törkeät hinnat alkossa

älytön business
6215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Samaa mieltä. Myös baarien hinnat vasta törkeitä onkin. Ihmettelen, että miten baarissa hinnat ovat kaallimpia kuin kaupassa? No tää toimii kun jotkut vaan menee ja maksaa nämä hinnat.



Onneksi on kuitenkin EU joka tuottaa suomen monopolijärjestelmälle hieman ongelmia, koska EU:ssa ei voi tehdä tuontirajoituksia toisista EU maista joissa ei ole vastaavaa monopolijärjestelmää eikä läheskään yhtä kireää alkoholin verotusta kuten täällä!

Äänestä

Suomessa hinnat määräytyvät oikeistolaisten mulkkujen ahneudesta. Kate pitää olla tapissa.

Äänestä
  • Tämä Kate kiinnostaa. Onko osoitetta tai puhelinnumeroa, olisi mukava tavata.

    Äänestä

Kuka hullu tosiaan baarissa joisi. Alkosta ostaa ihan mielellään mutta ei ikinä baarista mitään. Ei ruokaa eikä juomaa.

Äänestä
  • Ite muutaman kerran käynyt tän pikku kaupungin bubissa ja hyvin usein siellä on aina samat naamat joilla ilmeisesti ei ole perhettä. Eronneita yksinäisiä jotka menevät bubiin varmaan sentakia,koska eivät ykisnään kotonaan viitsi ryypätä ja maksavat sitten kalliimman hinnan kun ei ole muuta seuraa kuin bubin vakkarit.

    Kaikenlaiset tapahtumat kuten pienen rahan pokeripelit, tietovisat yms bingot tuo aina jonkinverran lisää asiakkaita. Jos ei näitä järjesettäisi ainakin viikolla olisi todella hiljaista. Viikonloppu lienee se kultakaivos jolloin bubiin tulee muitakin asiakkaita jotka ovat vetäneet hyvän pohjan virosta tuodulla alkoholilla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ite muutaman kerran käynyt tän pikku kaupungin bubissa ja hyvin usein siellä on aina samat naamat joilla ilmeisesti ei ole perhettä. Eronneita yksinäisiä jotka menevät bubiin varmaan sentakia,koska eivät ykisnään kotonaan viitsi ryypätä ja maksavat sitten kalliimman hinnan kun ei ole muuta seuraa kuin bubin vakkarit.

    Kaikenlaiset tapahtumat kuten pienen rahan pokeripelit, tietovisat yms bingot tuo aina jonkinverran lisää asiakkaita. Jos ei näitä järjesettäisi ainakin viikolla olisi todella hiljaista. Viikonloppu lienee se kultakaivos jolloin bubiin tulee muitakin asiakkaita jotka ovat vetäneet hyvän pohjan virosta tuodulla alkoholilla.

    En koskaan käyny tämä kylän baareis enkä käy. Kotona kun saa itse valita seuransa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

älytön business

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu