Televison ja Youtuben parhaimpiin hauskuttajiin kuuluva Roni Back kertoo menneensä kihloihin, joka on hieno uutinen tälle syksylle.
https://www.is.fi/viihde/art-2000008273503.html
Hauskojen Kotivideoiden pitkäaikaisena ystävänä minua kuitenkin kiinnostaisi kuulla, koska alkaa uusi kausi. Meneeko vielä pitkään ennen kuin Backin juontama uusi Hauskat Kotivideot kausi saadaan TV-ruutuun?
RoniBack meni kihloihin. Mutta koska tulee uusi Hauskat Kotivideot sarja?
12
1493
Vastaukset
- Anonyymi
Tuotantoyhtiö on haudannut todella syvälle ja pitänyt koko Backin juontajuuden Kotivideoissa täysin pimennossa viime loppuvuoden jälkeen.
Nyt telkkarissa mainostetaan, että uusia Kotivideot sarjoja näytettään parhaillaan syyskaudella, ja muina miehinä mainitaan että juontajana on vanha, tuttu Sampo Marjomaa. Ei puolta sanaa selitystä, että minne Bäck katosi kuvioista tykkänään.- Anonyymi
Nämä jaksot mitä telkkarissa näytetään ovat uusintoja Sampon juontamista jaksoista vuosilta 2005-2015.
- Anonyymi
älä kiusaa tyhmä
- Anonyymi
Paljon ennen Marjomaata samalla idealla amerikkalaisia kotivideoiden pätkiä esitettiin jo 1995–1998 telkkarissa YLE:n kanavalla. Silloin juontajana erittäin suosituksi nousi ja siinä toimi pakinoitsija Markus Kajo, jolla ei ole mitään alan koulutusta.
En oikein usko että Marjomaan koulutausta ohjaajana ja TV-kuuluttajana olisi se ratkaiseva tekijä. Onhan Roni Bäck myös ohjannut ja tuottanut omat Youtube-ideonsa, ja on hänkin toiminut myös juontajana.
Kyse on henkilöstä itsestään, että luonnaako jonkin ohjelman juontajaksi vai ei. Tällä kertaa Backin kohdalla hänen kokoon kasaamansa juontajahahmo ja puhetyyli Kotivideoissa ei vaan toiminut.
Mutta samaa tapahtuu muillekin entisille suosikeille. Aikanaan Jaana Pelkonen oli aivan ylivoimaisen suosittu Tilt-juontana vuodet1997-2005, nuoret miehet aivan lääpällään. Mutta nyt ihan se ihan samainen Jaana Pelkonen onkin kukkahaalarissaan täysin surkea, juontaessaan kokeeksi tehtyjä 4 kpl Bumtsi-Bum musiikkiohjelmia. - Anonyymi
Lopetin kotivideoiden katselemisen, kun Sampo Marjomaa heivattiin pois.
- Anonyymi
eipä kehumista kummassakaan mutta saattaa olla ihan vika siinä kahdessa sanassa "hauskat kotivideot" mitä hauskaa siinä on kun ihmiset koheltavat rahan toivossa ihan älyttömiä, ihme kun ei kukaan ole loukkantunut vakavasti tai mistä sen tietää kun ei kerrota.
- Anonyymi
Nelonen teki virheliikkeen, kun heivasi Marjomaan ja menetti rutkasti mainostuloja.
- Anonyymi
Veitolan kanssa kihloihin, kuin kaks marjaa?🤭🤭
- Anonyymi
Minkäänlaista kanavajohdon puolelta tullutta ilmoitusta koko asiassa ei ole kuulunut. Täysi radiohiljaisuus vallinnut asiassa viime joulukuun jälkeen.
Todennäköäisesti Marjomaallekin sanottiin, että saat jatkaa entisessä hommassasi. Mutta jos hiiskut tästä Roni Backin sivuun heivaamisen kuviosta edes puolella sanallakaan julkisuuudessa, niin silloin tule lemput.- Anonyymi
Sampo Marjomaa kirjoittaa aiheesta aikanaan sitten omissa muistelmissaan. Nyt täytyy pitää turpaa tulossa, ja tienata perheelle elantorahaa, Kotivideoita näyttämällä.
- Anonyymi
Tämä Bäck sanoi haluavansa olla Suomen ykkösviihdyttäjä tietyn ajan kuluessa.
No, onko hän luonnostaan hauska koomikko, kuten Spede, Loiri, petelius, kalliala tai Jope?
Ei. Ja sitä ei vain voi päättää tulevansa viihteellä rikkaaksi, mitä ilmeisimmin häntä myös joku lobbasi rankasti tuonne Neloselle.
Kuka lienee? - Anonyymi
Back ja sen tyttökaveri näyttävät suoraan sanottuna vammaisille.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663402Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1272850- 462579
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391321