Puheenjohtaja jättää laivan

Anonyymi

Jp Väisänen jättää puheenjohtajuuden. Tehtävä tuli valmiiksi. Jp tultua johtoon puolueella taisi olla 16 valtuutettua ja kesällä kuoli viimeinen. Vaalit olivat murskaavat tulokseltaan 0,1 % ja Nolla valtuustopaikkaa, vaikka kommunistisia puolueita oli kolmen sijaan enää vain skp. Kommunismiin uskoo enää lukasenko.

4

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Skp sai kesäkuun 2021 kunnallisvaaleissa 2 073 ääntä koko maassa, mikä tarkoittaa 0,06 % kaikista annetuista äänistä.

      • Anonyymi

        Meidän kunnassa on vielä vähemmän. Tällä hetkellä kukaan ei tiedä yhtään kommaria enää kunnassa. Kannatus on siis = 0% !!! Harasoo !!!


    • Anonyymi

      Kommmarit alkaa taas kerätä kannatuskortteja ja alkavat julistaa ettei
      kommarit ole mihinkään kadonneet.

      • Anonyymi

        Saarikolla pistää siis kiiruuksi...


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2548
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2432
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      18
      1919
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1732
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      54
      1700
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      925
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      847
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      807
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      36
      787
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe