Täällä SUOMEN YLEISRADIO jaSUOMI Katkaiskaa HUHUILTA SIIVET, pyydän..

Onko täysin mahdotonta, että Suomi lopettaisi tämän "läntisen demokratian " . Probakandan siis suoranaisen paskanjauhamisen. Se" demokratia" tukehtuu loppuviimeksi omaan pullaansa. Afganistanissa nämä "demokraatit" saivat pikkasen MURUSEN KURKKUUNSA ja tukehtuminen oli vain ajankysymys. Esimerkki ala-arvoisesta probagandasta........... Taleban hakkasi ja ampui RASKAANA OLEVAN NAISPOLISIN, lasten silmien edessä. Koettakaa nyt säälittävät ......epätoivoiset...... valehtelijat KEKSIÄ PAREMPAA.......ja jälleen haavisto itkee.... Ei natsisaksa sen paremmin kuin neuvostoliittokaan noin alas sentään vajonnut juttuineen,......Lopuksi vielä tietoisku,,,,,,,Merkkelin paikan "lunastaa " DEMARI, eli demari demarin paikalle. MIHIN????on eu menossa????? O SANCTA SIMPLICITAS , sanoo Suomalainen uhanalainen TOLKUNMIÄS.

1

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haluaisitko tilalle venäläisen "demokratian" eli diktatuurin eli kansan kusettamisen venäläiseen tyyliin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2176
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1777
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      120
      1622
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1326
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      53
      1044
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      915
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      827
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      811
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      61
      793
    Aihe