https://keskustelu.suomi24.fi/t/16963977/emme-tarvitse-quothoitoon-paasyaquot-vaan-1-250ekk-minimielakkeet-oikeusturvan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17108498/elakelaisten-koyhyyteen-tappaminen-on-ihmiskauppaa-modernia-orjuuttamista
Köyhyyteen oikeusturvattomiksi, Veroparatiisi-sote-ihmiskaupan ja modernin orjuuttamisen välineiksi, puolustuskyvyttömien vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden pakottaminen, on raakaa taloudellista, fyysistä, seksuaalista ja henkistä väkivaltaa, kiduttamista ja ennenaikaisesti murhaamista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090870/vaadimme-kiurun-erottamista-nyt--775ekk-ei-ole-sairaus-kansanelake-vaan-ihmiskauppaa
Ei voinut tulla kenellekään yllätyksenä, Turun Veroparatiisi-sote"palveluyksikön", ihmiskaupan vankien keskinäinen väkivalta, jonka syyt istuvat Arkadianmäellä, 800€/kk orjuuseläkkeille, ilman aitoa oikeusturvaa, ilman aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia pakottajat.
https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4879034/Poliisi tutkii turkulaista yksityista saattohoidon kotisairaalaa yli sata potilasta todettu kuolleeksi vastoin saantoja
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17107067/ei-euroakaan-veroparatiisi-sote-hoitajille-ensin-1-250ekk-minimielakkeet-
Se mikä on jo pitkään ollut arkea, orjuuseläkkeillä kituuttaville, ei jaksa enää järkyttää, mutta EK-medioihin ja korruptiopäättäjien valheisiin, sosiaalipornoon, siitä riittää toki aina materiaalia.
Hallitus aloittaa nyt BUDJETTIRIIHESSÄ 1 250€/KK MINIMIELÄKKEIDEN valmistelut - tai EROAA välittömästi.
Hallitus/eduskunta on hesburger, oikeusturvattomien kiduttaja ja tappaja
Anonyymi
0
482
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624509KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1623419Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582737Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492634- 1422626
- 241903
- 241761
- 301646
- 1741610
- 411313