uuden maailman säännöt

Tiesittekö, tässä meidän uudessa maailmassa ei saa enää puhua koirille. Kävelin lähikaupasta ulos. Oven viereen oli jätetty pikkukoira sateeseen ja ihmisvilinään. Koira parka näytti kärsivän. Sanoin koiralle ohimennen jotain tyyliin "voi parkaa onko sut jätetty siihen". Samalla sekunnilla vartijoiden järestelmästä kuului yläilmoista "psykoosiin meni". Että sillä tasolla ihmisiä seurataan..
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

syyllisyyden tunto

telepaattisten ajatusten epäjärjestys, jota pitää järjestää

mikä on ajatuksen lähde

kerää ympäristöstä ajatuksia, jotka eivät ole omia

yksi suggestioista on sanoa, että "maailmaa on harhaa"

siis olla uskomatta maailmaan

tunteeni eivät ole omia, ajatukset eivät ole omia - on syvempi kieltäytyminen
siksi etteivät hallitsemattomat tunteet ja ajatukset hypi mielessä miten sattuu

tunteet ovat ympäristön tuotetta ja ajatukset ympäristön tuotetta

oppia ketkä ajattelevat millä tavoin yhteiskunnassa

tehdä vain mitä itseään kiinnostaa
haistattaa muut pois
ottaa aikaa itselleen ja vain itselleen ajattelematta muita
teet mitä tahdot

ja erikseen henkinen traditio ja idän uskonnot
koska niissä piilee ratkaisu ja vain niissä
opiskella idän uskontoja

Äänestä
  • raittius siksi, että tiedostaa mitkä mielen ailahdukset johtuvat mistä asioista
    pitää kokea ailahdus ja löytää perustelu

    päihteissä syy jää epäselväksi

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    raittius siksi, että tiedostaa mitkä mielen ailahdukset johtuvat mistä asioista
    pitää kokea ailahdus ja löytää perustelu

    päihteissä syy jää epäselväksi

    Jää se silloinkin epäselväksi jos ihmiselle vaikka irvistellään mutta tutkija ei tiedä sitä vaan hänelle kerrotaan tai näytetään aivan eri tarinaa.

    Äänestä

Mitä aloitus kertoo aloittajasta ?

Äänestä
  • Mitä tämä kysymys kertoo sinusta? Miksi sinun pitää tuolla tavoin epäsuoraan sekä salakavalasti jotain random netti-ihmistä alentaa? Miksi sinulla on tuohon tarve?

    Ja vielä ihmetellään miksi eletään maailmanloppu.

    Mikä helvetti meitä ihmiskuntana vaivaa.
    Emmekö oikeasti tajua, ettei viha tuo ikinä mitään hyvää.

    Äänestä

masentavaa, eikä voi muuta tehdä kuin itsekseen rukoilla. tuskinpa ketään kiinnostaa mun ajatus asiasta. sofian huulet sekä tuhatvarmasti sukupuolitaudiTON, ja kihomadoton karkkirasia ovat loputtomasti jännemmät.

siis ei jaksa enää lukea näitä palstoja kun oikeasti dystopiaan mennään. Olen nyt kolmisen viikko näitä lukenut ja kirjoitellutkin ja oma olo on paskin ikinä; Ei kukaan tätä oo oikomassa.

Ellei sit Luoja väliintule. Joka alkaa olla sillekin jo korkea aika.

Mut ei ketään kiinnosta. Ei kukaan muista Suomessa-asuvia. :(

todella, todella surullista

Äänestä

No eikös se ole ihan oikein, miksi puhua luontokappaleelle joka ei ymmärrä sanakaan.
Minä olen aina kuunneellut järkyttyneenä kun aikuiset naiset puhuu koiralle, että tule äidin syliin tms. Kun kuulen sellaista en malta olla sanomatta, että järjettömiä "lapsosia" olet maailmaan synnyttänyt.

Äänestä
  • No mutta eikös se ole vähän sama kuin puhuisi psykiatrille? Koiralle puhumisesta tulee vain parempi mieli. Psykiatrille kun puhuu niin arvotaan joku diagnoosi ja siihen lääkitys mutta itse ongelma ei poistu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tiesittekö, tässä meidän uudessa maailmassa ei saa enää puhua koirille. Kävelin lähikaupasta ulos. Oven viereen oli jätetty pikkukoira sateeseen ja ihmisvilinään. Koira parka näytti kärsivän. Sanoin koiralle ohimennen jotain tyyliin "voi parkaa onko sut jätetty siihen". Samalla sekunnilla vartijoiden järestelmästä kuului yläilmoista "psykoosiin meni". Että sillä tasolla ihmisiä seurataan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu