Missä on Suomi24Kippari:n koti?

Kuudentoista vuoden kokemuksesta uskon, että se sijaitsee samassa huoneistossa kirkon johdon kanssa.

Koska totuuden poistot tapahtuvat juuri niin , kuin tämän maailman jumala on heille sanonut:

He sanovat näkijöille: "Älkää nähkö", ja ennustajille: "Älkää tosia ennustako. Puhukaa sellaista, mikä on meille mieleen, nähkää meille kauniita unia.

Älkää kulkeko suoraa tietä, kääntykää pois polulta, toimittakaa pois näkyvistämme Israelin Pyhä."

Jos joku syöttäisi teille tuulta ja tyhjää ja sanoisi: "Saatte nähdä, tulee aika, jolloin teillä on virtanaan viiniä ja olutta", niin te ihastelisitte:
"Tässäpä on oikea profeetta!"

"Te vihaatte sitä, joka kaupunginportin kokouksessa vaatii oikeaa tuomiota, ja inhoatte sitä, joka kertoo totuuden."

Kaupunginportin kokoukset käydään nykyisin Suomi24:n porteilla ja sama juttu:

Pahus, Sivua ei löytynyt.

16 vuoden kirjoittelu nimelläni TeuvoSuni, poistettiin heinäkuussa: Auts, olet jäähyllä.

Enkä pääsyt kirjoittamaan tällä nimelläni, enkä edes Anonyyminä:
ip-numeron perusteella olet jäähyllä.

1

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sama tahtoo hallitsee myös suosittua naamakirjaa.

      Jossa helmikuusta 2018 lähtien sain kirjoittaa kaiken elämästäni ja tästä Jumalan lähettämästä rajusta eksytyksestä, kun tällä palstalla toistui jatkuvasti: Pahus. Sivu ei löytynyt.

      Elokuussa sekin suljettiin:

      Teuvo, tilisi on lukittu
      Olemme havainneet epätavanomaista toimintaa tililläsi. Se voi tarkoittaa sitä, että tiliäsi on käytetty tietämättäsi.

      Hei Teuvo
      Facebook-käyttäjätiliisi on kirjauduttu äskettäin vahvistuskoodin avulla Torstaina 5. elokuuta 2021 kello 17.13 (UTC 03).
      IP-osoite: 2001:999:11:e112:3d4e:bb84:c9e5:b9d9
      Arvioitu sijainti: Lahti, PäIJäT-HäME, FI

      Se epätavanomainen toiminta paljastui porttojen suurelle johtajistolle Kristuksen totuudeksi.

      Sillä kaikille julkiselle tilille ei kenenkään tarvitse murtautua.

      Samasta syystä muutama vuosi sitten sama taho sai Ylämaan, Lappeenrannan ja Savitaipaleen kirjastot sensuroimaan heille lainattavaksi lahjoittamani ÄLÄ HEITÄ PELKÄÄ kirjan.

      "Autuaita olette te, kun teitä Ihmisen Pojan tähden vihataan ja herjataan, kun ihmiset erottavat teidät keskuudestaan ja inhoavat teidän nimeännekin.
      Iloitkaa silloin, hyppikää riemusta, sillä palkka, jonka te taivaassa saatte, on suuri. Samoinhan tekivät heidän isänsä profeetoille.

      Sananvapaus on tarkoitettu ainoastaan Saatanan valheille.
      Ei Kristuksen totuudelle.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      213
      4060
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2563
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2275
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1390
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1278
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1027
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      893
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      57
      844
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      44
      822
    Aihe