Tuija Suistomaan 4.9.2021 näkemä uninäky luvuista 153 + 1

Tuija Suistomaan 4.9.2021 näkemä uninäky luvuista 153 1

LÄHTÖKOHTA: Olen Jeesuksen oma. Olen myös raamatullisia vertauksia käyttäen aasi, joka puhuu tai kivi, joka huutaa.

Minulle ei ole sellaista Raamatun tietämystä, että olisin mitenkään voinut itse tietää tai päätellä näkemääni. Olen siis täysin sen tiedon varassa, joka minulle on annettu.

NÄKY: Olin uimassa ja poimin siinä samalla yksin kappalein jotakin. Yläilmassa oli ihana, hyvä asia, josta oli profetoitu ihmisille.
Nousin vedestä. Mieheni laski yksin kappalein ikään kuin paperiarkkeja ja sai loppusummaksi 153. Tein tarkistuslaskennan ja sain lukumääräksi 154. Sitten minulle sanottiin iloisella äänellä: ”Etkö huomaa?” Ja mitä piti huomata?
Yläilmoissa oleva ihana asia tapahtuisi, kun lukumäärä yksin kappalein laskettuna olisi juuri oikea – ja sitähän se nyt oli.

SELITYS: Lue netistä, mitä Raamatun luvuista tiedetään. Luku 153 kuvastaa niiden uloskutsuttujen ihmisten määrää, jotka kuuluvat viisaisiin neitsyihin: Jeesuksen morsiusseurakuntaan. Kun lukuun 153 lisätään yksi ja tärkein, kuvastaa luku ylöstemmattavaa joukkoa ja Jeesusta heidän Pelastajanaan. Luku 154 on täydellinen morsian Ylkänsä kanssa!

PÄÄTELMÄ: Minulle siis ilmoitettiin, että pakanoiden täysi luku on saavutettu ja Jeesuksen morsiusseurakunta on valmis noudettavaksi. Tämä tieto saa aikaan pyhän pelon ja rukouksen siitä, että Herra auta minua olemaan valmis, että voit iloisesti ottaa minut mukaan tuuliin ja pilviin Sinua kohtaamaan ja juhlaa viettämään. Samalla rukoilen, että Herra rakas, auta heitä, jotka jäävät jälkeen. Tyhmistäkin neitsyistä osa pääsee Taivaaseen, mutta he kuuluvat siihen joukkoon, josta sanotaan: ”Keitä nämä valkopukuiset ovat; he ovat niitä, jotka suuresta ahdistuksesta tulevat”.

LUUKAS 21: ”Ja ihmiset menehtyvät peljätessään ja odottaessaan sitä, mikä maanpiiriä kohtaa, sillä taivaitten voimat järkkyvät. Ja silloin he näkevät Ihmisen Pojan tulevan pilvessä suurella voimalla ja kirkkaudella.”

Jouko Pihon kommentti:

Tuli mieleeni, että Raamatussa esiintyy myös luku 153 siinä yhteydessä, kun joukko opetuslapsia oli Jeesuksen kuoleman ja ylösnousemuksen jälkeen kalassa Tiberiaanjärvellä eivätkä he saaneet koko yönä yhtään kalaa, mutta aamulla he saivat yhteensä 153 kalaa sen jälkeen kun rannalla ollut Jeesus oli neuvonut kalastajia heittämään verkkonsa veneen oikealle puolelle (Luuk.21:11).

2

56

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja tulkinnan voi käsittää myös näin: Kyse on YK:n onnellisuus raportista, jossa selvitettiin 153 valtion asukkaiden kokemaa onnellisuutta. Suomen vanavedessä kaikki Pohjoismaat sijoittuivat seitsemän parhaan joukkoon. Afganistan on raportin mukaan vähiten onnellinen tutkituista 153 valtiosta.

    • Anonyymi

      Ja kun tämäkään ei toteudu, niin tuletko tällä kertaa pyytämään anteeksi valeiden levittämistä vai juoksetko taas karkuun kuten yleensäkin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5067
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      17
      3416
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      24
      2720
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1780
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1576
    6. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1352
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      239
      1275
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      73
      1048
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      54
      932
    Aihe