kuvausten ajan tuolla viidakossa. Jossain hotellilla ja sitten veneellä kyyditään aamulla saarelle ja illalla takaisin hotelliin tms majoitukseen. Toki voin olla väärässä mutta naisetkin näyttävät joka kerta aika freeseille siihen nähden että ollaan oltu muutama viikko viidakossa. Miehillä on parrat kuin tiernapojilla eteisessä tai sitten niillä ei ole yhtään testoa veressä.
Ja ihmeesti se tuomaristokin tulee autiolle saarelle laittautuneena ja täysissä meikeissä. Tuuli on muuten aika nätti meikattuna
Tuuli on kauniimpi kuin Shirley joka on ihan tavis ñykerönenäTosin häntä rumentaa kamala luonne.Hyi.
kiusantekijät jalkapuuhun helsingin asemalle, ihmisten töllistelemiseksi.
Kotikasvatuksestaan kiusaajat vaan kertovat.
Paul tulee sivistyneestä kodista ja sen huomaa.
Shirley on kyllä säälittävä ja tosi onneton tapaus.
Mitä ihmeen kiusaamista? Kaikki pelaa tuolla omilla vahvuuksilkaan ja ohjelman ajatus on luoda liittoja ja selviytyä, etenkin ihmissuhde pelissä.
Hylättyjen saari ja se, että Paul palasi sieltä hirmukasa kolikoita mukanaan on oikeastaan luonut tuon koko tilanteen, että yhtä pelaajaa ei saada pois tuolta mitenkään. (Ja tietenkin, että Paul voittaa koskemattomuuksia, mutta se ei luo yllätyksiä)
Se voi sitten näyttäytyä jonkun mielestä kiusaamisena, kun liittouma Paulia vastaan koittaa saada hänet pois, vaikka ei siinä enää tuossa vaiheessa ole järkeä muuta tehdä, kun tuskin kukaan voi pauliin luottaa tai toisinpäin Paul kehenkään. Eli ei se mitään kiusaamista ole. Paul on vaan pelannut heikosti ne tärkeät hetket, kun piti hyviä suhteita luoda ja kärsii nyt siitä pitkitetysti edellä mainituista syistä.
Et ilmeisti ole kokenut koulu kiusaamista ja paksu vikin vinkaisut susta on.ok ja joukko kiusaaminen ?!
Eli sinä päätät toisten puolesta, mikä on kiusaamista, vaikka itse henkilöt eivät tätä niin koe? Ehkä minua on sittenkin kiusattu, vaikka en ole sitä niin itse kokenut.
Jokainen joka ohjelmaa katsoo näkee kyllä.mitä.tapahtuu omia päätelmiä.ei tarvitse tehdä
Kuka tippuu tänään? Jotenkin aavistaisin, että se on Sorsa jonka lento loppuu tänään tai sitten Karvinen? Jotenkin odotan että Paul saattaisi voittaa koskemattomuuden? ja Eijan haastattelusta vaistosin että yllätys tulee eikä putooja ole myöskään Eija?
Eijahan tippui jo viime viikolla. Toivottavasti Sanna tippuu, todella rasittava tuuliviiri ja selkään puukottaja.
Häh? Viime viikolla lähti Viki
RUUTU viikon edellä. Tänään lähti Sanna.....
Ja Sanna lähti tänään....Voi kun Paul voittaisi....!
Minäkin heittäisin tuon missin sieltä kieroilemasta.Eikös missit yleensä ole ihan toisen laisia...sen naamaa on ihan liikaa tässä,
Hyvä Paul! Olet paras kilpailija selviytyjissä.
Kiva et täällä saa tietää kuka tippu jo viikoja etukäteen tommonen ruutu pitäis kieltää ei mitään järkee
Samaa mieltä. Todellinen selviytyjä. Ainoa "vika", että voittaa kisoja.
Parasta tässä ohjelmassa on Vikin lähtö 👍 Sanna "sohvaperunalla" noussut julkisuus päähän - negatiivisesti!! 👎
Samaa mieltä,Viki istu nuotiolla,ja sabotoi sieltä ja antoi ohjeet,Ei miulle kyllä valjennut koko aikana hänen oma pelinsä,sitä ei tainnut edes olla kunhan oli...hänen radio ohjelmat meni nyt meillä pois...tuo käytös kertoo ihmisestä aikaa paljo...
