Televisiosta ja mediasta täysin kadoksissa on yksi kokonainen ihmisryhmä: sinkkumiehet. Sinkkumiehiä vilisee televisiossa ainoastaan naisille tarkoitetuissa ohjelmissa, joissa miehet ovat esineellistettyjä ja muuten viallisia. Suomalaisessa mediassa sinkkumies on aina joko pahis tai sitten elämässä epäonnistunut luuseri. Keskiviikkoisin ykkösellä Linda Green panee kaikkea, mikä liikkuu. Tiistaisin Sinkkuelämää esittelee machoja naisia panemassa Manhattanin miehiä. Ennen tuli Neloselta tiistaista perjantaihin ruotsalaisille naisille tarkoitettu mieshaaremi. Nykyisin tulee samalla paikalla tosi-tv- ohjelma ruotsalaisista naisista iskemässä New Yorkin miehiä. Sitten on vielä Ally ne kaikki lukuisat naistenlehdet, joissa mies esineellistetään täysin. Mediassa on suuri aukko.
Tasa-arvon nimissä vaadin ohjelmaa, jossa miehet laittavat naisia halvalla.
Sinkkumiehet kadoksissa?
???
1
581
Vastaukset
- Kyllästynyt
Hei, nyt sä alat olemaan asian ytimessä. Missä ovat ASIALLISET JA TODELLISET sinkkumiehet, eivät mitkään naisten pornoesineiksi mielletyt patsastelijat ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823253
- 922945
- 532212
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201645- 191524
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..81487Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein181395Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131351Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin351315Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61248