Korona-taudin jälkiseuranta

Onko sen koronataudin jälkiseuranta nyt kunnolla järjestetty vaikutti tv-ohjelman perusteella siltä että joillekin tuli tullut vakaviakin kuukausia kestäviä jälkioireita eikä niitä pystytä kunnolla hoitamaan...?
2055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

ei ota rokotetta ja välttelee sairastumista.

Äänestä
  • Voi olla että joku sairastaa koronan lähes oireettomasti ja sitten vasta ne jälkioireet paljastaa (heikentynyt lihasvoima, huonontunut hapenottokyky)

    Äänestä

  • Kaksi rokotetta 61 v tia kaikki veriarvot hyviä noh hyvissärasvoissa korjaamista sydänkäydät hyvät. Polttaa juo jonkun verran ajaa-autoa työkseen liikunta 0.

    Äänestä

  • Aake olisi varmaan kuollut ilman rokotteita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aake olisi varmaan kuollut ilman rokotteita.

    Tuo on omituinen väite. Sille ei ole mitään pohjaa eikä perustetta. Luultavaa on että ei olisi sairastunut ollenkaan, jos ei olisi ottanut rokotetta.

    Äänestä

  • Just näin. jättää vain ruiskeet niin ei tarvitse pelätä miten henkikulllan käy tai tuleeko mitä tauteja.

    Äänestä

Vai että pahoja jälkioireita. Tarttuiko heihin z-variantti, ja he muuttuivat aivottomiksi persuiksi? Voiko pahempaa kohtaloa ihmiselle enää sattua?

Äänestä
  • Voi. Jotkut näkevät persuja ihan kaikkailla. Kannattaisi hakeutua hoitoon moisten harojen vuoksi.

    Äänestä

  • Toivon sinulle. Minun poikani 32 v kärsii vielä 4 kk jälkeenkin. Ei rokotteita. Tyhmä vääntää vitsiä toisten sairauksista ei sulta voi muuta odottaa.

    Äänestä

  • Kyllä jos tässä terveysonkkelmista puhuttan sinulta en löytyvät korvienvälistä.

    Äänestä

  • Suosittelen sinullekin pikaista sykiatrilla käymistä. Turha mitään verenkuvaa ottaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Suosittelen sinullekin pikaista sykiatrilla käymistä. Turha mitään verenkuvaa ottaa.

    Olet siis suosittelijatonttu. Suosittele itsesi sinne sykiatriin.

    Äänestä

Pikku nuha, kukas persu sitä pelkäis, persutieteili(j)ät sen ovat todistaneet, eikä jää mitään vikaa, vikaa, vikaa....

Äänestä
  • Siinä taas piikin ottanut. Tommosia niistä tulee.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siinä taas piikin ottanut. Tommosia niistä tulee.

    Syytämme talonmiestä piikityksestä talonmiehen on kaikki syyyy

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Siinä taas piikin ottanut. Tommosia niistä tulee.

    Odottakaa kun saavat kolmannen piikin hörhelöt - täällä yksikin akka herää aamuviideltä tekemään monistustaan, nyt ehkä heikko olo hänellä kun ei ole tullut esille. 🤣😂😁
    Liekö teho piikeissä parantunut jo ?

    Äänestä

Jälkseurantaa ei tunneta Sanna Marinin strategiassa maanparhaat tai huonoimmarkaan esittäneet ilmeisesti. Sehän paljastaa kokkelin huonon hoidon, miten laajaa se olisi, kun virus leviää kaikkialla. Ei hyvältä näytä Sanna Marinin touhut.

Äänestä
  • Ainakin tässä asiassa oli syyllistytty selvään alisuoriutumiseen kyllä niitä asioita voi ihan itsekin alkaa selvitellä ei joka asiaan tarvi kysyä neuvoa jostain Ruotsista

    Äänestä

Mitä jälkiseurantaa persu nyt kaipaa, kun jopa puheenjohtajaehdokkaan mukaan kyseessä on vaaraton räkätauti?

Äänestä

Mitä tarkoitat jälkiseurannalla? Miten se pitäisi mielestäsi tehdä? Mikä on pätevyytesi terveysenhuollon alalla?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko sen koronataudin jälkiseuranta nyt kunnolla järjestetty vaikutti tv-ohjelman perusteella siltä että joillekin tuli tullut vakaviakin kuukausia kestäviä jälkioireita eikä niitä pystytä kunnolla hoitamaan...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu