Nyt on oikea hetki

Kun hoitajista on puutetta, niin persut voi tehdä lakialoitteen siitä 3000€ kuukausipalkasta joka vaaditaan maksettavaksi kaikesta työstä.
Ja tietysti joka alalla, on kysymyksessä Mansikan poiminta tai R-kioski myyjä, jne. Varmaan Ay-liike tulee tukemaan tätä lakialoitetta kun vaan nyt tuumasta toimeen.
Onhan persut suomen suurin "työväenpuolue" ainakin jos Halla-ahoa on uskominen
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Routa porsaan kotiin ajaa. Mihin hoitajat kelpaavat jös eivät ota työtään vastaan vaikka vähän pienemmälöä palkalla?

Äänestä
  • näinpä. vihervasemmisto vaatii rahaa milloin hoitajille ja milloin opettajille. fakta on se että me yrittäjät pyöritämme tätä maata ja määräämme myös saamapuolella olevien palkat. lähihoitajalle sopiva palkka on 2000 ja sairaanhoitajalle 2400. jos ei kelpaa niin onnea uuden työn etsimiselle. ei taida ihan tuosta vaan hoitajien päähän tulla sellaista kapasiteettia että elättäisivät itsensä yrittäjänä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    näinpä. vihervasemmisto vaatii rahaa milloin hoitajille ja milloin opettajille. fakta on se että me yrittäjät pyöritämme tätä maata ja määräämme myös saamapuolella olevien palkat. lähihoitajalle sopiva palkka on 2000 ja sairaanhoitajalle 2400. jos ei kelpaa niin onnea uuden työn etsimiselle. ei taida ihan tuosta vaan hoitajien päähän tulla sellaista kapasiteettia että elättäisivät itsensä yrittäjänä.

    Persut sitä lisä palkkaa on nyt vaatimassa.
    Rantanen viimeksi tästä kertoi.
    https://www.suomenuutiset.fi/rantanen-suomi-ei-tarvitse-sosiaaliturvaan-tukeutuvaa-tyoperaista-maahanmuuttoa-helsingissa-jo-yli-50-prosenttia-toimeentulotuista-menee-maahanmuuttajille/

    Äänestä

Öyh. Me haluamme laskee duunarin palkat tuottavuutta vastaavaksi, noin 1200e/kk.

PS for ever.

Äänestä

Olet ymmärtänyt väärin. Persuthan haluavat, että nykyisetkin hoitajat poistettaisiin maasta. Siksi tuo raja onkin asetettu noin korkealle.

Äänestä
  • Antti rinekaispersoona lupasi poistaa hoitajamitoituksen, marina ei sitten sitäkään vähää.

    Äänestä

inflaatio kasvaisi räjähdysmäisesti, mutta onneksi suomella ei ole oikeutta painaa rahaa kuten markka aikana.

Äänestä
  • 4 miljardia kyllä eu veroparatiisi pankeille.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    4 miljardia kyllä eu veroparatiisi pankeille.

    Eikös ne ole siellä kaikkien rötösherrojen vakuutuskuoret? Veroparatiiseissa kuten Sipilälläkin...

    Äänestä

Hoitajien palkka ei tule koskaan nousemaan. On paljon tärkeämpiä asioita kuin suomalaiset nimittäin maahanmuuttajat ja kehitysapu. Heidän paapomisensa vie rahat autoilijoilta palkoista kaikesta ja lopulta tuhoaa koko suomen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun hoitajista on puutetta, niin persut voi tehdä lakialoitteen siitä 3000€ kuukausipalkasta joka vaaditaan maksettavaksi kaikesta työstä.
Ja tietysti joka alalla, on kysymyksessä Mansikan poiminta tai R-kioski myyjä, jne. Varmaan Ay-liike tulee tukemaan tätä lakialoitetta kun vaan nyt tuumasta toimeen.
Onhan persut suomen suurin "työväenpuolue" ainakin jos Halla-ahoa on uskominen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu