Että kosketaan ihmisten omiin tileihin, ei olisi uskonut tämänkin päivän tulevan.
Mikään ei ole "pyhää" ja mitä vain voi tapahtua nykyään.
Kyllä tulee taas kerran käteistä ikävä, jos nyt vaikeuksissa olevilla olisi ollut käteistä kotona olisivat saaneet ruokaa lapsilleen.
https://www.iltalehti.fi/raha-nyt/a/c6c83ccf-7c36-4f8c-8ea5-98026f41e3d7
Mikään ei ole "pyhää" ja mitä vain voi tapahtua nykyään.
Kyllä tulee taas kerran käteistä ikävä, jos nyt vaikeuksissa olevilla olisi ollut käteistä kotona olisivat saaneet ruokaa lapsilleen.
https://www.iltalehti.fi/raha-nyt/a/c6c83ccf-7c36-4f8c-8ea5-98026f41e3d7
Vastaukset 15
Vanhimmat
Seuraavaksi pimenee kai netti.
Netissä yksityisyys on häilyvä käsite, aivan samoin kuin pankeissakin.
Pankkitilejä on päässyt Suomessa kautta aikojen tarkastelemaan Poliisi, Verovirasto, Sosiaalivirasto, Kela, Ulosottomies, ja luultavasti joku muukin viranomainen.
Pankkisalaisuus on jotakin, jota Suomessa ei ole ollut koskaan. Miksi joku tili olisi edes jonkun oma? Pankki voi antaa potkut asiakkaalle jos haluaa.
Se kaikesta "omasta" mitä sosialistisessa maassa kenelläkään on.
Mulla jo 30v sitten työnantaja makso palkan vahingossa kahteen kertaan. Sillonen Syp(vai merita) pankki siirsi takaisin parin päivän päästä toisen palkan mun tililtä kysymättä multa mitään. Pankilla näköjään oikeus tehdä halutessaan tilisiirtoja asiakkaan tileitä. Ainaki nordealla on oikeus tehdä mitä vaan.
Luonnollisesti pankilla on oikeus korjata tekniset virheet. Eihän ylimääräinen raha kuulunut sinulle.
Ei tietenkään mutta mistä pankki tiesi varmasti että on ylimäärästä rahaa. Ja mikä oikeus pankill tehdä luvatta tilisiirto mun tiliötä. Et sitten nää tossa mitään ongelmaa. No ei voi mitään.
Ei mitään uutta länsirintamalta. Tuplaveloituksia on tapahtunut ennenkin. Sain takavuosina myös palkan tuplana tilille. Mikään toiminta ei ole täysin virheetöntä. Mutta yleensä virheet huomataan ja korjataan.
Tässäkin nähdään, miten Kokoomus-MÄTÄ lainsäädäntö on laadittu rahaeliitin etuja valvomaan. Valtavia voittoja takovat pankit saavat aiheuttaa ihmisille haittaa ja vahinkoa, eikä laki määrää niitä korvaamaan haitoista. Mikä tahansa muu toimija, kuten esim. pienyritykset, ovat lain mukaan velvoitettuja korvaamaan aiheuttamansa haitat ja vahingot.
Pitää muistaa, että yritysten omistajilla ei ole rahaa. Rahat tulevat lopulta aina asiakkailta tai kaikilta veronmaksajilta. Pankin päätehtävä on viedä asiakkaiden rahat.
Nyt yritetään johtaa huomio pois Finen tuomioista, joista suurimman osan mukaan rahaa menettäneet pankin asiakkaat jäävät ilman korvauksia.
Käyn kerran viikossa automaatilla ja nosta 300 €, se riittää viikoksi. Ei tule tupla veloituksia...
Microsoft pilasi lomatunnelmiani parhaalla mahdollisella tavalla, sulkemalla sähköpostini, "koska eivät (muka) uskoneet, että sinä eli minä olet sinä, eli minä".
Tililleni oli muka tunkeutunut toinen henkilö ja he vaativat välittömästi tietojeni vaihtamista! Kun tein sen, nyt he eivät jälleen muka uskoneet, vaan "oman turvallisuutesi vuoksi joudumme sulkemaan sähköpostisi".
Minulta meni lomapäivää hukkaan, selvitellessäni Microsoftin kiusantekoa. Eilen en saanut tallennettua kuviani pöytäkoneelleni!
Olen tänään, vihdoin onnistunut tallentamaan lomakuvani tietokoneelleni. Eilen, yhtäkkisesti aiempi Usb-johtoni ei toiminut, vaan piti laittaa toinen, onneksi mulla oli olemassa varalaturin Usb!
Liittyyköhän tuo Nordea-temppuilu samaan Microsoft-ilkeilyyn? Itselläni on ollut epäasialliset kokemukseni myös Nordeasta. En jaksa niitä nyt kertoa.
Kun seuraavan kerran lähden lomalle, opin nyt, etten enää ota tablettiani mukaan sinne, vaikka se rajoittaisikin lomani tasoa. Otan turvakappaleet tiedostoistani paperille... Ei tablettia... Vai, jospa ne sitten sulkee kännykkäni, väittäen, etten se ole sinä, eli minä? Älä avaa sähköpostiasi lomalla!...
Hankalaksi menee, mutta tätä on nyt juutalainen Microsoft, Google ja NWO.
"Tehdään gojimeille kiusaa, ne on kohta kaikki taas natseja ja saadaan syy syyttää niitä! Lopettavat olemasta "ystäviämme". Me ei niitä ystäviksemme haluta!"
Tämä kaikki liittyy siihen, että sinulla ei ole kohta mitään ykstyisyyttä, ei mitään mihinkä "kukaan ei saa koskea", et omista kohta mitään kun kaikki nollataan.
Tämä menee "salaliittojen " puolelle mutta en usko suin surminkaan, että tämäkään pankkisekoilu on ollut sattumaa ja inhimillistä virhettä vaan se on sallittu ihan kokeeksi.
Näitä tulee lisää saattepa nähdä.
Näitä "koronasaliiittojakin" on alkanut muuttua totuudeksi yksi toisensa jälkeen.
Nyt on paha. Mites noi velat, oliko nekin puolittunu?
Pankki itse luo rahaa tyhjästä. Ensin talletustili jonka rahoja lainataan muualle. Luonaan toinen tili. Mitä tapahtuu jos tallettaa tulee pankkiin ja vaatii rahansa pois? Pankki sanoo ettei niitä rahoja ole. Ei ihme että Bertold Brecht totesi:
"Pankin ryöstö ei ole mitään verrattuna pankin perustamiseen".
Pankin puolella joku kavalsi asiakkaiden rahoja satoja miljoonia "tuplaveoituksella" ja tekee rahaa osakekaupoilla treidaamalla, kun selvästi on tarkoituksella järjestetty valtavia kurssiheilahteluja monien yhtiöiden osakkeisiin. Jopa päivän sijoituksella voi sadalla miljoonalla tehdä useita miljoonia voittoa, kunhan on sisäpiirin tietoa ja rahaa millä pelata.