Ravintolat kaatuu Koronapassiin

ja ruoka maistuu kadulla ei sitä turhaa kutsuta nimellä katuruoka 😂🤣

https://www.bitchute.com/video/kH3Q6yLl5n6G/
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Aina voi perustaa kokonaan uudet palvelut,
joissa ei tarvitse kysellä rokotepasseja.

ja miksi maksaa verojakaan, kun osoite on punikin hanuri
ja merklein leipäläpi.

Äänestä

Jos Suomeen tulee sellainen systeemi että rokottamattomat eivät saa käyttää julkisia liikennevälineitä, niin mä hankin minibussin joka kuljettaa vaan rokottamattomia.

Äänestä
  • Tuo varmaan ratkaistaan omilla vaunuilla rokottomattomille, sellaisilla vanhan ajan karjavaunuilla, joissa heinien päällä hytisevät keskenään.

    1Äänestä

Ihmiset eivät halua ravintolassa käymisen takia turvautua rokote-tai koronapassin.
Ravintolat häviävät tässä omassa vaatimuksessaan.
Monet valtiot Euroopassa ovat luopuneet koronapassistaan.

Äänestä
  • No jos tarkkaan ajatellaan niin eihän joku ravintola ole ihmiselle mitenkään välttämätön. Saahan sitä ruokaa laitettua kotonakin ja kaljaakin voi vetää kotona. Eikä joku konsertti tai leffassa käyminen ole ihmiselle myöskään välttämätöntä. Voihan sitä kuunnella musiikkia tai katsoa leffoja kotisohvallakin. Eli jos joku luulee ne kieltämällä kiristävänsä minua ottamaan kokeellisen rokotteen, niin turha luulo.

    Äänestä

Kotona ruokaa.
Kotona kaljaa.
Kotona videotykiltä konsertti.

I'm not taking it.

Äänestä

Muistaakseni juuri Tanskassa kävi niin, että kun rokotepassi tuli niin rokotetutkaan eivät enää viitsineet mennä baareihin ja ravintoloihin, kun aina piti todistella että on rokotettu tai taudin sairastanut ja lopulta porukka kyllästyi siihen.

Äänestä
  • väki vähenee passin myötä niin käydään ovella kurkaamassa ja lähdetään pois ajan vietto paikoissa,

    Äänestä

Pietarissa kello on vasta 05.20.

Kirjoitat mahdollisesti Vladivostokista. Siellä kello on 12.20.

Äänestä
  • vanha vitsi jaksa naurattaa,

    Äänestä

Räkälät joutaa kaatuakkin...monissa räkälöissä myydään todella juopuneille vielä vaikka olisi pitänyt heittää jo tyyppi pihalle aiemmin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja ruoka maistuu kadulla ei sitä turhaa kutsuta nimellä katuruoka 😂🤣

https://www.bitchute.com/video/kH3Q6yLl5n6G/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu