Nykyinen koronatilanne ei ole edes uutinen. Pelkkää laiskojen toimittajien kopioimaa tyhjää roskaa.
Esim. Suomessa on koko ajan sairaaloissa noin 11 000 ihmistä hoidossa, koronan vuoksi heikentyneitä vain alle sata. Pitää myös muistaa, että koronaan ei kuole. Korona on heikentänyt ennestään monisairaiden kuntoa ja he ovat menehtyneet muihin sairauksiin.
Kaiken kaikkiaan koronasta uutisointi on tällä hetkellä pahin pandemia, johon toimittajakunta on sairastunut.
Koronasta uutisoinnin voisi jo lopettaa
56
58
Vastaukset
- Anonyymi
Totta, ja hoitopäiviä Suomen sairaanhoidossa on vuodessa yli 7 000 000
Koronat on siihen hyttysen pieru itämeressä.
Tosin rahakas testaus on kullä nyt kiinnostanut melko hyvin tämän Pseudoterveydenhuollon, eli mitä koronaan liittyy johtajia.
Hehän pyrkivät tiedeteokratiaksi (Ehkä tälle pitäisi keksiä uudissana, mutta kun ei ole)
Joka vaikuttaa yhteiskunnan kaikkiin tasoihin pukeutumisesta ja sallituista moraalikäsityksistä alkaen.
Mitä paskaa.
Moraalista puuttuu kaikki logiikka, ja mitä siihen tieteen ulkopuolelta tulee, niin tuo olkiukko on lisäksi tosi ilkeä! - Anonyymi
Tämä s 24 on koronalle onanoivien palsta, jos haluat saada rokotteisiin kriittisesti suhtautuvan, taikka ihmisten vapautta arvostavan ketjun nousuun olet todennäköisesti väärässä paikassa!
Vauva foorumi av-mamma palsta saattaisi olla parempi. Siellä liikkuu myös palstamiehiä.
Mutta kyllä on tietysti hyvä, jos tätäkin palstaa pommitetaan. Oikeastaan mitä enemmän, niin sen parempi. Antaa jysähdellä, mutta tarvitaan täsmää, ja rehellistä työtä, niin että kun osuu niin leviää, ja levähtää kunnolla. - Anonyymi
Aloittaja on kiusaantunut kun ei ole itse rokotettu koronaa vastaan ja haluaa että nyt lopetettaisiin aiheesta puhuminen...Psykologisesti köyhä ihminen tekee juuri noin.
- Anonyymi
Paavo Lipponen pyysi aikoinaan lopettamaan leipä jonoista uutisoinin, koska suomessa ei niitä ole.
Miksi tosi asioista uutisointi pitäisi lopettaa ?- Anonyymi
Ne eivät ole uutisia, vaan pysyviä tilanteita.
- Anonyymi
Covid19 on bisnestä, politiikkaa ja populismia. Siitä on tehty ilmiö, jota voi olla käytännössä pakko myötäillä, sillä muuten voit menettää maineesi, jopa työpaikkasi tai ystäväsi, tai sanomalehti voi menettää mainostuloja tai muun rahoituslähteen. Tervettä? Tämän vinoutuneen populistisen ilmiön vaikutukset näkyy erittäin hyvin somekeskusteluissa. Onko täällä kukaan ikinä nähnyt, että jonkin taudin ja sen hoidon vuoksi riidellään ja luokitellaan ihmisiä ylempiarvoisiin ja alempiarvoisiin? En minäkään. Muistamme kuinka Sanna Marin vaahtosi jämäkästi sikainfluenssavouhotusta vastaan ja vastusti siihen liittyvää kapitalismia, ja lopuksi totesi, ettei mitään ihmiskunnan uhkaajaa koskaan ollutkaan. Miksi Marin ei nyt toimi samoin, vaan on kääntänyt takkinsa ihan täysin? Se maine, velvollistamiset jne.
