Republikaanisenattori: Trump hävisi vaalit

Anonyymi

Toimittaja Lauren Windsor kuvasi salaa keskustelunsa Wisconsinin republikaani senattori Ron Johnsonin kanssa. Windsor esitti uskovansa että vaalivoitto huijattiin Trumpilta vilpillisesti, ja paasasi innoissaan vaalivilpistä kuin paraskin trumpisti.

Senaattori sanoi että väite vaalivilpistä ei ole totta, kysyi Windsorilta oletko tutustunut vaalitilastoihin: En! No miten sitten voit väittää että oli vaalivilppiä?, ja selitti yksityiskohtaisesti miksi väite vaalivilpistä ei ole uskottava.

Riittävän moni republikaani, mainittiin luku 51 000, ei äänestänyt Trumpia koska eivät pidä hänen tyylistään tehdä politiikkaa, valehtelustaan. Biden voitti Wisconsinin muistaakseni noin 20 000 äänellä.

Muutama viikko sitten republikaanien kongressiedustaja Kinsinger sanoi että republikaanipoliitikot tietävät kyllä että vaalit olivat rehelliset ja Trump hävisi, muutama hassu saattaa ihan tosissaan uskoa että vaalivilppiä oli.

"OOPS: Republican senator"

Tuolla haulla löydätte videon Juutuupista.

11

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Erittäin fiksua käänteispsykologiaa Windsorilta. Yleensä republikaaneja kovistellaan sanomalla että vaalivilppiä ei ollut, jolloin he ovat heti puolustuskannalla. Eivät ehkä aina kehtaa sanoa että vaalit olivat varmasti vilpilliset, vaan sanovat väistellen että asiaa pitää tutkia lisää.

      Nyt kun Windsor esitti trumpistia väittäen kiivaasti suu vaahdoten että vaalivoitto varastettiin Trumpilta, niin senaattori alkoikin puolustaa vaalituloksen rehellisyyttä. Fiksu nainen tämä Lauren.

    • Anonyymi

      Republikaanisenaattori Matt Gaetz meni pikanaimisiin. Miksi? Vahvat epäilykset sen puolesta että meni naimisiin siksi että vaimon ei tarvitse todistaa miestään vastaan oikeudessa. Matt on saattanut kertoa naisystävälleen tekemistään laittomuuksista, tai tyttöystävä on itse sellaista ollut todistamassa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ai että senattori puhui totta kun ei tiennyt että salaa nauhoitetaan. Hupaisaa.

    • Anonyymi

      Suomessa on ilmeisesti jo trumpistitkin hyväksyneet että Trump hävisi ihan rehelliset vaalit.

      • Anonyymi

        Eivät kaikki vieläkään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eivät kaikki vieläkään.

        👍👍👍


    • Anonyymi

      Mielenkiintoista mitä January 6th komitea saa selville Trumpin lietsoman vallankaappausyrityksen syntyvaiheista. Operaattoreita on pyydetty säilyttämään puhelutietoja Trumpin lähipiiriin kuuluvilta, jotka soittelivat Trumpille, ja heitä on haastettu todistamaan. Sieltä voi paljastua vaikka mitä.

      QAnon höyrypää, paidaton sarvipää, joka mellasti Capitolissa tammikuun 6. muuten myönsi juuri äakettäin oikeudessa syyllisyytensä.

      Jotkut syytetyt syyttävät Trumpia, ilman hänen kehotustaan eivät olisi lähteneet rettelöimään - mutta kun presidentti käski.

    • Anonyymi
    • Tuo on "trumppilaisuuden" vaarallisen piirre. Republikaanien eliitti tietää, että Trump on narsistinen valehtelija ja tarinat vaalivilpistä ovat huuhaata, mutta se mitä he julkisesti puhuvat riippuu siitä minkä he katsovat olevan edullista oman uransa kannalta. Republikaanileirin on vallannut kyyninen opportunistinen valehtelu ja flirttaillaan salaliittoöyhöttäjien kanssa. Kun pirulle on annettu pikkusormi, niin pitää varoa ettei mene koko käsi.

    • Anonyymi

      Mitä yhteistä on persuilla ja Trumpilla no tietenkin mielenvikaisuus ja taipumus patoloogiseen valehteluun nuo tulee mieleen ensiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      134
      3813
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      324
      2715
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2200
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      44
      2028
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      13
      1777
    6. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      11
      1495
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      139
      1277
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      93
      1212
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      89
      1031
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      54
      991
    Aihe