ruotsissa?
Onko ruotsinkielentaitoisia paikalla?
https://sverigesradio.se/artikel/dubbla-brak-i-lund-tva-till-sjukhus
Onko ruotsinkielentaitoisia paikalla?
https://sverigesradio.se/artikel/dubbla-brak-i-lund-tva-till-sjukhus
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Useita joukkotappeluita maanantaina. Sairaalan ulkopuolella oli 50-60 henkilöä. Tätä ennen ravintolaan ryntäsi aggressiivisesti käyttäytyvä seurue. Ja päivän ensimmäisen kahakan jäljiltä löytyi yksi loukkaantunut.
Videomateriaalia: https://samnytt.se/video-se-gangslagsmalet-i-lund/
Arabit siellä tappelee keskenään, itse asiassa kaksi isoa kähinää. Viimeisin Lundin sairaalan edustalla.
Tämä on ruotsin tie on myös meidän tuleva tiemme. Se on kuin peiliin katsoisi muutaman vuoden päästä täällä tai onhan Turun satamellakka hyvä osoitus että ”jyvällä” ollaan.
Äänestäkää vaan saman lailla kuten ennenkin, olemme ansainneet sinisilmäisyydellämme tämän ……..
Tulevaisuutta 2 vuoden sisällä Helsingissä....aivan arkipäivää, palavia renkaita ja kivenheittoa....tähän se johtaa kun Haavisto roudaa jätettä suomeen.
Tämä on karannut Ruotsissa jo 20v sitten käsistä. Meillä on todella vähän mahdollisuuksia puutua tilanteeseen. Kun ajattelee poliitikkoja esim, Stubb joka vain toisteli että Ruotsi on turvallinen maa. Samalla hän valehteli omalla narsistisella tavallaan. Sitä se valta teettää, se sokeuttaa …..