Siinä on selvästi 2naisen liitto
Niin on, mutta Shirley ei kuulu niihin, aika typerää käytöstä tullaiselta henkilöltä, Sanna sinua kannustetaan voittamaan koko kisa.
Todella kuvottava käytöstä. Ihan turha selitellä jälkikäteen, se on vaan jo sisällä näissä tyypeissä aina ja ikuisesti.
Pelatkaa vaan kaikki peliä älkääkä sättikö toisianne, paras voittaa koko pelin eikä siinä auta mitkään liittoutumat yhtään, Paul on pelannut peliä niin kuin pitääkin.
Vikin kroppa !! Mitä se syö ?? Ja ne jättimäiset tötterötissit !
Kolmen kopla laittaa oikeen kuvia ett täällä me kiusaajat pidämme edeleen yhtä missä paul ja eija jotenkin tälläinen seli seli kertoo mikä on raaka totuus ja pahin näistä ei pyytele anteeksi miksi ? Ilmeisti on niin voso ja voittanu kiusaajien tittelin 😈
Shirley ja Eve tosi rumia ihmisiä. En tienny mut nyt selvis. Ei ole koskaan ollut näin ilkeitä ihmisiä selviytyjissä!
Niin on Eve ja Shirly, että osaa missi olla kiero puhuu mitä sattuu ja syyttelee toisia, eikä muista, että tämä on selviytyjät kilpailu eikä missi kisa, Paul ja Heikki loppukilpailuun loput kieroilevat naiset pois pelist
Sanna, Eija sekä Paul ovat olleet parhaita pelaajia koko jaksossa.
Eve ja shirley simputtivat, ja rääkkäsivät sannaa. Se kiusaaminen ja halveksiminen meni jo aivat hulluuteen asti !
Eve ja shirley siinä vasta kaksi oikein kieroa, ilkeää ja ällöttävää pelaajaa, eivät muista, että tämä on kilpailu jossa paras voittaa, mutta näistä ei kumpikaan.
Jos Eve ja Shirley ovat finaalissa niin jää katsomatta, ei kestä katsoa.
Niin paulin pitää voitaa kisa tosi ilkeitä ne kaks emäntää inhokit
EI OLE!!!!!!!
Tähän jaksoon asti olen ollut täysin Paulin kannattaja. Mutta kun 2 juoniakkaa on leiristä palkintomatkalla, ja sillävälillä Paul ei MILLÄÄN lailla onnistu vakuuttaan Heikkiä ja Sannaa äänestään jompaa kumpaa heistä, on pakko todeta, että outwit, outlast ja outplay ei valitettavasti koske Paulia. Eli hän ei ansaitse selviytyjät titteliä.
No kuka sitten jos paulilla ei olisi ollut riipusta hän olisi tippunut lähinnä kai voi ihmetellä sannaa joka äänesti Heikkiä vaikka hänellä.oli sukset ristissä niitten 2 ilkeän ihmisen kaa sanon vaan jos.siellä ois.joku kundi pari liittoutunut samalla lailla kun nämä naiset niin johan ois vaikka mimmosia kamppanjoita nais unionioni järjestäny nyt kun paulia kiusataan ei korvia lotkauteta
Kyllä ansaitsee. Todellakin Paul voittoon. Kerran jo pudonnutkin, Ja siltä hylättyjen saarelta palasi ! Vaikeuksien ja todellisten koettelemusten kautta voittoon !! Shirley ja eve ovat vapaamatkustajia, Ja Hyvin ilkeitä ihmisiä ! Paul on Paras !
Niin se Eve voiko kierompaa ja ilkeämääpää ihmistä maa pallo kantaa!
Kyllä Pauli voiton ansaitsee. Ollut niin kauan muiden hyljeksimä erinomaisuutensa, taitavuutensa hybäsydämenisyytensä vuoksi, että ei enää ymmärrä, millä keinoin juonittelevaa ryhmää vastaan voi pärjätä. On vain voitettava koskemattomuuden, tai oikeus ei tapahdu. Koskahan saadaan tästäkin kisasta sellainen, että paras voittaa!
Kiero ilmekkin kertoo jo sen! huonoin pelaaja koko kisassa .
Shirley ja Eve olisi pitänyt laittaa hylättyjen saarelle jo kilpailun alussa, sieltä ei olisikaan tullut takaisin kumpikaan pelaaja, miten voivat olla kieroja pelaajia molemmat.
Shirley ja Eve nyt on kaksi liittolaista tukalassa paikassa, Paul vie voiton se on selvää .
Heikki on mukava, Mutta ihan tossukka. Naisten vietävissä.. Sokea.
Olisi kiva tietää mitä Heikki nyt tuumaa kun on nähny jaksot ?!
Nyt pauli avautuu rehellisti kisan kiusaamiseta miten pullukka viki eve jen voivat pitää naurumaratooneja ja esiintyä televiossa iloiseti ne pitäis hyllytää en voi katsoa ohjelmia jossa he esintyyvät
Selvityjien tuotannon olisi pitänyt puuttua epäreiluun kilpailuun ja yhden kilpailijan kiusaamiseen. Jos Eve tai Shirley voittaa niin onko se hieno päätös tälle kaudelle ? Eikä peesaaja tossu Heikki ole juurikaan parempi vaihtoehto.
Pitäisi antaa katsojien päättää selviytyjien voittaja.
Hyvä Paul. Tovottavasti voitat koko skaban.
Paul on.kaikin tavoin voittaja miten esimerkiksi se eve kehtaa näyttää naamansa missään aivan karmea ihminen
Voittaako sinnikäs Paul ? Vai jompi kumpi niistä kamalista akoista. Se eve on ihan yli vitt##¤#.
Kyllähän siinä käy nii, että Paul voittaa koko kisan ja kaksi naiskilpailijaa jatkavat juonittelujaan,
Paul on ainoa joka kävi selviytyjät kilpailua rehellisesti ja voitto on hänelle oikein.
Olisi ollut Paulin kisa!! Kateelliset miehet äänesti käärmeen voittoon.
Kateus vie kalatkin vedestä. Huonoja häviäjiä. Eivät pärjänneet pelissä. Miehetkin kun pahaisia huonokäytöksisiä huonolla itsetunnolla varustettuja likkoja. Ei ole juurikaan omaa mielipidettä. Viki tosi ällö kiusaajakuvatus. Heikki raukkis tossukka. Eve kiero ja kateellinen. Shirley, ihmettelen millä eväillä Miss-Suomi. Kauniimpia tyttöjä kävelee pilvin pimein kadulla. Kiintiö missukka. Nyt kiintiö Selviytyjä. Tosi törkeää käytöstä. Eija ja Tuuli fiksuja. Eivät antaneet muiden vaikuttaa mielipiteeseensä. Arvostan.
No onpa noloa kun Paul kehuu tyttöjä ja erityisesti Shiirleytä joka taas puhuu tosi rumasti Paulista.Paul sanoo tietämättään totuuden Shirleyn luonteesta:"Hyvä ihmistuntija, mutta myös pelottava jos hänet suututtaa."Nìnpä.En haluais olla hänen lähellä...
Viki niin katkera kolikoista😂
toivottavasti Silli ei voita. 🙏
Mitä toi Heikki höpöttää😤
Evehän on ihan enkeli😡
Viki Viki aina menossa kaikkeen mukaan kilpailussa jos jokin ehdottaa jonkun pudottamista ei osaa pelata ollenkaan, harmittelee jos jollain on kolikoita enemmän kuin itsellään.
Mikä voittaja😡heikoin lenkki
Onpa surullista nähdä miten kiusaajat (Helmeri, Viki, Eveliina, Heikki) junailivat Shirleyn voittoon.
Todellakin heikoin lenkki kiusaaja paul voittajaksi ällötävä ohjelma
Joo, en enää tän jälkeen katso ikinä tätä ohjelmaa, mitä kertoo kun käärme voittaa 😵
Uskomatonta paskaa ! Paul oli ainoa oikea voittaja. Toivottavasti Shirley ja häntä äänestäneet ymmärtävät hävetä !!!
Ei ne mitään osaa hävetä kiusaajia kaikki vaan yhtä suositaan jatkuvasti ja suojellaan, jos Shirley oltaisi laitettu hylättyjen saarelle niin ei varmasti olisi sieltä voittajana selvinnyt niin kuin Paul taisteli itsensä loppukilpailuun.
Väärä henkilö voitti. Paul olisi ansainnut voiton, oli todellinen selviytyjä. Paulin ongelmaksi koitui lopussa se, että hän oli niin ylivoimainen, että kaikki muut näyttivät super heikoilta. Katkerat häviäjät sitten äänestivät itsensä kaltaisen heikon voittajaksi. Huono kausi, jäi paha maku.
Täysin samaa mieltä. Ainoa "virhe" oli se, että pärjäsi niin hyvin kilpailuissa.
Kiusaamiskisa oli aivan ala-arvoinen, siitä huolimatta Paul ei raivonnut siitä kenellekään.
Käyttäytyi hyvin koko ajan. Moraalinen voittaja. Kaunis ihminen.
Paska juttu, oikea kottarainen voitti
Käärmeet voittoon! Näin se käy, kiusaajat lunastaa nykymaailman, sehän on selvä. Ainut todellinen selviytyjä on Paul, hän selvisi, vaikka sai kaiken p...n osakseen. Viki vihreänä kateudesta, Helmeri aivoton kuin mato, Sanna muka niin mukana, Heikki, niin kuka? ja Eve käärmeiden kuningatar, muka urheilija, mutta ei ainakaan käytöksen perusteella. Hohhoijaa, ainut lohtu on, että paha saa aina palkkansa.
Säälittäviä "miehiä" mutta kateus vie kalatkin merestä...
Kamalaa minkälaisia vellihousuja meille on kasvanut.Missä rehdit miehet suurella sydämellä?
Komppaan. Täysin samaa mieltä. Vellihousuja nämä tämän kauden "selviytyjämiehet". Vain Pauli todellinen selviytyjä.
Uskomaton äänestystulos. Kateelliset toimittajat äänestivät.
Vittu oli kyllä paskin selviytyjät suomi ikinä. 30 000€ voitti joku saatanan kalkkaro käärme voi vaan sanoa että paul oli paras pelaaja. Kaikki yrittivät paskoo paulin päälle ja silti pääs läpi. Vittu mikä vääryys toivottavasti shirley akka palaa indonesiaan🖕
Kiusaajat voittivat koko ohjelma oli yhden kiusaamista mihin ei missään välissä puututtu ja mitä ihmeen lisä ääniä jaetiin todella raukkamaista peliä paul me rakastamme sinua olet todellinen voittaja
Olen muuten aina ihmetellyt että rumennutaanko me suomalaiset joka vuosi kun aina vaan rumempi ja rumempi nainen voittaa missin tittelin. Ei tuo Shirlykaan perus K-kaupan myyjästä eroa. Kassalla voi olla monesti jopa kauniimpia naisia töissä.
Väärä voittaja. Shirley ei olisi päässyt edes finaaliin, ellei oikea tosiselviytyjä olisi häntä armosta valinnut.
Shirley ei edes osannut tulta tehdä. Ihan tuuri voitto, kun Paulille kateelliset kaverit äänestivät.
Ei järjen häivää äänestyksissä.
Paul oli ylivoimainen!
Shirley et osaa avata solmuja köydestä, uida, tehdä tulta, pilkkoa puita, laittaa ruokaa, kalastaa, vaan inhoat muita kilpailijoita, pelkäät kylmää, pimeää, hämähäkkejä ja sadetta, Paul teki leirissä kaikkea taidolla joka monelta puuttui, Paul on paras selviytyjä.
Eveliina aiheutti käytöksellään sen, että lopulta suuri osa kääntyi Paulia vastaan. Shirly meni Even mukaan kiusaamiseen, mutta kun oli Paulin kanssa kahdestaan, niin huomasi että Paul olikin ihan mukava. Even ilme oli tosi kyrsiintynyt loppuäänestyksessä katsojien joukossa ja oli varmasti ehtinyt puhua pahaa Paulista muille. Jotenkin inhottaa kaikki ne julkkikset, jotka nytkin Shirlyä peesaa voitosta instassa. Tuun aina muistaa Shirlyn ja varsinkin Even kiusaamisesta. Molempien maine on mennyt siinä mielessä. Kuinka kehtasivat! Paul on tosi kiltti ollut kaikille ja en ymmärrä, mitä pahaa varsinkin Evellä oli häntä vastaan!!!
Eve ei osaa käyttäytyä jos on muita kilpailijoita läsnä, mutta kun on Shirlyn kanssa niin silloin alkaa sellainen juonittelu, että kuka nyt äänestetään pois, VOITTAJA OLISI OLLUT PAUL EHDOTTOMASTI.
Just niin. . . Miten ihmeessä paras yksin pelaaaja ja todellinen selviytyjä PAUL ei voittanut tätä ? Vaan joku juonittelija, kiusaaja Shöörly.
Shöörly. ei ikinä paras pelaaja, Sanna olisit nyt antanut kiusaajallesi täydeltä mitalta etkä olisi antanut vielä ääntäsi voittajalle väärin tehty,
Kiusaajien oma ohjelma. Kaikista ilkein saa palkinnon...sitten seiskaan itkemään...kun on tehnyt väärin. En enää katso nelosta tai kuuntele Novaa.
Kiusaamiselle täytyy tehdä loppu,nyt sitä vaan ihannointiin, Hävetkää nelonen ja selviytyjät!
Mikä Paulissa oli sellaista, että häntä piti kiusata ja inhota? Miksi?? 😢Ei vaan koskaan selvinnyt tää mulle. Nyt kun Eve sai haluamansa eli Shirlyn voittoon, niin voisi pyytää Paulilta edes anteeksi. Samoin Shirly. Tuollainen noin julma käytös on varmasti jättänyt pysyvän jäljen Paulille. Paul varmasti kilttinä vakuuttaa, että kaikki on hyvin. Mutta näkihän sen ahdistuksen Paulista jo ohjelmaa seuratessa.... Paul olet upea ja älä anna kiusaajien lannistaa sinua. Todellinen voittaja olit sinä.❤
Eve Shirly ! Ette olisi olleet loppukilpailussa mukana jos Viki olisi ollut muiden puolella, miksi viki ihmettelee, että kenellä on kolikoita enemmän? olisit pelannut itse paremmin, Sanna ei tuomaristossa kiusaajalle anneta ääntä kuten nyt teit, äänesi olisi ansainnut Paul joka on todellinen selviytyjä.
Shöörlyn peli ei ollut mitään verratuna Pauliin. Kusipäät äänesti sen vittuillakseen voittoon.
Jos viki olisi läskeineen laitetuttu karkottettujen saareelle tai tää paska voittaja he eivät olisi palaneet kulta kolikkojen kaa takaisin suoraan sanottuna vatutaa tälläinen kiusaamis ohjelma
Lopputulos oli oikea antikliimaksi, karmeaa katsottavaa. Selviytyvät-fanina ja sarjaa kansainvälisiä versioita myöten jo vuosia seuranneena ei voi muuta sanoa kuin, että mitä näiden ihmisten päässä oikein liikkui?? Luulivatko loppuäänestyksessä äänestävänsä heikointa lenkkiä? En ole ikinä nähnyt tällaista minään kautena missään päin maailmaa. Häpeällistä, hävetkää.
Tämä ei ollut Suomen Selviytyjät. Helmeri, Viki, Sanna ja EveShirly pelasivat viimeiset jaksot peliä nimeltä ”Miten estää aidon Selviytyjän Paulin voitto TV-ohjelmassa nimeltä Selviytyjät!”
Ja he voittivat! Ojensivat voittorahat ja tittelin ihmiselle, joka ei voittanut yhtään kisaa ja jolla ei ollut Selviytyjän taitoja lainkaan. Vain kyykytystaitoja.
Heikki tosin varmaan kysyi Eveltä vielä viimeiseksi, että sanonko siis voittajan nimeksi Eve vai mitä mun kuuluu sanoa.
