Onko tehty tutkimusta miten villit eläimet suhtautuvat tuulivoimaan. Kinka läheltä tuulimyllyjä hirvet, jnikset ketut yms kulkevat. Ent linnut miten läheltä tuulivoimaloita on löytynyt lintujen peisiä. Vai onko aiaa edes tutkittu?
eläimet ja tuulivoima
Anonyymi
2
120
Vastaukset
- Anonyymi
Eläimet tottuu tekniikkaan niin kuin ihmisetkin. Eläimet ei nykyään pelkää mitään,ei edes liikennettä. Tässä taloni vieressä joka sijaitsee aivan valtatien vieressä ,tontin rajalla harvase kerta käy kaikenlaisia eläimiä katsomassa hirviä myöten mitä kuuluu. Lähellä käyskentelee myös joskus karhuja ja susiakin. Melulla ei mitään vaikutusta.
- Anonyymi
Joo, kissat ja koirat hyppimään siipirattaiden päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771612Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031611Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 73875
- 27869