Tämän päivän eläinsuojelua

Tämän päivän eläinsuojelua — Syyllistyikö poliisi ja eläinlääkäri julmuuksiin, lain rikkomiseen ja mielivaltaan tappaessaan lampaita Raahessa?

https://tinyurl.com/krk8wccz
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jokainen joka lihaa syö, on syyllinen näihin tappoihin, n.80 miljoonaa vuosittain. Natsitkin olisivat kateellisia tuollaisesta murhatahdista.

Äänestä
  • Vegaanit ovat tällaisten veristen tapahtumien yläpuolella,kun ovat viattomia.Lihaa syövät kulkee vegaanien nostattamassa pölyssä ja tomussa,siis marssijärjestys on vain sellainen!

    Äänestä

  • Adolf Hitler oli vegaani ja kansallissosialistinen Saksa antoi eläimille oikeudet - eli oli laatuaan ensimmäisenä maailmassa toteutti eläinsuojelulait.

    Äänestä

Poliisihan saa tappaa vaikka ihmisen, joutumatta vastuuseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tämän päivän eläinsuojelua — Syyllistyikö poliisi ja eläinlääkäri julmuuksiin, lain rikkomiseen ja mielivaltaan tappaessaan lampaita Raahessa?

https://tinyurl.com/krk8wccz

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu