Koettakaa nyt siellä jo pikkuhiljaa pohtia:
-mitä eroa on maahanmuutolla ja työperäisellä maahanmuutolla.
-liikenteen ja henkilöautojen päästöillä.
Annanko vielä vinkin?
Suomi tarvitsee jossakin vaiheessa työperäistä maahanmuuttoa, eli työntekijöitä. Ei kuitenkaan sosiaaliturvalla elätettäväksi, eli palkan pitää olla sellainen, että sillä eläää suomessa.
Liikenteen päästöjen osuus co2 päästöistä on suomessa noin 20% ja tuohon LIIKENTEESEEN kuuluvat: laivat, lentokoneet, mopot, moottoripyörät, bussit, rekat, jne... EI SIIS pelkästään henkilöautot, joihin kaikki valtiovallan kiinnostus nyt kohdistuu. Henkilöautojen osuus liikenteen päästöistä on meillä alle 50% eli alle 10% kokonaispäästöistä. Jos ja kun suomalaisten rahoja tuhlataan yli 80MILJARDIA €, saadaan henkilöautokanta meillä sähköistettyä, mutta luonnollisesti päästöt eivät putoa tuota 10%, koska meille tuodaan tuontisähköä, joka on tuotettu kivihiilellä.
Vihreillä termit sekaisin
Anonyymi
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vihreille työperäinen maahanmuutto on sitä että tänne tulee joku ulkomaalaisryhmä ja tyhjentää suomalaisten omakotitaloja. Vihervasemmistollehan on se että kaikki mikä on sun on myös mun. Tämä on vihreää työperäistä maahanmuuttoa..
- Anonyymi
vihreillä on kaikki sekaisin, johtuu varmaan liiasta huumeiden käytöstä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2073586Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen133376Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä732549Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman92175Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling512055Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.81904Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue411717- 901591
- 721153
- 741140