https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/tunnetko-tata-miesta-voi-olla-merkittavaa-tietoa-vakavan-rikoksen-selvittamiseksi/8237260#gs.bk7hw5
Onko poliisi lähtenyt nyt tällä tavalla kiertoilmaisuin suojelemaan näitä mamurikollisia Suomessa kysyessään tämän miehen tuntevia, sillä kuvassa näyttäisi olevan mamu?
Onko poliisi lähtenyt nyt tällä tavalla kiertoilmaisuin suojelemaan näitä mamurikollisia Suomessa kysyessään tämän miehen tuntevia, sillä kuvassa näyttäisi olevan mamu?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Matultahan tuo näyttää. Veikkaan arabia…
Islam paska on selvästi.
Kalju pää ja pulska vaaleihoinen sälli.
Sopisi paremminkin persuksi.
Uskaltaisitteko mennä todistamaan matujen tekemistä rikoksista?
Poliisin pitää jättää kantasuomalaiset rauhaan eikä vaatia heilta selvityksiä matujen tihutöistä
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-afgaanit-ovat-somalien-ja-irakilaisten-ohella-kaikkein-heikoimmin-integroituva-maahanmuuttajaryhma-suomessa-yliedustettuina-kaikessa-ikavassa/
On todella epäselvät kuvat!
Ei ihme ettei näitä veijareita saada kiinni!
Todistamaan menemistä kannattaa miettiä!
Todistajilla ei ole mitään suojaa Suomessa!
Ei, mutta koska et ymmärtänyt mitään tuosta ja todennäköisesti et edes halunnut ymmärtää niin en usko, että sanojen selittäminen auttaa.
Pekka vihreä sanoi että suomi on saanut 8000 avunpyyntöä afgaaneilta ja nyt pitäisi päättää mikä on vastuunkanto kun suomi on siellä häärännyt. Jos sinne on pumpattu miljardi rahaa niin siinä on se vastuunkanto. Saihan ne elää 20 vuotta suhteellisen vapaata elämää, mikä nyt on ongelma, en ymmärrä. Afgaanien on autettava itse itseään heidän elättämisensä ei auta mitään eikä ketään. kehitysavussa on otettava investointiperiaate käyttöön muuten tästä ei tule yhtikäs mitään.