Paska kausi sai kyllä todella ällöttävän lopun. Loppua ällöttävämpiä ovat Shirly, Eve, Viki, Sanna sekä Heikki
Taviskaudet on paljon parempia kuin nämä missä on pahimmillaan näitä Suomen turhimpia julkkiksia, tämä kausi oli todellinen pohjanoteeraus. Tällä kaudella nähtiin hyvin, mikä lopputulos saadaan, kun heikolla, suorastaan olemattomalla itsetunnolla varustetut kisaajat (=kiusaajat) eivät kestä sitä, että joku on heitä niin paljon parempi ja todellinen selviytyjä. Paul kantoi itsensä kunnialla loppuun asti ja olisi ansainnut voiton. Tunnen myötähäpeää tätä ”voittajaa” kohtaan. Paul on katsojien silmissä todellinen voittaja. Pluspisteet Jon-Jonille, Eijalle ja Tuulille, jotka sentään tunnistivat todellisen selviytyjän ja olivat suoraselkäisiä. Muut hävetkää! Kunnia tulee antaa sille, kelle se oikeasti kuuluu.
Kilpailuilla ei ole mitään merkitystä kun neuvosto äänestää voittajan ja epä reilua että kilpailuissa jahdataan yhtä henkilöä koska on kova kilpailija mutta mitä järkeä kun heikoin voi voittaa kilpailun.... Pettynyt koko ohelmaan.... Ihan peestä kilpailun säännöt..
Säännöt pitää uudista niin että ketään ei jahdata ja kovin kilpailija voittaa loppukilpailussa
oletteko koskaan miettineet mitä kaikkea selviytyjissä piilossa kameroilta tehdään? Vai kuuluuko esim hammastahna ja hammasharja varustukseen kun niin valkoisena hampaat hohtaa
Paulin parta oli siistitty ennen kahta viime jaksoa :-)
Shirly siis todellinen Selviytyjä? Mitenhän pärjäisi sillä saarella ilman muita. Pitäisi tehdä tulta ym.
Onpa mukava lukea näitä kommentteja. En ollutkaan ainut joka toivoi Paulin voittoa. Oikea tosi voittaja on Paul!
Selvytyjissä ja Big Brotherissa sama kaava eli ilkeydellä, kiusaamisella, juonittelulla ja laiskuudella voitetaan ahkeruus, rehellisyys, taitavuus ja todellinen selviytyminen.
Paske fiilis jäi molemmista ohjelmista, vaikka ennen olin fani.
Kyllä tätä formaattia pitäis hieman muokata. Paul oli todellinen Selviytyjä. Selvisi karkotettujen saarelta ja hirveästä ajojahdista kolikoilla ja koskemattomuuskisojen voitoilla.
Paul on moraalinen voittaja. Shirly ei olisi voittoa ansainnut.
Ei olisi ansainnut .....pitää olla EI ANSAINNUT voittoa.
Inhottava Eve heilutti tahtipuikkoa, Sööli siipeili, Viki ja Heiki häpäisivät itsensä kansalaisten silmissä. Viki niin huonokuntoinen ja ei millään tavalla selviytyjä, Heikki kantoi ylpeänä koskemattomuusamulettia, kun Paulin kisa sabotoitiin ja Eve paljaan pyllynsä pyörittäjä on ilkeä ja Sööli luuseri.
Me suomalaiset arvostamme rehellisyyttä ja siksi Paul Elias Uotila on oikea voittaja kaikkien silmissä!!!!
Shirly poistaa instassa kaikki sellaiset kommentit, joissa ollaan eri mieltä hänen voitosta, vaikka ne kommentit olisi asiallisia. Sen sijaan itseään ylistävät sydänkommentit kyllä jättää.
Kertoo paljon taas hänestä.
Shirly poista vaan kaikki kommentit instasta kun et kärsi lukea niitä itsestäsi, olisit ollut parempi pelaaja muita kohtaan saarella eikä kiusannut muita pelaajia.
Eija oli ainoa kiva ja ystävällinen Olisi saanut voittaa
Paul on todellinen selviytyjä 💖
Suurin osa kanssakilpailijoistaan taas koulukiusaajan tasolla olevia 👎
Paul voit olla ylpeä miten pelasit ja pärjäsit kisassa, valitettavasti kateus ja kauna voitti. Kaikkea hyvää jatkossa sulle !
Eve ja Shirley voisitteko mennä takaisin koloonne, minne kuuluttekin. Samoin viki, Helmeri, Heikki ja Sanna -nuolija, voitte seurata niinkuin olette tehneet selviytyjien pelissäkin. Ei tuu ikävä
Jos ohjelman nimi olisi ollut "koulukiusaaja kakkonen" olisi voittaja ollut oikea.
Valitettavasti nykyisen ohjelman nimi oli "selviytyjät", voittaja ilman muuta Paul, hän sentään pärjäsi sarjaan kuuluvissa kilpailuissa, eikä sorsinut ketään! Harmittaa!
Voisiko Nelonen lahjoittaa tämän kauden jaksot esitettäväksi esimerkkinä koulukiusaamisen vastaiseen kampanjaan.
Millaisista kodeista tuollaiset kammotuksia tulee?
Mun mielestä Shirlyn pitäisi jatkossa kunnioittaa itseään sen verran, ettei anna kenenkään muun pomottaa. Nyt Eve veti hänet kiusaamiseen mukaan ja siksi Shirly myös kärsii seuraukset, sekä oma maine menee. Shirly ei yksin lähtisi ketään kiusaamaan. Mut nyt ei varmaan vaan uskaltanut olla eri mieltä Even kanssa.
Mutta siinähän tapasi kaksi samankaltaista naista.Kumpikin yhtä kipeitä.Paulin sanat Shirleystä "hyvä sosiaalisesti mutta samalla pelottava" kertovat kaiken.Hui!
Pitäisikö jatkossa katsojien äänestää voittaja?
Edellisissä tuotantokausissa jo pudonneet kilpailijat olivat leppyneet, eivätkä muistellut omaa putoamistaan pahalla. Äänestyksessä annettiin reilusti tunnustus oikeasti parhaalle selviytyjälle.
Nyt kävi niin että, 1) heimoneuvostossa tunteet ja kateus sai täysin vallan ja Paulin upea suoritus piti ihan väkisin vetää vessanpytystä alas.
2) Nainen piti saada voittajaksi tuotannon päätöksellä.
Itse olen tätä sarjaa mielenkiinnolla seurannut ja nauttinut kun hyvin hermonsa hallitseva, taitava, nerokas, sisukas ja sitkeä henkilö raivaa tiensä finaaliin, jossa tuomareiksi pudonnut heimo antaa voittopalkinnon oikealle voittajalle, aidosti onnitellen!!
Hitto, olisipa jossain katsojille äänestys, missä voisi textarilla äänestää, jos Paul oli mielestäsi oikea voittaja. Textarin hinta 2€ ja kertyneet rahat luovutetaan Paulille niin että heimoneuvosto ja shirley ovat paikalla juhlistamassa tilaisuutta :DDDD
Saattaisi olla ennätyspotti VOITTAJALLE !!
Kuka ryhtyy toimeen?Olen valmis vaikka 10€ per viesti.Taas kerran Paul osoitti suuren sivistyneen sydämensä IS haastattelussa.Paul sinä olet tähti!
Paul näytti Selviytyjissä ihan elokuvien Jeesukselta. Ja tuli kiusatuksikin niin kuin oikea Jeesus.
Sama täällä. Jos löytyy luotettava keräys niin kyllä kympin laitan pottiin !
No kuka ryhtyy primus motoriksi?Nelonen, IS,IL Vai joku yksityinen?Paul ansaitsee palkinnon jo siksi että vastasi pahuuten hyvällä.Suùrellla sydämellä.
Miksi sööli ei polta tupakkaa??
Vast. Ei osaa tehdä tulta.
Tuuli on kaunis.Kaunein kaikista selviytyjien naisista.
Uudessa jaksossa niko saarinen joka helvetin ohjelmassa. Ei viitsi piipitysääntä kuunnella. Ei onneksi tartte katsoa. Ja pakolaisia joka helvetin ohjelmassa voi vittttttttuuuuuuuuuuuuuu