Miehehekkeet tai jotain

Anonyymi

Kaikki miehet on sikoja . Miehiä ei tarvita enää nykyaikana mihinkään. Suvunjatkaminen menee koputkella yms.
Maailma olisi paljon parempi paikka ilman miehiä.
Joitakin valioyksilöitä voisi säästää huvikäyttöön.
Me feministit olemme sopuisaa porukkaa joten miehille ei siellä ole tilaa.

5

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos miehiä ei olisi olemassa feminismillekään ei olisi mitään sijaa. Jos miehet katoaisivat myös feminismi katoaisi.

      Näin feministinä minä rakastan sekä miehiä että feminismiä. No ehkä en ihan kaikkia miehiä, kuten ehkä en ihan kaikkia feministejäkään. Mutta kummallakaan ei ole tarvetta kadota yhtään mihinkään, Joten pidä se turpasi kiinni sinä feikki"feministi".

    • Anonyymi

      Näin feministinä suosittelen tutustumaan Alexander Gracen kanaviin.

      https://www.youtube.com/watch?v=giA5fpX5sfI

      Feminismi ei ole maskuliinisuuden demonisointia eikä naisellisuuden pitämistä heikkoutena. Sekä toksista maskuliinisuutta että toksista feminiinisyyttä on olemassa. Mutta maskuliinisuus tai feminiinisyys itsesään eivät ole millään tavoin toksisia ominaisuuksia. Feminismin nimissä on jostakin syystä käännytty naisellisia ominaisuuksia vastaan, ja alettu ajaa nais- ihannetta jossa naiset miehistetään ja miehet naisistetaan. Oikea tasa- arvo arvostaa ja suhtautuu vakavasti naiseen naisena ja mieheen miehenä.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Ayn Randin kuvailu naiseudesta ja miehen ja naisen dynamiikasta on mielenkiintoinen kun sitä vertaa nykyiseen käsitykseen sukupuolten tasa- arvosta. Rand oli individualisti ytimiään myöten, ja omaan aikaansa nähden varmaankin vielä epätavallisen itsenäinen nainen joka puhui suunsa puhtaaksi. Eli feministi.

        ----

        "The essence of femininity is hero- worship, the desire to look up to man. "To look up" does not mean dependence, obedience or anything implying inferiority.

        It means an intense kind of admiration; and admiration is an emotion that can be experienced only by a person of strong character and independent value judgements.

        A "clinging vine" type of woman is not an admirer but an exploiter of men. Hero- worship is a demanding virtue: a woman has to be worthy of it and of the hero she worships.

        Intellectually and morally i.e. as a human being she has to be his equal; then the object of her worship is specifically his masculinity, not any human virtue she might lack."

        ----


    • Anonyymi

      You've got a friend in me.


      https://www.youtube.com/watch?v=ukD8zj6ngVY

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7415
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5364
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      253
      4524
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4455
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      62
      3227
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      48
      2646
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2328
    8. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      28
      2291
    9. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      48
      2240
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2164
    Aihe