RoniBack meni kihloihin. Mutta koska tulee uusi Hauskat Kotivideot sarja?

Anonyymi

Televison ja Youtuben parhaimpiin hauskuttajiin kuuluva Roni Back kertoo menneensä kihloihin, joka on hieno uutinen tälle syksylle.
https://www.is.fi/viihde/art-2000008273503.html

Hauskojen Kotivideoiden pitkäaikaisena ystävänä minua kuitenkin kiinnostaisi kuulla, koska alkaa uusi kausi. Meneeko vielä pitkään ennen kuin Backin juontama uusi Hauskat Kotivideot kausi saadaan TV-ruutuun?

12

1493

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuotantoyhtiö on haudannut todella syvälle ja pitänyt koko Backin juontajuuden Kotivideoissa täysin pimennossa viime loppuvuoden jälkeen.

      Nyt telkkarissa mainostetaan, että uusia Kotivideot sarjoja näytettään parhaillaan syyskaudella, ja muina miehinä mainitaan että juontajana on vanha, tuttu Sampo Marjomaa. Ei puolta sanaa selitystä, että minne Bäck katosi kuvioista tykkänään.

      • Anonyymi

        Nämä jaksot mitä telkkarissa näytetään ovat uusintoja Sampon juontamista jaksoista vuosilta 2005-2015.


      • Anonyymi

        älä kiusaa tyhmä


    • Anonyymi

      Paljon ennen Marjomaata samalla idealla amerikkalaisia kotivideoiden pätkiä esitettiin jo 1995–1998 telkkarissa YLE:n kanavalla. Silloin juontajana erittäin suosituksi nousi ja siinä toimi pakinoitsija Markus Kajo, jolla ei ole mitään alan koulutusta.

      En oikein usko että Marjomaan koulutausta ohjaajana ja TV-kuuluttajana olisi se ratkaiseva tekijä. Onhan Roni Bäck myös ohjannut ja tuottanut omat Youtube-ideonsa, ja on hänkin toiminut myös juontajana.

      Kyse on henkilöstä itsestään, että luonnaako jonkin ohjelman juontajaksi vai ei. Tällä kertaa Backin kohdalla hänen kokoon kasaamansa juontajahahmo ja puhetyyli Kotivideoissa ei vaan toiminut.

      Mutta samaa tapahtuu muillekin entisille suosikeille. Aikanaan Jaana Pelkonen oli aivan ylivoimaisen suosittu Tilt-juontana vuodet1997-2005, nuoret miehet aivan lääpällään. Mutta nyt ihan se ihan samainen Jaana Pelkonen onkin kukkahaalarissaan täysin surkea, juontaessaan kokeeksi tehtyjä 4 kpl Bumtsi-Bum musiikkiohjelmia.

    • Anonyymi

      Lopetin kotivideoiden katselemisen, kun Sampo Marjomaa heivattiin pois.

      • Anonyymi

        eipä kehumista kummassakaan mutta saattaa olla ihan vika siinä kahdessa sanassa "hauskat kotivideot" mitä hauskaa siinä on kun ihmiset koheltavat rahan toivossa ihan älyttömiä, ihme kun ei kukaan ole loukkantunut vakavasti tai mistä sen tietää kun ei kerrota.


    • Anonyymi

      Nelonen teki virheliikkeen, kun heivasi Marjomaan ja menetti rutkasti mainostuloja.

    • Anonyymi

      Veitolan kanssa kihloihin, kuin kaks marjaa?🤭🤭

    • Anonyymi

      Minkäänlaista kanavajohdon puolelta tullutta ilmoitusta koko asiassa ei ole kuulunut. Täysi radiohiljaisuus vallinnut asiassa viime joulukuun jälkeen.

      Todennäköäisesti Marjomaallekin sanottiin, että saat jatkaa entisessä hommassasi. Mutta jos hiiskut tästä Roni Backin sivuun heivaamisen kuviosta edes puolella sanallakaan julkisuuudessa, niin silloin tule lemput.

      • Anonyymi

        Sampo Marjomaa kirjoittaa aiheesta aikanaan sitten omissa muistelmissaan. Nyt täytyy pitää turpaa tulossa, ja tienata perheelle elantorahaa, Kotivideoita näyttämällä.


    • Anonyymi

      Tämä Bäck sanoi haluavansa olla Suomen ykkösviihdyttäjä tietyn ajan kuluessa.

      No, onko hän luonnostaan hauska koomikko, kuten Spede, Loiri, petelius, kalliala tai Jope?

      Ei. Ja sitä ei vain voi päättää tulevansa viihteellä rikkaaksi, mitä ilmeisimmin häntä myös joku lobbasi rankasti tuonne Neloselle.
      Kuka lienee?

    • Anonyymi

      Back ja sen tyttökaveri näyttävät suoraan sanottuna vammaisille.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3402
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3222
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      2850
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      46
      2579
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1973
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1646
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1525
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1340
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1321
    Aihe