IS, IL, YLE, HS jne tuuttaa uutisia jotta piikitetyt muka menestyy, vaikka tilastot osoittaa nimenomaan jotta ne menehtyy koko ajan isommin, vaikka viime vuonna samaan aikaan oikein kukaan ei menehtynyt [mm maissa joissa nyt piikitetty paljon]
Covidpiikkitappajilta tulee koko ajan valeuutisia valemedioihin
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Kyllä"!!!
Samaa tapahtuu muualla maailmassa samaan aikaan. Tilastoja vääristellään, tietoa pimitetään ja poliitikot valehtelee.
Nämä kaikki mainitsemasi kuuluvat mediapooliin.
Julkisen sanan neuvosto kokoontuu varmaankin normaalia useammin nyt, kun meneillään on kiivas ja tehokas propaganda-kampanja. Siellä keksitään uudet kujeet ja jutut, joita toistellaan.
Mikä on se sanktio, joka Suomen hallitukselle lankeaa, jos 80 prosentin rokotuskattavuus ei toteudu ?? Krista Kiuru on silminnähden ollut kauhuissaan jo pidemmän aikaa.. Miten heitä kiristetään? Onko pakkomielteeseen ja panikointiin muuta selitystä?? Kahdesti rokotettuja ei välitetä enään testata. Heidän sairastumistaan ei siis noteerata. Näin ollen vain rokottamattomimta löytyvät tartunnat näkyvät. Toivottavasti rokotetut sentään saavat hoitoa. Juuri he sitä tarvitsevat.
Paras tiedonlähde on MV-lehti, se kertoo totuuden. Koronarokotukseenkin on jo oikeasti kuollut Suomessa noin 3 miljoonaa. Näitä vaan piilotellaan.
Oikeasti Suomessa on siihen myrkkyinjektioon kuollut jo 4 miljoonaa ihmistä. Nämä vaan valtamedian eli valhemedian toimesta salataan, vaikka kaikki hautaustoimistot ovat kattoon asti täynnä ruumiita, joita ei ehditä tuhkata eikä haudata. Tämän tietää MV-lehti joka kertoo aina meille Totuuden.
Aivan turhaan te tollot suollatte säälittäviä valheitanne, teiltä on kaikki vähäisinkin uskottavuus kadonnut ajat sitten jatkuvan valehtelemisenne vuoksi. Kaikki tuntemani ihmiset ovat ottaneet rokotteet, eikä kukaan ole saanut edes mitään lieviä oireita.
Työpaikan koko henkilöstö on rokotettu kahdesti ja kaikki ovat töissä täsmälleen yhtä tarmokkaina ja pirteinä kuin ennenkin. Siinäpä houritte harhojanne ja valheitanne, oikea todellisuus menee menojaan teistä tolloista piittaamatta.
Yli 4 miljoonaa suomalaista on jo rokotettu ja määrä kasvaa koko ajan vaikka kuinka suoltaisitte typeriä valheitanne. Te olette mitätön marginaali, jolla ei ole mitään uskottavuutta eikä mitään painoarvoa.
avauksessa puhutaan maailmasta, ellet olisi kunnon lammas, osaisit lukea sen!