Tuommoinen Liidelin Lasagne-Bolognesepaketti haettiin 3 hengen perheelle päivän ruokalajiksi. Kilon paketti maksaa vain 2,65 €, joka minun mielestä tosi halpa.
Uunissa lämmitettynä maku oli todella hyvää, tuoreen lasagnen makuista ja oloista. Riitti sopivasti k,olmelle.
Nyt voi köyhät opiskelijat ja maahanmuuttajatkin syödä pienellä rahalla hyvin.
Lasagne-bolognese 1 kg paketti vain 2,65 eur. Köyhäki voi herkutella. Lidl
26
1244
Vastaukset
- Anonyymi
Näihin sakemannien vetoihin on noiden isompien kauppaketjujen vaikeeta pystyä vastaamaan.
https://tarjoukset.minuntarjouslehteni.fi/lidl-tarjoukset/tarjouslehti-28504-23
Saku vetää tarjouksistansa hinnat niin alas, että muut ei edes yritä kiriä rinnalle. - Anonyymi
Se on itse kunkin oma asia, mitä ruokia kotonansa syö. Joka tapauksessa perussuomalaiset käyvät ruokakaupassa ostoksilla itse tienaamillaan rahoilla.
Ei ole persuissa sellaista vasemmistolaista öyhöttäjäporukkaa, jolle ei kelpaa mikään työpaikka. Päivät pitkät loisitaan ja venytellään kotona sosiaalirahojen elättämänä.- Anonyymi
"perussuomalaiset käyvät ruokakaupassa ostoksilla itse tienaamillaan rahoilla.*
Persuissa eniten työttömiä. - Anonyymi
Perussuomalaiset on Suomen suurin duunariväen puolue. Persut ajaa duunarien ja työttömien asioita pitkäjänteisemmin ja paremmin kuin mikään muu puolue.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaiset on Suomen suurin duunariväen puolue. Persut ajaa duunarien ja työttömien asioita pitkäjänteisemmin ja paremmin kuin mikään muu puolue.
Mitäs ovat viimeisen 20 vuoden aikana saaneet duunarien hyväksi tehtyä. Enkä jaksa nyt edes muistuttaa sinipersujen toimista duunareiden "hyväksi".
- Anonyymi
En pysty, olen VHH:lla
- Anonyymi
Lidelin lasagnet ovat tunnetusti erittin vähähiilihydraattisia. Pienen annoksen lasagnea voi popsia kerran viikossa, vaikka pikkasen jotain vähähiilistä ruokavaliota muuten pitäisikin.
- Anonyymi
Kallista on, makaronipussi (1 kg) maksaa vain 0,40e.
- Anonyymi
Sarvimakaroonistahan se lasgne tehdäänkin 😂😂. Jeesus mikä kulinaristi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sarvimakaroonistahan se lasgne tehdäänkin 😂😂. Jeesus mikä kulinaristi
Samaa vehnää ne on, tomppeli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samaa vehnää ne on, tomppeli.
Makaroonista lasagnea, aaaaahhahhaaa 😂😂😂😂
Tämä heppu se ei varmaan edes perunoita osaa keittää 😅
- Anonyymi
Markalla saa markan tavaran
- Anonyymi
> Kallista on, makaronipussi (1 kg) maksaa vain 0,40e.
Mitähän merkkiä tai laatua tuon hintainen makarooni on? Kilon pussi maksaa kyllä 1,20...1,80 euron paikkeilla yleensä.
https://www.tokmanni.fi/makaroni-1-kg-6417700051722
Makarooni on silti todella edullista. Siitä saa tumpelokin helpolla ruokaa itselleen, jos ei muuta niin kiehauttaa vedessä ja syöeineslihapullien ja makkaran kanssa.
Toinen kummallisen halpa elintarvike on kananmunat. Miten 1 kg kananmunia voi maksaa 2.65 euroa vaikka Foodiessa? Makaroonien kanssa munista saa 1 kg 1kg paketeista viikon lounasruuat tehtyä. - Anonyymi
Ostin prismast rainbowin lasangepaketin. Heitin mikroon muutamaks minaks ja mitämitä siel olikin pelkkii lasangelevyi. Wtf mitä kusetust. Miks myidään pelkkii levyi. Ei kai voi olettaa et tavallinen kuluttaja osais niist taikoo joku fuckin' lasange. Mä haluun ruokaa enkä mitn levyi. Tein feedbackin ja vaadin suoraan johtajalta vastaust. Hankin jollekin vielä fudut tän johdost.
- Anonyymi
Jumalauta mitä kusetusta.
Nopea ja hyvä herkku tulee leivän päälle kun laitat kuuden kananmunan kennon mikroon neljäks minuuttia. Sitten eikun valmiit munat voikkoleipien päälle, ja vähän suolaa ja valkopippuria riputtele ja nauti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jumalauta mitä kusetusta.
Nopea ja hyvä herkku tulee leivän päälle kun laitat kuuden kananmunan kennon mikroon neljäks minuuttia. Sitten eikun valmiit munat voikkoleipien päälle, ja vähän suolaa ja valkopippuria riputtele ja nauti.ai niin, ja repäisee kennon kansi pois ennen mikroon laittamista, tulee parempaa.
- Anonyymi
Onks tommonen ape tarkoitettu ihmiselle ? Jauhoista valmistettua rehua lähinnä.
- Anonyymi
Etkö ole ikinä syönyt lasagnea?
Voi voi, sehän on herkkua, siinä on katsos hyvää possunjauhelihaa, suussa sulavaa durumvehnästä tehtyjä välikerroksia, ja maustettua tomaattikastiketta välissä.
Kannattaa maistaa, vallankin jos olet syönyt koko ikäni äitisi tekemiä maksamakkaravoileipiä.
- Anonyymi
Sitten lopuksi Lidl myy Suomen halvinta ja parasta vessapaperia. Hinta n. 30 snt/rulla, mutta siinä on 30% enemmän arkkeja kuin muissa vessapaperirullissa.
- Anonyymi
Lidl - ylipainoisen roskaväen kauppa. Persu haisee nenään.
- Anonyymi
Siinä on niin paljon kastiketta että voi hyvin keittää makaronia lisukkeeksi, niin siitä tulee annos neljälle.
- Anonyymi
Pakastepitsat L:ssä myös hyviä ja halpoja.
- Anonyymi
Kiitos vinkistä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1135263
- 675064
- 914124
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753610Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603218- 432801
- 152297
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️521924- 401800
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.371638