ET-opetuksen fb-sivut

Nettisivujen lisäksi kansalaisaloite on elämänkatsomustiedon opetuksen sallimiseksi kaikille on esillä et-opetuksen fb sivuilla: https://www.facebook.com/etopetus
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Hyvä. Noita ilmoituksia pitäisi mainostaa.

Äänestä

Joitakin avauksia on ilmisesti tarkoitus mainostaa.

Äänestä
  • No on syytäkin mainostaa tätä kansalaisaloitetta.

    Äänestä

On niitä nyt välillä näkynyt. Olen kai kohderyhmää.

Äänestä

Sinne siis! Näyttää siltä, että joitakin åoztsukzia käytetään maksullisessa mainonnassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nettisivujen lisäksi kansalaisaloite on elämänkatsomustiedon opetuksen sallimiseksi kaikille on esillä et-opetuksen fb sivuilla: https://www.facebook.com/etopetus

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu