Senkin pökkelöjalkainen kääpä

🙄🔪🪵 Hakkasin sitä oikein kunnolla terävällä kokkiveitsellä. Ja annoin kärvistellä omassa liemessään pitkään. Tuli totisesti parempi mieli. Varsinkin, kun lisäsin lampaankäävän sekaan ruokakermaa ja sipulia! Kiva tämä syksy, kun saa luonnosta herkkuruokia. Kangasrouskut odottaa käsiteltynä jääkaapissa muotoutumista sienisalaatiksi.

Olisi kiva, hänen kanssaan hänen kanssaan sienestää. Vaikka niitä karvalaukkuja 😍❤️

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet varmasti palstahahmo ”ihan oikea nainen”, etkä suinkaan mikään feikki ja nyt voimme kaikki kilaroida sienestyksellesi ja vihjailullesi jostain karvaisista pursista. Edelleen olen sitä mieltä, että esim lois vuitton olisi paras särkien kalastamiseen rantavedestä.

      • Jaaha. Jotkut saattavat innostua käsilaukusta ja mielellään lisäisivät vitriiniin kokoelmiinsa jonkun kalliin merkkilaukun. Mulle käsilaukku on käyttötarvike, jossa pitää olla tarvittava määrä taskuja ja suulla vetoketju ettei tavarat putoile.

        Karvalaukku on lapsuuskylällä käytetty nimi karvarouskulle.


    • Anonyymi

      Vais karvalaukkuja ;) Kuulosti tutulle.

      • Joskus olen tainnut kirjoittaa karvalaukuista. On parhaimpia suolasieniksi. Sen kummemmin ei tässä kannata asiaa avata 😂


    • Anonyymi

      Kaunashajatettelua tuollainen lähimmä muistuttaa.

      • Ei ollut kyse muusta kuin ruoanlaitosta 🤔 ja vähän kaipauksesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      30
      2592
    2. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      11
      1262
    3. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      333
      1002
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      44
      871
    5. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      45
      844
    6. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      829
    7. Miksi nainen nukut huonosti

      Onko sulla jotakin huolia, vai jotakin miestäkö mietit? Vai tunnemaailmassako velloo? Ajatteletko koskaan minua? Paljo
      Ikävä
      61
      754
    8. Niin siinä Kävi

      Ettemme koskaan saaneet toisiamme
      Ikävä
      44
      730
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      44
      716
    10. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      46
      646
    Aihe