Suuri nollaus ei ole enää salaliittoteoria vaan tosiasia jota suomenkin päättäjät ajavat.
Koska ihmiset on suostuneet ottamaan kokeellisen koronarokotteen, uskotaan että ostoksia helpottavan sirun rokottamisen vastustus on vielä rokotevastaisuuttakin vähäisempää.
Valvontaa ja seurantaakaan ei korona-aikana vastustettu, päinvastoin ihmiset latasivat valvovaa koronavilkku sovellusta miljoonia latauskertoja.
Kansalaiset on valmiita uuden talousjärjestelmän tulemiselle, korona-aika sen osoitti.
https://yle.fi/uutiset/3-11902107
Suuri nollaus ja uusi talousjärjestelmä on tulossa
14
1694
Vastaukset
Eliitin alkuperäinen toive oli että 70% kansalaisista ottaisi rokotteen.
Nyt ovat innoissaan uuden talousjärjestelmän kanssa kun jo 82% on ottanut ensimmäisen rokotteen ja kokoajan rokotetaan lisää.
Rahaeliitti ja Antikristus tavoitteineen voittivat tämän kokeen.
Seuraavaksi tulee rokotettava maksupääte siru jota markkinoidaan vielä voimakkaammin kuin korona rokotetta.
Ilmastonmuutoskin on keksitty uhka jonka varjolla myös ajetaan uutta talousjärjestelmää ja käteisestä luopumista.
Kaikki tapahtuu juuri niinkuin Raamatussa on ennustettu.- Anonyymi
Joka ikinen vuosi tapahtuu kuten raamattu sanoo. Sitä voi lukea miten haluaa 😅😅😅😅
- Anonyymi
Raamattu on satukirja pääosin, noloa että aikuinen ihminen uskoo moiseen.
- Anonyymi
Niin, sinähän uskot vain setan/antifan käsikirjaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, sinähän uskot vain setan/antifan käsikirjaan.
Mistäs tuollaisen käsikirjan saisi käsiinsä? Kuulostaa mielenkiintoiselta. Tekijä, nimi, ISBN?
- Anonyymi
Periaate on kuitenkin varmasti sama eli on niitä jotka tekevät ruumiillista työtä ja on niitä jotka keksivät ja järjestävät ongelmia ja ovat niitä sitten ratkovinaan.
- Anonyymi
MITÄ MITÄ !!
Eikö tämä ollutkaan salaliittoteoria? bääää bääää
https://yle.fi/uutiset/3-11902107- Anonyymi
Tuon klubin on perustanut Klaus Schwab todennäköisesti Rotscheidien rahoilla. Klaus on kirjoittanut sen kirjan, jossa maailman asukasluku halutaan laskevan alunperin 500 miljoonaan. Ongelma sen toteutuksessa on jäte, joka syntyy noista yli 6 miljardista raadosta, joka meistä eliminoitavista ihmisistä syntyy. Paljonko tuo Aatu sai aikoinaan aikaiseksi? Mitä meidän politikot tekevät tuollaisen aatetaustan omistavan tahon koulutuksessa?
- Anonyymi
Tää suuri reset ei oikeun kuulosta loogiselta.
Sakki joka siis jo väitteiden mukaan omistää käytännössä kaiken, haluaa että se raha jota he omistavat mitätöidään ja tilalle tuodaan uusi raha jonka he myös omistavat?- Anonyymi
Olisikohan kyse rahanpesusta?
- Anonyymi
Kyse on vallasta, he eivät tarvitse enää rahaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyse on vallasta, he eivät tarvitse enää rahaa.
Eikös heillä ollut myös kaikki valtakin jo?
- Anonyymi
Tässä on hyvä kooste uutisista, joita valtamedia haluaa pitää piilossa:
https://dinarchronicles.com/2021/09/21/restored-republic-via-a-gcr-update-as-of-september-21-2021/
Ajatellut aikataulut löytyvät sieltä. - Anonyymi
Ylen artikkelissa kuitenkin hämmennetään asiaa viemällä se lopussa metatasolle kysymällä, miksi suuresta nollauksesta on tullut "salaliittoteorioiden kohde". No ehkä siksi, että valtamedia on vaiennut asiasta, vaikka uutisoikin lyhyesti Marinin käynnistä Davosin talousfoorumissa tammikuussa 2020. Miksi valtamedia uutisoi suuresta nollauksesta ja Marinin sidoksista siihen vasta nyt, yli vuosi sen jälkeen, kun suunnitelma julkaistiin? Maailman talousjärjestelmän suuri mullistus ei ole uutisoimisen arvoinen asia? Yle toisaalta julkaisi jo 2017 artikkelin suomalaisesta tutkimuksesta, jonka mukaan yhtenäinen eliitti määrää maailman talouslinjat, ja siinä mainitaan heti aluksi Maailman talousfoorumi. Sen pitäisi olla täysi itsestäänselvyys, että WEF:n suuresta suunnitelmasta uutisoitaisiin heti valtamediassa, mutta kaikki maailman asioihin syvemmin perehtyneet tietävät, että käytännössä valtamedia on vain juuri sen eliitin äänitorvi, jota mm. WEF edustaa. Siksi kansalaisten informoiminen tällaisista asioista tiedottaminen jää "salaliittoteoreetikkojen" eli vaihtoehtomedian, kansalaisjournalistien ja bloggaajien kontolle.
Rivien välistä on kuitenkin voinut lukea, että Marin ajaa WEF:n asiaa, mm. sellaisista asioista, että Suomen hallitus twiittasi maailman uudelleen rakentamisesta pandemian jälkeen käyttäen YK:n globalistiseen Agenda 2030:een liittyvää iskulausetta "build back better" päivä sen jälkeen, kun WEF oli julkaissut artikkelin otsikolla: "To build back better, we must reinvent capitalism. Here's how".
On sinänsä hyvä asia, että Yle vihdoinkin julkaisi suuresta nollauksesta artikkelin, mutta se on myös vahinkojen minimointia (damage control), joka on yleinen tapa toimia valtamedialle ja vallanpitäjille, kun jostain kiusallisesta tai ei-päivänvaloa-kestävästä asiasta ei voi enää kokonaan vaieta. Asia esitetään puolitotuuksien kautta, pehmentämällä, viemällä keskustelu metatasolle ja yhdistämällä siihen tavalla tai toisella sana "salaliittoteoria".
https://maallikkoapuri.blogspot.com/2021/09/maailman-talousfoorumin-great-reset.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961
