Antikristuksen Suuri Salaisuus . . .

Anonyymi

Antikristuksen Suuri Salaisuus . . .


Antikristus lähetti Uskotun lakeijansa kertomaan salaisuutensa eräälle ennustajalle. Hän tiesi tämän ennustajan erikoislajin – eli taipumuksen ”kuulemaan” erilaisia ”sanoja”. Ja tulkitsemaan niitä sopivasti. Eli, oli lähes vuorenvarmaa, että tämä ennustaja kipin kapin julistaisi asian?

Sitten Uskottulakeija kertoi salaisuutta tälle Ennustajalle. Sanoipa antikristuksen nimenkin. Mutta kielsi, ettei Nimeä saa sanoa julki!

- Miksei sitä voi kertoa?

- No, sinä ennustaja et hallitse meidän kieltämme. Vaikka osaat ennustaa englanninkielisistä sanoista, tämän kielen aakkosiakaan et hallitse. Ne kun eivät ole tuttuja kirjasimia. Voit vahingossa kirjoittaa Nimen Väärin. Ja silloin koko profe… ei kun siis ennustus menee ihan poskelleen!

- No, mutta miksen voi nimeä kertoa?

- Ei, sellaista riskiä en voi ottaa. Jos kirjoitat yhdenkin kirjaimen virheellisesti, koko ennustus siis murenee. - Anna vain vihje, että siinä nimessä on 8 kirjainta. Jokainen voi sepittää kahdeksasta kirjaimesta Ihan Minä Nimen tahtoo. Ja millä Kielellä tahtoo. . . Kyllä 8 kirjainta antaa vaikka taikomalla jonkin Nimen?

- No, eikös sellainen prof… siis ennustus menetä uskottavuutensa?

- Ei uskottavuus ole mikään pääasia! Tärkeintä on, että ihmisiä saadaan koukutettua ja höynäytettyä uskomaan - hm- mitä vain? Ja sen homman sinä kuulemma hallitset? Nyt mars matkaan! - Kirjoita niille, että Antikristuksen Nimi on Suuri Salaisuus! - Ja että SINÄ juuri olet sen Salaisuuden vartija!

- Mutta entäs jos unohdan sen Nimen, seuraavana yönä kun Näen Unta? Jos unohdan sen 8 kirjaintakin, olikohan se jotain antiikin aakkosia? Tai jos näen unessa Väärän Nimen…
_ No, siksi sinut valittiinkin tätä prof... eikun siis ennustusta tuomaan!
Kaikki tietävät, että sadat ja sadat Ennustuksesi ovat menneet metsään?

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      74
      5009
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      15
      3398
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      24
      2690
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      57
      1747
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1566
    6. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    7. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1342
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      231
      1206
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      71
      1025
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      53
      902
    Aihe