Pallopäät väittävät että siellä olisi ohutta ilmaa ja kylmää vaikka vuori ei sijaitse lähelläkään kylmää antarktiksen jäävallia.
Kylmyys ja ohut ilma on valehtelua. Todellisuudessa ilma on samanlaista kaikkialla taivaankannen alla. Mount everestille voikin vallan hyvin kiivetä kesäretkellä ilman mitään varusteita.
Tarvitsee vain pari pakettia valmisruokaa ja teltan jossa nukkuu yhden yön ylös mennessä ja toisen alastullessa. Vuoren huipulta voi kuvata kännykällä youtube videon ja ladata pari kuvaa esim. Instagramiin vaivatta.
Pallomaa salaliitto on todella laajaa korruptiota, ja maan litteyden salailussa on eliitillä jopa koomisia piirteitä.
Mount everest salaliitto
10
94
Vastaukset
Sain sarkasmin...
- Anonyymi
Aloittaja pallopää luulee että vuori on oikeasti olemassa. 😂
- Anonyymi
Ei kukaan noille vuorille ole kiivennyt ihan huuhaata ja HOAX:
https://youtu.be/9-X8aOIVE_s - Anonyymi
Ota mukaan kuvailemasi varusteet ja mene sinne. Yksi höperö vähemmän sitten.
- Anonyymi
Unohdit että mukaan kannattaa ottaa Nikon P1000 jolla voi zoomata Maan ympärysvalliin asti joka suuntaan. Ainoa varottava asia on se kun Aurinko ei ole välillä pilviä korkeammalla niin vuorella ei kannata olla silloin kun se osuu vuoreen. Harva tätä tajuaa ja siksi moni kuolee vuorelle ja ruumiit jätetään sinne. Hiiltyneiden ruumiiden tuominen alas paljastaisi lättäsalaliiton omaisille.
- Anonyymi
Tottakai se tuntuu kylmältä jos ei käytä pitkiä kalsareita.
- Anonyymi
Ota pappi mukaan, voit tarvita.
- Anonyymi
pohjoisnapa.
miks kuvun keskellä on jäätä, eiks sen pitäiis olla lämpimin paikka kaukana etelän jäävallista?- Anonyymi
Tähän ei teoriaa ole?
- Anonyymi
Mistä sait tietosi?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3413984Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283610Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52322- 1121714
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181668Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241359Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j148990Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit102989Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79885- 86791