- Anonyymi
Klaus Schwab lupas rahaa niin johan mieli muuttu 😂🤣
- Anonyymi
Jäljet johtavat tietenkin Venäjälle.🤓
😎😎🤓🤗🤗😊
Yle: Näin rokotevastaisuudella kerätään rahaa Suomessa. 😎 Mukana myös talousrikoksista tuomittu. 😁🤓😎😎😆😆😄😄😀
https://yle.fi/uutiset/3-11772207?fbclid=IwAR0wbJy2EGl9bpPGLn6JTrZ8DYQFFkyuq2DmyhI7G7UYhGF9hXdLUZtLHAQ
Jäjet johtavat Venäjälle.😎😎😎😎😎😎😉😎😎- Anonyymi
Pfizer maksoi vuonna 2009 yli kaksi miljardia dollaria sakkoja laittomasta mainonnasta ja perättömistä terveysväittämistä.
- Anonyymi
Korona pelasti hallituksen... ja antoi luvan valtavaan rahan lainaamiseen ulkomailta, rahat menivät ilmaan eli ilmastotoimiin pääasiassa...
- Anonyymi
Epäisänmaallinen rokotevastainen salaliittoteorikko, miksi valheissasi ei ole faktoja? Pelkkä itsekirjoitettu blogi tai itsekyhättyjä tubevideoita.
☺️😊😂☺️😎🤗😄🤓😆
Oma "uutis" blogi josta kukaan ei ole koskaan kuullutkaan tai itsekyhättyjä tubevideoita ei oikein hyvällä tahdollakaan täysjärkinen usko vaikka allekirjoitus olisi itse Dipl. Doc. Mörri Möykky.
😎☺️🤗🤗😄🤓😆
Euroruplat?- Anonyymi
Asiakirjassa ei päätellä, että täysin rokotetuilla terveydenhuollon työntekijöillä olisi 251 kertainen viruksen viruskuormitus verrattuna rokottamattomiin terveydenhuollon työntekijöihin. Vaan siinä päätellään, että "Delta-muunnelman infektiotapausten viruskuormat olivat 251 kertaa suurempia kuin vanhoilla kannoilla.
Viruskuorma pienenee nopeammin rokotetuilla henkilöillä verrattuna rokottamattomiin yksilöihin, mikä tarkoittaa, että rokotetut ovat tartuttavia lyhyemmän aikaa.
Tutkimuksessa ei tutkittu rokotettujen ja rokottamattomien välisiä eroja
- Anonyymi
Varsinkin tänne kirjoittelun aiheesta voisi myös lopettaa koska maailman parhaimmat asiantuntijat joita tällä palstalla on sivukaupalla ovat jo mielipiteensä sanoneet joten mitään aihetta enempään ei ole, eli voisiko joku joka tätä sivustoa valvoo, jos valvoo, poistaan joka ainoan kirjoituksen koskien koronaa, kiitos paljon.
Olet oikeilla jäljillä korona loppuu sillä hetkellä, kun "uutisointi"=tiedottaminen lopetetaan.
- Anonyymi
tarkkanäköinen kirjoitti:
Olet oikeilla jäljillä korona loppuu sillä hetkellä, kun "uutisointi"=tiedottaminen lopetetaan.
Olet ristiriitaisella tavalla ns. jäljillä sikäli, että varsinkin totalitäärisissä maissa ikävistä asioista vaietaan eikä niitä silloin ole olevinaan.
Ei koronasta pidä vaieta, mutta siitä uutisointia voitaisiin jo selvästi vähentää. Anonyymi kirjoitti:
Olet ristiriitaisella tavalla ns. jäljillä sikäli, että varsinkin totalitäärisissä maissa ikävistä asioista vaietaan eikä niitä silloin ole olevinaan.
Ei koronasta pidä vaieta, mutta siitä uutisointia voitaisiin jo selvästi vähentää.Niinhän minä juuri sanoin, siihen se loppuu, SILLÄ EI OLE UUTISOINNIN KANSSA MITÄÄN TEKEMISTÄ, Kuten ei ole ilmastohysteeriallakaan, NE OVAT POLITIIKAN LYÖMÄASEITA:Niillä on pelkästään poliittiset tarkoitusperät. Suhteellisuus on kadoksissa.
- Anonyymi
tarkkanäköinen kirjoitti:
Niinhän minä juuri sanoin, siihen se loppuu, SILLÄ EI OLE UUTISOINNIN KANSSA MITÄÄN TEKEMISTÄ, Kuten ei ole ilmastohysteeriallakaan, NE OVAT POLITIIKAN LYÖMÄASEITA:Niillä on pelkästään poliittiset tarkoitusperät. Suhteellisuus on kadoksissa.
Jep. Koko poliittinen maailma laitaoikeistosta laitavasempaan on salaliitossa.
- Anonyymi
tarkkanäköinen kirjoitti:
Niinhän minä juuri sanoin, siihen se loppuu, SILLÄ EI OLE UUTISOINNIN KANSSA MITÄÄN TEKEMISTÄ, Kuten ei ole ilmastohysteeriallakaan, NE OVAT POLITIIKAN LYÖMÄASEITA:Niillä on pelkästään poliittiset tarkoitusperät. Suhteellisuus on kadoksissa.
YHDEN ASIAN PUOLUEEN, PERSUJEN, MAMUHYSTERIAKIN ON PELKKÄ POLITIIKAN LYÖMÄASE. Koko pellepuolueen olemassaolo perustuu pelkkään mamuvouhotukseen.
- Anonyymi
No sinun kannattaa mennä ihan muita palstoja lukemaan sitten. Ei kukaan pakota tänne tulemaan ja sitten valittamaan, että minä luen aina näitä coronasivuja.🤣😂😁😆😅😄😃
Anonyymi kirjoitti:
Jep. Koko poliittinen maailma laitaoikeistosta laitavasempaan on salaliitossa.
Tämä KANSALLIS-SOSIALISTIEN EU on hoitamassa tätä orjuutusprossesia TOISTA KAUTTA kuin hitler=Kansalllis-sosialistit=Natsisaksa. Hitler alkoi tyhjentämään SIIS TUHOAMAAN "rupusakkia" suoraviivaisesti, EU:n kansallis-sosialistit ovat kierompia, ne käyttävät tuhoamiseen "vierastyövoimaa" ja MEPPIEN AIVOPESUA , ovat sivistyneempiä= OVELAMPIA. Kun "TYÖ" on saatettu toivottuun vaiheeseen, alkaa toisen asteen puhdistus. Se MITÄ nämä KANSALLIS_SOSIALISTIT ON . On hyvin outo ryhmittymä, kun keskusta ja kokomus Suomessa katsoo ilmanmuuta kuuluvansa tuohon "porvarilliseen " sosialismiin..Miksi kaikki tämä JA NYT TOISEEN KERTAAN, Siksi, että muutama tuhat, saisi hallita suurta "massaa", Eikö tätä "NATSISAKSAN" = EU- peliä voida keskeyttää. HYVISSÄ AJOIN . Jokainen maa saisi euroopassa olla itsenäinen OMINE HALLITUKSINEEN , brysselistä vapaana . Kutsutaan Kansallissosialisteiksi "koulutetut" mepit kotiin ja koulutetaan ne uudellen SUOMALAISIKSI.
- Anonyymi
Tuohan kuulostaa hysteerisesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuohan kuulostaa hysteerisesti.
*hysteeriseltä
Anonyymi kirjoitti:
YHDEN ASIAN PUOLUEEN, PERSUJEN, MAMUHYSTERIAKIN ON PELKKÄ POLITIIKAN LYÖMÄASE. Koko pellepuolueen olemassaolo perustuu pelkkään mamuvouhotukseen.
Pitäisi myös pystyä tuo PASKANJAUHANTA TODISTAMAAN TODEKSI.. Kylläpä otit jutuillasi ylivoimasen=MAHDOTTOMAN tehtävän. Kävi niinkuin kävi katsos , puhuit itses pussiin.
- Anonyymi
On kai jokunen kuollut ihan koronaankin..Pystyy tekemään keuhkoille,muillekin elimille kai ja eri verisuonille hyvin haitallista jälkeä..Hyvin Suomi on kyllä tilastot pitänyt koronan kuolemien suhteen kurissa..Herää kyllä hieman epäilys juurikin Suomen korona kuolemien lukujen takia ovatko muut maat laittaneet muista kuin koronasta johtuvia syitä korona kuolemien alle..Mutta niin hankalahan korona kuolemia on kylläkin siis laskea siinä esim tapauksessa jos sairaalaan ei ole voitu ottaa hoitoon hoitoa tarvitsevaa kun sairaala on ollut täysi hoidettavia todennäköisesti eniten koronan takia täynnä .Niin kuolema on voinut jossain tulla sairaalan ulkopuolella siksi ettei ole mahtunut hoitoon esim niin on tietenkin ymmärrettävää että sairautta silloin tod näk luullaan ainakin koronaksi,koska sairautta ei edes ole tutkittu silloin mikä olikin..Että niin kuolema on voinut johtua oikeastaan mistä vaan mutta välillestihän korona on sen silloin ainakin jollain kaukaisella tasolla aiheuttanut sen.kuoleman vaikkei kuolema johtuisikaan koronasta suoraan.Että ymmärtääkseni noita korona kuolema tilastoja voi olla aika vaikea pitää ihan tarkkoina ainakaan isoissa väkirikkaissa maissa :kun täytyy varmaan olla noita hieman epäselviä "mistä johtuu" kuolema tapauksia..Mutta pikkuhiljaa koronaan liittyvää uutisointa pitäisi varmaan hieman vähentää uutisista Suomessa koska ainakin Suomessa kuolemien taso on koronassa pitäytynyt melko hillityllä, matalalla tasolla ja muissakaan maissa kuolemien taso,määrä koronassa voi olla mahdollista hyvinkin yläkanttiin??,tuossa edellä selvitetyn asian takia..)
- Anonyymi
CDC ja FDA itse myöntävät että tätä koronavirusta ei ole eristetty joten PCR-testit on kalibroitu muille viruksille. PCR-testi antaa jopa 95% väärän positiivisen, se on monien maiden oikeuslaitoksissa jo kelvottomaksi todettu ja sen perusteella määrätyt rajoitukset esim. Espanjassa korkein oikeus tuomitsi perustuslain vastaisiksi:
https://www.usnews.com/news/business/articles/2021-07-14/spains-top-court-rules-pandemic-lockdown-unconstitutional
Tri, juristi Reiner Fuellmichin sivuilta voit lukea lisää PCR-testien kelvottomuudesta. Hän vetää yli 100 juristin ryhmää joka valmistelee Nurnberg2:sta.
https://www.stopworldcontrol.com/fuellmich/
Koko koronakusetus on ennalta suunniteltu, esim. Bill Gates teki sopimuksen 100 miljardista dollarista koskien testauksia, jäljityksiä ym. Ei sisällä vielä edes rokotteita:
Näillä juristeilla on todisteet että mm. Bill Gates lavasti plandemian ja hyötyy siitä:
Bill Gates Negotiated $100 Billion Contact Tracing Deal With Democratic Congressman Sponsor of Bill Six Months BEFORE Coronavirus Pandemic
https://watcot.org/bill-gates-negotiated-100-billion-contact-tracing-deal-with-democratic-congressman-sponsor-of-bill-six-months-before-coronavirus-pandemic/
Tavoitteena on NWO, yksi maailmanhallitus, jota vetää WEF psykopaatti Klaus Schwabin johdolla. Suomesta WEFiin kuuluu monta päättäjää:
https://pbs.twimg.com/media/E0ISMQcWYAIjKGy?format=jpg&name=medium - Anonyymi
Kupla puhkeaa, nyt maksetaan kaikesta tuplasti, että saadaan maailma taas raiteilleen. Onneksi korona uutiset alkaa olla jo niin kulunutta tietoa, ettei ne enää montaa kiinnosta.
Pelottelulla on kauaskantoisia seurauksia ja rokotteen ottaneilla mietinnässä mitä tuli oikein otettua. - Anonyymi
TV mainostaakin jo ahkerien räkärättien käyttäjiä menemään keuhkotutkimuksiin :-))
Kannattaa mennä pian, sillä keuhkosairaita on tullut jo runsaasti vastaanotoille.
Ei ehdi sitten mennä tosi pahaksi ja tulla vaikka syöpä. - Anonyymi
Salaliitto teorikkojen arkirytmi menisi sekaisin, kun ei olisi mistä vääntää aamusta iltaa propagandaa.
- Anonyymi
Ne on sukkelia keksimään uusia salaliittoteorioita, aiheesta kuin aiheesta, tuolla Pietarissa, vaikka koronarokotus uhka vaipuisikin unholaan.
- Anonyymi
Eihän näitä juttuja kukaan luekkaan. Jos katsoo noita tähänkin palstaan kirjoittajien ja lukijoiden määrää.
- Anonyymi
Yli 1,5v litistetty kurvia.
Lopetataan lockdown ja palataan normaaliin.
Uutisissakin voitaisiin jo siirtyä eteenpäin. - Anonyymi
Ja Corollasta.
- Anonyymi
Että tuollainen aloitus tällä kertaa?
- Anonyymi
😅
Jäljet osoittavat tietenkin Venäjälle.🤓 😇😇
Peli rokotepropagandan ympärillä on muuttunut entistäkin likaisemmaksi.
Hämäräperäinen toimija yritti saada rahalla tiede- ja terveysalan vaikuttajia Pfizer-vastaiseen kampanjointiin.
Venäläiset ja kiinalaiset yrittävät rapauttaa luottamusta länsimaisiin rokotteisiin.
😊😇😇
Ymmärtäväisellä Hymyllä.😄😎Jäjet osoittavat tietenkin Venäjälle.🤓
😂☺️😇😇
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/cdb2a4a0-8450-4baf-924a-1c3d0d4e44a6
😇
😆😄🤗🤓🤓😆😂☺️😆😀
Jäljet osoittavat tietenkin Venäjälle.🤓😄😉😇 - Anonyymi
Melkein 6 miljardia (5.919.917.818) rokotetta annettu. Jos rokotteet olisivat niin vaarallisia kuin salaliittoteorikko väittää, pitäisi kuolemia olla reilusti yli 10.000.000. Mutta jokainenhan ymmärtää tuollaista määrää ei maailmassa pystyttäisi salaamaan.
🤗😇😇🤗😊
Epäisänmaalliseen rokotevastaiseen salaliittotohtoriin ja keksittyihin faktattomiin kirjotuksiin kannattaa suhtautua samoin kuin pienten lapsien väitteisiin. Ymmärtäväisellä Hymyllä.
🤗🙂😊
🤗😄Olisi mielenkiintoista tietää, miten sidot ISÄNMAALLISUUDEN, ja rokotteet toisiinsa. Tiedän kuten THL:ssä tiedetään. On paljon ihmisiä jotka eivät suostu siihen, että heidän lapsiaan rokotetaan. MITEN NÄIHIN JUTTUIHIN LIITTYY ISÄNMAALLISUUS: Olet aukonut täällä niin paljon leukojasi, jauhanut suorastaan täyttä sontaa, NYT ON AIKA ASIALLISUUTEEN. On TODELLA MIELENKIINTOISTA PERUSTELUA TULOSSA, kiitos jo etukäteen.
Anna nyt sa,ta,an TYPERÄ hymiö tulla niitä perusteluita rokotteista ja isänmaallisuudesta, Miten ne liittyy toisiinsa.
- Anonyymi
Room. 13: 8
Koronapassia pitää aivan haluta
https://www.mtvtekstikanava.fi/new2008/txt/111-01.htm
Ketjusta on poistettu 33 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3788343Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1722726- 12980
- 76978
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60873- 25866
- 55843
- 64822
- 46796
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss72752