Mount everest salaliitto

Anonyymi

Pallopäät väittävät että siellä olisi ohutta ilmaa ja kylmää vaikka vuori ei sijaitse lähelläkään kylmää antarktiksen jäävallia.

Kylmyys ja ohut ilma on valehtelua. Todellisuudessa ilma on samanlaista kaikkialla taivaankannen alla. Mount everestille voikin vallan hyvin kiivetä kesäretkellä ilman mitään varusteita.

Tarvitsee vain pari pakettia valmisruokaa ja teltan jossa nukkuu yhden yön ylös mennessä ja toisen alastullessa. Vuoren huipulta voi kuvata kännykällä youtube videon ja ladata pari kuvaa esim. Instagramiin vaivatta.

Pallomaa salaliitto on todella laajaa korruptiota, ja maan litteyden salailussa on eliitillä jopa koomisia piirteitä.

10

102

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sain sarkasmin...

    • Anonyymi

      Aloittaja pallopää luulee että vuori on oikeasti olemassa. 😂

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ota mukaan kuvailemasi varusteet ja mene sinne. Yksi höperö vähemmän sitten.

    • Anonyymi

      Unohdit että mukaan kannattaa ottaa Nikon P1000 jolla voi zoomata Maan ympärysvalliin asti joka suuntaan. Ainoa varottava asia on se kun Aurinko ei ole välillä pilviä korkeammalla niin vuorella ei kannata olla silloin kun se osuu vuoreen. Harva tätä tajuaa ja siksi moni kuolee vuorelle ja ruumiit jätetään sinne. Hiiltyneiden ruumiiden tuominen alas paljastaisi lättäsalaliiton omaisille.

    • Anonyymi

      Tottakai se tuntuu kylmältä jos ei käytä pitkiä kalsareita.

    • Anonyymi

      Ota pappi mukaan, voit tarvita.

    • Anonyymi

      pohjoisnapa.
      miks kuvun keskellä on jäätä, eiks sen pitäiis olla lämpimin paikka kaukana etelän jäävallista?

      • Anonyymi

        Tähän ei teoriaa ole?


    • Anonyymi

      Mistä sait tietosi?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      180
      10864
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      87
      10329
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      232
      5759
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      180
      4574
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      131
      3066
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      171
      3065
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      39
      1853
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      298
      1458
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      6
      1290
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1204
    Aihe