Miehehekkeet tai jotain

Anonyymi

Kaikki miehet on sikoja . Miehiä ei tarvita enää nykyaikana mihinkään. Suvunjatkaminen menee koputkella yms.
Maailma olisi paljon parempi paikka ilman miehiä.
Joitakin valioyksilöitä voisi säästää huvikäyttöön.
Me feministit olemme sopuisaa porukkaa joten miehille ei siellä ole tilaa.

5

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos miehiä ei olisi olemassa feminismillekään ei olisi mitään sijaa. Jos miehet katoaisivat myös feminismi katoaisi.

      Näin feministinä minä rakastan sekä miehiä että feminismiä. No ehkä en ihan kaikkia miehiä, kuten ehkä en ihan kaikkia feministejäkään. Mutta kummallakaan ei ole tarvetta kadota yhtään mihinkään, Joten pidä se turpasi kiinni sinä feikki"feministi".

    • Anonyymi

      Näin feministinä suosittelen tutustumaan Alexander Gracen kanaviin.

      https://www.youtube.com/watch?v=giA5fpX5sfI

      Feminismi ei ole maskuliinisuuden demonisointia eikä naisellisuuden pitämistä heikkoutena. Sekä toksista maskuliinisuutta että toksista feminiinisyyttä on olemassa. Mutta maskuliinisuus tai feminiinisyys itsesään eivät ole millään tavoin toksisia ominaisuuksia. Feminismin nimissä on jostakin syystä käännytty naisellisia ominaisuuksia vastaan, ja alettu ajaa nais- ihannetta jossa naiset miehistetään ja miehet naisistetaan. Oikea tasa- arvo arvostaa ja suhtautuu vakavasti naiseen naisena ja mieheen miehenä.

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Ayn Randin kuvailu naiseudesta ja miehen ja naisen dynamiikasta on mielenkiintoinen kun sitä vertaa nykyiseen käsitykseen sukupuolten tasa- arvosta. Rand oli individualisti ytimiään myöten, ja omaan aikaansa nähden varmaankin vielä epätavallisen itsenäinen nainen joka puhui suunsa puhtaaksi. Eli feministi.

        ----

        "The essence of femininity is hero- worship, the desire to look up to man. "To look up" does not mean dependence, obedience or anything implying inferiority.

        It means an intense kind of admiration; and admiration is an emotion that can be experienced only by a person of strong character and independent value judgements.

        A "clinging vine" type of woman is not an admirer but an exploiter of men. Hero- worship is a demanding virtue: a woman has to be worthy of it and of the hero she worships.

        Intellectually and morally i.e. as a human being she has to be his equal; then the object of her worship is specifically his masculinity, not any human virtue she might lack."

        ----


    • Anonyymi

      You've got a friend in me.


      https://www.youtube.com/watch?v=ukD8zj6ngVY

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      188
      2431
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      172
      2110
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      44
      2083
    4. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      76
      1811
    5. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      128
      1730
    6. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      197
      1590
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1311
    8. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1239
    9. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      32
      1184
    10. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1143
    Aihe