Mikä on suosikki?tubettaja???

"Suosikkitubettaja Roni Bäck kihloihin – julkaisi herkän kirjoituksen Airi-rakkaalleen"

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/cee452c0-9fdd-4b48-bafc-0b5159979262

Koko tämän vuosituhannen tuo paskalehti on ollut pissisten toimittama, mutta eikö enää löydy ennen vuotta 2005 syntyneitä toimittamaan omia aivopierujaan?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onko se joku hetelmä

Äänestä

Suosikki on joku nuorisolehti. Tuosta toisesta en tiedä.

Äänestä

Näkyypä tuo sinuakin kiinnostavan niin paljon että pitää nettiin avautua.

Äänestä

Meikän suosikki on MugetsuTV.

Äänestä

Siis toi on sellasta paskaa, mitä en koskaan lue.

"Suosikkitubettaja". Kaikki valhemedian julkkikset ovat muka suosikkeja, vaikkei valtaosa kansasta ole niistä koskaan kuullutkaan. Suosikki on henkilö joka menee muiden ohi, kaikki eivät voi olla suosikkeja. Noin viisi henkilöä sadasta voivat olla suosikkeja, eivät ne kaikki sata. Suosikki-käsite kokee muutoin inflaation. Ihmisillä on myös eri suosikkinsa.

Minulle nuo nyt mainitut henkilöt eivät merkitse yhtään mitään.

"Airi-rakas". Noilla julkkiksilla ja vaihtuvilla rakkailla ei ole mitään tietoa rakkaudesta.

Ja: jonkun "suuri suru", kun joku omainen kuolee. Joillekin jonkun kuolema saattaa olla helpotus, ei suru. Omaiset tietävät totuuden, toimittaja vain kuvittelee ja valehtelee.

Mistä toimittaja voi päätellä jonkun surun suuruuden, pienuuden tai keskinkertaisuuden? Suuri suru liittyisi enemmänkin johonkin todelliseen menetykseen, ei tavalliseen läheisen kuolemaan. Jos joku alkaa kokea suurta surua toisen henkilön esim. luonnollisesta kuolemasta, hänen pitää itsensä kasvaa ihmisenä, eikä luoda medioissa draamaa elämään luonnollisesti kuuluvasta asiasta. Kuolema pitää hyväksyä, eikä tunteitaan dramatisoimalla kerjätä julkisuutta. Antaa enemmänkin luonteeltaan heikon ja naurettavan ihmisen kuvan. Aidosti suuret surut pidetään sisällä, eikä niidn kanssa poseerata roskalehtien lööpeissä.

Eli mediat valehtelevat, kaikessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Suosikkitubettaja Roni Bäck kihloihin – julkaisi herkän kirjoituksen Airi-rakkaalleen"

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/cee452c0-9fdd-4b48-bafc-0b5159979262

Koko tämän vuosituhannen tuo paskalehti on ollut pissisten toimittama, mutta eikö enää löydy ennen vuotta 2005 syntyneitä toimittamaan omia aivopierujaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu