Mount everest salaliitto

Anonyymi

Pallopäät väittävät että siellä olisi ohutta ilmaa ja kylmää vaikka vuori ei sijaitse lähelläkään kylmää antarktiksen jäävallia.

Kylmyys ja ohut ilma on valehtelua. Todellisuudessa ilma on samanlaista kaikkialla taivaankannen alla. Mount everestille voikin vallan hyvin kiivetä kesäretkellä ilman mitään varusteita.

Tarvitsee vain pari pakettia valmisruokaa ja teltan jossa nukkuu yhden yön ylös mennessä ja toisen alastullessa. Vuoren huipulta voi kuvata kännykällä youtube videon ja ladata pari kuvaa esim. Instagramiin vaivatta.

Pallomaa salaliitto on todella laajaa korruptiota, ja maan litteyden salailussa on eliitillä jopa koomisia piirteitä.

10

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sain sarkasmin...

    • Anonyymi

      Aloittaja pallopää luulee että vuori on oikeasti olemassa. 😂

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ota mukaan kuvailemasi varusteet ja mene sinne. Yksi höperö vähemmän sitten.

    • Anonyymi

      Unohdit että mukaan kannattaa ottaa Nikon P1000 jolla voi zoomata Maan ympärysvalliin asti joka suuntaan. Ainoa varottava asia on se kun Aurinko ei ole välillä pilviä korkeammalla niin vuorella ei kannata olla silloin kun se osuu vuoreen. Harva tätä tajuaa ja siksi moni kuolee vuorelle ja ruumiit jätetään sinne. Hiiltyneiden ruumiiden tuominen alas paljastaisi lättäsalaliiton omaisille.

    • Anonyymi

      Tottakai se tuntuu kylmältä jos ei käytä pitkiä kalsareita.

    • Anonyymi

      Ota pappi mukaan, voit tarvita.

    • Anonyymi

      pohjoisnapa.
      miks kuvun keskellä on jäätä, eiks sen pitäiis olla lämpimin paikka kaukana etelän jäävallista?

      • Anonyymi

        Tähän ei teoriaa ole?


    • Anonyymi

      Mistä sait tietosi?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      86
      1719
    2. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      17
      1081
    3. Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa

      Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.
      Kajaani
      98
      1046
    4. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      79
      952
    5. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      91
      794
    6. Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia

      https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot
      Maailman menoa
      146
      769
    7. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      51
      754
    8. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      50
      695
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      674
    10. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      51
      671
    Aihe