Esimerkki maailman kaupungista,vihreät vasemisto haluaa tämän

Anonyymi

https://www.youtube.com/watch?v=HRqQ6-ANjL4
Suomea ollaan tyhjentämässä kohti helsinkiä. Maaseudun elämä lakkautetaan ympäristösyistä. Maatalous kielletään ,puun poltto kodin lämmössä kielletään.
Kaikki nämä lukee uutisissa silloin tällöin ettekö ole huomanneet. Ohisalo,Andersson ovat sanoneet jo ne asiat uutisissa.

Kaikki vihreiden ja vasemistolaisuuden aiheuttamaa. Katsokaa ketä äänestätte ja mitä kannatatte. Näette itsenne ,lapsenne katukuvassa tuossa vain ohi kulkevasta autosta kuvatussa todellisesssa videossa. Näkymä ei ole kaukaa helsinkiä jo nyt.

Maaseudulla voi elää puhtaasti luonnossa.

10

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ikävä kyllä kepu on tukemassa tätä suuntausta hallituksessa

      • Anonyymi

        Kokoomus nuoret on jo aiemmin ehdotelleet samaa eli kannabis lailliseksi. Pettynyt kokoomus nuoriin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kokoomus nuoret on jo aiemmin ehdotelleet samaa eli kannabis lailliseksi. Pettynyt kokoomus nuoriin.

        Kokoomus on kasvukeskuksissa asuvien hyvätuloisten etuja ajava puolue. Ilmeisesti huumeiden käytön lisääminen palvelee heidän etujaan.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Veronmaksajat rentoutuvat meditoimalla sunnuntaipiknikillä. 🙂
      Ihanan rento tunnelma tuossa videossa.
      Huumeiden vapauttamisen jälkeen Alajärvikin näyttää samanlaiselta.

      • Anonyymi

        Vaan kun en ole löytänyt myyjää, vaikka kuinka olen kysellyt. Kytäksikö ne minua luulee?


    • Anonyymi

      Vihervasemmisto haluaa korvata kristinuskon Suomessa homoseksuaalisella käyttäytymisellä ja huumausaineiden käytöllä.

    • Anonyymi

      Viherät on maailmaa tuhoon ja epäjärjestykseen ajava puolue. Ihme ettei puoluetta kielletä yhteiskunnalle vaarallisena.

      • Anonyymi

        Jokaiselle vihreälle olisi pitänyt näyttää näitä filmejä ennen äänestystä. Jokaisesta Euroopan suurkaupungista voi tehdä samanlaisen videon. Pienistäkin, tosin pienissä on vähemmän porukkaa. Käyttäjiä löytyy kuitenkin joka kylästä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      28
      6533
    2. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      72
      5188
    3. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      93
      4795
    4. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4619
    5. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      69
      4468
    6. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      18
      4048
    7. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      54
      4007
    8. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      122
      3888
    9. Miksi Marinin vasemmistohallitus ei tunnustanut Palestiinaa

      kun mahdollisuus oli? Nyt sitten vasemmisto-oppositio ulvoo yhtään ääneen, että Palestiina pitää tunnustaa - onpa tode
      Maailman menoa
      21
      3510
    10. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      17
      3327
    Aihe