SUOMEN ASIAT

On sen takia päin persettä, kun jotkut hallituksessa reuhaavat ministerit ovat käsittäneet perustuslain virkavalantarkoituksen ja velvollisuutensa suomen kansaa kohtaan päin persettä.
Yksikään heistä ei kysy, mitä kansa tahtoo heidän tekevän.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kuinka niin vain jotkut?

Äänestä

Eivät Suomen asiat ole päin persettä. Persujen voivat olla, muttei se mikään yllätys ole. Ainahan teillä on kaikki päin persettä.

Äänestä
  • Siinä tyypillinen linttapää, joka ei edes tajua, miten syvälle moraalittomaan hornanpaskaan suomi on poljettu.
    PS sentään näkee sen, ja tajuaa noiden sekopäisten tunareiden tekojen seuraukset.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

On sen takia päin persettä, kun jotkut hallituksessa reuhaavat ministerit ovat käsittäneet perustuslain virkavalantarkoituksen ja velvollisuutensa suomen kansaa kohtaan päin persettä.
Yksikään heistä ei kysy, mitä kansa tahtoo heidän tekevän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu