joista toinen oli Elokuun 1991 Euforia ja toinen Syyskuun 11.päivä 2001. Toinen pohjautui illuusioon jossa "länsi voitti lopullisesti". Toinen hysteeriseen pelkoon islamisaatiosta. Nyt Elokuun 1991 Euforia on kokenut haaksirikon ja USA:n tappio vastaavasti johtaa Kiinan johtaman maailman moninapaistumisen aikakauteen.
Persuille uhkaa käydä kuin Valkoiselle Suomelle syksyllä 1944. Maailma muuttui.
Persuille uhkaa käydä kuin Valkoiselle Suomelle syksyllä 1944. Maailma muuttui.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Euraasian integraatio on persuille asia jonka edessä he ovat yhtä onnettomia kuin muutkin vanhat puolueet. Koko puoluejärjestelmämme on rakentunut illuusioon länsimaisuuden ylivertaisuudesta. Mutta nyt nämä kalkkikset joihin persutkin kuuluvat joutuu elämään uudessa todellisuudessa jossa länsi marginalisoituu vain Euraasian jättimantereen pieneksi niemeksi. Valtaväylä on muualla. USA on lyöty ja persutkin täysin neuvottomia: "eihän tässä näin pitänyt käydä".
Halla-aholaisuus rakentuu pelolle, ei toivolle. Jokainen tietää että Jussi Halla-ahon maailmankuva rakentuu illuusiolle länsimaiden ylivertaisuudesta ja toisaalta islamin pelolle. Mutta mitäs sitten kun maailmantalouden painopiste siirtyi Aasiaan? Mitä nyt kun läntinen maailma on munannut itsensä riehuessaan Irakissa ja Afganistanissa ja kun Kiina ja Venäjä nauttivat kasvavaa arvostusta länsimaailman ulkopuolella?
Vai että Ryssänmaa nauttii kasvavaa arvostusta!!!! HAHAAHHHAHEHEEEEHOOHHHOHHOO tirssk!
Tyypillisen netissä pätevän persun tuntomerkki on kuvitelma että hän muka tietäisi jotain maailmasta vaikka aivoihin eivät sovi muut asiat kuin matut ja Islam.
Niin. Todellakin. Mikä on persujen suhde Euraasian integraatioon?
Ties mikä. Muita puolueita ei kai Suomessa ei ole? Joku hallitsevaa leikkivä sosiaalidemokraattinen puoluehan ei tee mitään muuta, kuin pörrää civid19 kimpussa. Joku vihervasemmisto istuu ilmatyynyn päällä ja ruikkii ilmastoongelmiaan!
Kyllä nyt on tartuttava Euraasien integraatioon kiinni. Sanna Marin ohoii, Iris Suomela hello!