Mount everest salaliitto

Anonyymi

Pallopäät väittävät että siellä olisi ohutta ilmaa ja kylmää vaikka vuori ei sijaitse lähelläkään kylmää antarktiksen jäävallia.

Kylmyys ja ohut ilma on valehtelua. Todellisuudessa ilma on samanlaista kaikkialla taivaankannen alla. Mount everestille voikin vallan hyvin kiivetä kesäretkellä ilman mitään varusteita.

Tarvitsee vain pari pakettia valmisruokaa ja teltan jossa nukkuu yhden yön ylös mennessä ja toisen alastullessa. Vuoren huipulta voi kuvata kännykällä youtube videon ja ladata pari kuvaa esim. Instagramiin vaivatta.

Pallomaa salaliitto on todella laajaa korruptiota, ja maan litteyden salailussa on eliitillä jopa koomisia piirteitä.

10

88

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sain sarkasmin...

    • Anonyymi

      Aloittaja pallopää luulee että vuori on oikeasti olemassa. 😂

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ota mukaan kuvailemasi varusteet ja mene sinne. Yksi höperö vähemmän sitten.

    • Anonyymi

      Unohdit että mukaan kannattaa ottaa Nikon P1000 jolla voi zoomata Maan ympärysvalliin asti joka suuntaan. Ainoa varottava asia on se kun Aurinko ei ole välillä pilviä korkeammalla niin vuorella ei kannata olla silloin kun se osuu vuoreen. Harva tätä tajuaa ja siksi moni kuolee vuorelle ja ruumiit jätetään sinne. Hiiltyneiden ruumiiden tuominen alas paljastaisi lättäsalaliiton omaisille.

    • Anonyymi

      Tottakai se tuntuu kylmältä jos ei käytä pitkiä kalsareita.

    • Anonyymi

      Ota pappi mukaan, voit tarvita.

    • Anonyymi

      pohjoisnapa.
      miks kuvun keskellä on jäätä, eiks sen pitäiis olla lämpimin paikka kaukana etelän jäävallista?

      • Anonyymi

        Tähän ei teoriaa ole?


    • Anonyymi

      Mistä sait tietosi?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3528
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      102
      3399
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      74
      2907
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      61
      2683
    5. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      92
      2495
    6. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      60
      2346
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1397
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      96
      1318
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      381
      1232
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1095
    Aihe