Tähänkö on tultu?

Anonyymi

7

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa muistaa, että media liioittelee asioita. Siis medialukutaitoa. Ottakaa rauhallisesti.

    • Anonyymi

      Sitä ollaan muka niin, niin ymmärtämättömiä mistä johtuu. Totuus on kuitenkin, että monet kerrat lehdistön ja television ruotima kyseenalaien lahko, lestadiolaisuus yhdistettynä yksipuoliseen kepun suvereeniin hallintaan luo suuren taantumuksen ja stagnaation koko yhteisöön.

    • Anonyymi

      Sievissä ollut aina vähän outoa porukkaa. Suviseurojenkin aikaan kuin hylätty kaupunki...

    • Anonyymi

      Rokotteen ottaminen on kuitenkin vapaaehtoinen asia! Uskon, että monella, jotka kieltäytyvät rokotteen ottamisesta, on tiedossa lähipiirissä kuolemia tai muita vakavia rokotteen aiheuttamia seurauksia.

      Kaikki hoitajat eivät halua koronarokotetta ottaa – MTV Uutisten haastattelema hoitaja kertoo omat syynsä - MTVuutiset.fi
      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kaikki-hoitajat-eivat-halua-koronarokotetta-ottaa-mtv-uutisten-haastattelema-hoitaja-kertoo-omat-syynsa/8206750

      "Annika kertoo internetissä törmänneensä useisiin suomalaisten kertomuksiin tilanteestaan.

      – Kuinka on ensimmäisen piikin jälkeen tai sitten toisen piikin jälkeen tapahtunut omaisella kuolema, vammautuminen tai jokin muu vakava haittavaikutus. Nyt alkaa tulemaan huolestuttavan paljon niitä, Annika sanoo.

      Fimeassa on käsitelty liki sata koronarokotuksiin liittyvää ilmoitusta, joissa potilaan kerrotaan kuolleen. Kolmasosalle ilmaantui kuumetta tai yleisvoinnin heikkenemistä rokotetta seuranneina päivinä."

      • Anonyymi

        – Kaiken käytettävissä olevan tiedon perusteella rokote ei ensinnäkään ole aiheuttanut kaikkien näiden ihmisten kuolemaa, vaan näin oletetaan käyneen vain yhden kohdalla. Toisekseen rokotteesta on valtavan paljon hyötyä ja se on varmasti vähentänyt tautitaakkaa ja pelastanut ihmishenkiä.


    • Anonyymi

      Kukaan ei todellakaan tiedä, miten rokote vaikuttaa vuoden/vuosien päästä

      • Anonyymi

        ja sen takia pitää ihmisten kuolla että joku Sieviläinen nobody on päättänyt että näin on?

        Jos asiantuntijat arvioi että jokin on turvallista se on, sitä ei besserwisseroida epätodeksi valeuutisilla


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3834
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3415
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2791
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2438
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1869
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1799
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1756
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1477
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      386
      1459
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1238
    Aihe