Jospa jo tässä kuussa, mutta viimeistään tänä vuonna. Raamattu on täpötäynnä monikerroksista symboliikkaa. Minua sykähdyttää sekin, että Raamatun kaksi viimeistä jaetta ovat 20 ja 21. Ja psalmi 90 kertoo sukupolven olevan 70-80 vuotta. Jeesus sanoi saman sukupolven, joka näkee Israelin valtion uudelleensyntymisen, näkevän myös hänen paluunsa kuninkaana. Lisää 80 vuotta Israelin itsenäistymiseen 1948, ja saat 2028. Sitä ennen on seitsemän vuoden ahdistus antikristuksineen, maailmanhallintoineen, satanismeineen, Jumalan vihoineen. Jeesus siis hyvin mahdollisesti tulee tänä vuonna. Jospa jo tänään!
Vastaukset 4
- Anonyymi
Siis puhun Jeesuksen saapumisesta hakemaan omansa pois vaivan ajan alta. Sitten yhdessä hänen kanssaan saavumme todistamaan hänen voittoaan Harmagedonissa ja tuhatvuotisen valtakunnan pystyttämistä.
- Anonyymi
Merkit on jo ilmassa 🤣 pelastut kun annat rahasi meille 🤣🤣🤣
- Anonyymi
KR 1933/-38, Ilm. 22:20-21
Hän,
joka näitä todistaa,
sanoo:
"Totisesti,
minä tulen pian."
Amen,
tule,
Herra Jeesus!
Herran Jeesuksen armo olkoon kaikkien kanssa.
Amen- Anonyymi
Armohan se Jeesuksen "tuleminen" oli kun Puetarin rektaali ei olis kestänyt kauempaa, ei edes sen lamppulöjyn kanssa.
Hyvä että Juudas lopulta ilmiantoi hyväksikäyttäjänsä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 641032
- 621024
- 93817
- 57803
- 42668
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois222630- 50588
- 40570
- 66565
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79553