Viime vuonna saarnaaja Aulikki Hartikainen tv.7 kanavalla julisti koronarokotteista hengellistä progapantaa.väittämällä täysin perättömiä asioita.
Miten on mahdollista että tämä sama pariskunta saa jatkaa yleensä missään tv.7 tuottamissa forumeissa.
Miten liikemies Ojares sallii ja selittää tälläisen valheen kevittämisen omistamassaan hengellisessä ihjelmayhtiössä?
Onko selitys kenties se.kuten raamatussa sanotaan..älkää nyhtäkö lustetta pois.ettette nyhtäisi nisuakin.odottakaa kunnes minä tulen ja sitten luste korjataan niinkuin nisukin.luste poltettavaksi ja nisu korjataan aittoihin.näin vapaasti muisteltuna sana sanoo.
Mutta silti ihmettelen tv.7 tuotantoa..
Saako Ojares esim.tuloja näiden menestysteologien ja harhaoppien levittäjien taholta koska niitä näkyy jarkuvasti kanavalla.
Toki tv.7 lähettää ihan kunnollistakin ohjelmaa.
Ihmettelen kuitenkin sitäkin miten muutamat hengenmiehet kuten P.Sartola L.Nummela jne.voivat edelleen olla mukana.jos tietävät kuinka paljon tv.7.llä lähetetään hyvin kyseenalaista epäraitista eksyttäviä ohjelmia.kute esim.tämä Hartikaisen pariskunta joka pitäisi laittaa pannaan....aivan hirveää soopaa.
Aulikki Hartikainen Tv.7 ja Ojares
12
71
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä tahansa ennusteita saa tv7lla ja yleensäkin uskovien taholta sanoa eikä tarvitse korjata tai pyytää anteeksi kun ne ovat valetta, valhetta, rokotteiden venäläistä trollipropagandaa, tai muita pelotteluota. Aulikki latelee uusia ennusteita katsomatta oliko edellidissäkään mitään hajua.
- Anonyymi
Ei kai vain ole tämä Aulikki taannoisen elokuvissakin esiintuneen Härski- Hartikaisen lähisukulainen?
- Anonyymi
On se. Samanlainen puheen parsi, eri kampaus.
- Anonyymi
Ojarekset ja Hartikainen/Piipponen ovat eronneet ja menneet uusiin naimisiin. Heillä on sama henki.
Tämä selittää kaiken. Jakob.4:4. - Anonyymi
Tv7 on liiketoimintaa, ei muuta.
- Anonyymi
sitä eksytys-kanavaa ei kannata edes avata.
se vaan harmi, että siellä 1 % "viljaakin" !
- Anonyymi
Matt.19:12 Biblia (1776) Sillä muutamat ovat kuohitut, jotka äitinsä kohdussa niin syntyneet ovat: jotka ovat kuohitut, jotka ihmisiltä kuohitut ovat: ja ovat kuohitut, jotka taivaan valtakunnan tähden itse kuohineet ovat. Jotka sen taitaa käsittää, se käsittäköö. 1Kor.7:32
- Anonyymi
Ei auta tuokaan lätinä, reaali järkeä vailla oleva kanava,
samaapaskaa tulee myös alfalla täysin ja selvästi aivonpesua eri agenda mutta paskaa. - Anonyymi
1776 osattiin raamatun sana kirjoittaa kauniisti. Sitä lisää toivon.
Toivon se antaa meille kaikille.
- Anonyymi
Jotkut tykkää, mitä oudompaa, niin sen parempaa. Täällä päin ei voi edes arvioida tv seiskaa. Saat saat kauheat vihat päällesi ja vielä toivotaan, että se kuuma kivi tulee sieltä. Itse koettua. Joten pitää olla hiljaa ja en pahemmin katso ko kanavaa. Eli jotkut uskovat eivät hyväksy mitään, edes aiheellista kritiikkiä.
- Anonyymi
Tv7 on tosi"rasvaista" katsottavaa. Liikemies Ojares saa pätäkkää, kun kunnon haastateltavat.
Piepposet ovat uskossaan vahvat ja hölmöt. Näitä kansalle näytetään.
Jeesus rakastaa pölkkypäitä. - Anonyymi
Onko Aulikki juuri sellainen puhdas kristitty nainen, jota hellari miehet haluaisivat panna? Kertokaas rehellisesti...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101094Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019880- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198705