Millonhan....

Anonyymi

Rokottamattomia aletaan syrjiä, vai joko syrjitään ? Välillä tuntuu, että on toisen luokan kansalainen ilman rokotetta. Ihan kuin olisi joku ruttotautinen, vaikka on terve.

3

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Rokotetut kuolevat sitä ennen koska rokote lisää syöpä riskiä monikymmen kertaisesti.

    • Anonyymi

      Eikös se sitten ala kun rokotepassi tulee voimaan ja me ei rokotetut maksetaan testikin itse.On tää suomenmaa vaan niiiiiiiin vapaa maa nykyään,ettei mitään rajaa.Kaikki valvotaan ja jos valitset väärän puolen saat tuntea nahoissas,vapautta valita ei pahemmin ole ilman seurausta.Ja pelaamistakin jo valvotaan,vaikka suurimmalla osalla se on täysin hallinnassa.Pianhan veikkauskorttikin on pakollinen.

    • Anonyymi

      En uskalla työpaikalla sanoa mitään koronasta, ettei puhe käänny rokotuksiin. Rokotetut tuovat hanakasti esille rokotuksiaan, ainakin jotkut. Jos sanoo ettei ole rokotettu, saa vähintään oudoksuvat katseet. Onneksi sitä asiaa ei ole pakko sanoa, parempi olla hiljaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      116
      2985
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1361
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      103
      1227
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1017
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1007
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      978
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      56
      875
    8. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      703
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      698
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      642
    Aihe