Hyvää sabattia

Neljä tähteä on jo taivaalla.
Sabatti on alkanut.
Siunausta kaikille jotka sabattia viettävät.
4157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

hyvät sabaatit ja botaatit :O)

Äänestä
  • Niipä, kyllä Marx varmaan sabattia piti, olihan hän juutalainen.

    Äänestä

  • näinhän se kirjoitti:

    Niipä, kyllä Marx varmaan sabattia piti, olihan hän juutalainen.

    Hitler oli juutalainen.

    Äänestä

  • lukija kirjoitti:

    Hitler oli juutalainen.

    Missä "hissan" kirjassa???!
    Ei ainakaan niissä,mitä Suomessa lukio-opetuksessa käytetään.

    Ps.Oliko tuo juttu vitsi...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Angelsky kirjoitti:

Neljä tähteä on jo taivaalla.
Sabatti on alkanut.
Siunausta kaikille jotka sabattia viettävät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu