Miten flättärit selittävät tämän videon?https://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/a/e7efd20a-bfbb-45d0-9dd3-ec557f87d353
Miten selittää flättärit
Anonyymi
1252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Taitaa olla liian mykistävää.
Pienoismalleja ja tietokoneanimaatiota.
Mitä mieltä ovat normaalit ihmiset?
Aivan selvästi videolla käytetty pienoismalleja. Ei näytä yhtään oikealta vaan selvästi muovisia / puisia rakennelmia ja päälle höystetty cgi liekkejä ja laavaa. Lähinnä sureka tekele joka menee läpi vain totaalisesti nukkuviin pallopäihin.
Oletko trolli? Vai sokea? Vai ymmärtämäton? Vai totaalisesti nukkava littu-uskovainen
Jos filmi on vanha ja rakeinen, se on selvästi feikki. Jos se on kuvattu uudemmalla tekniikalla, todentuntuinen ja laadukas, se on selvästi hyvin tehty feikki. Koskaan mikään lättäteoriat kyseenalaistavat video ei voi olla oikea.
Lennot on edelleen toiminnassa.
Miksei denialisti mene jo Las Palmasiin ja kuvaa meille videota mitenkä siellä on leppoisa tuuli ja palmut heiluu?
En ymmärrä miksi tulivuoret voisivat selittää Maan pallomuodon?
Syvimmät porausreiät ovat luokkaa 13 km kuten myös merien syvänteet. Litteä Maakin voi olla jopa satoja kilometrjä paksu ?
Riittävä suuret maamassojen painot yhdistettyinä kaasu- ja öljyesiintymiin selittävät täysin miksi ne syttyvät ja pulpahtelevat maan pinnalle.
Ei toi liity mitenkään maan muotoon.
Ketjussa väitettiin kirkkain silmin (?) että tulivuori ei ole purkautunut Las Palmasissa.
Jos näin siis ei ole tapahtunut niin tokihan sen väittäjä lähtee paikalle ja todistaa tämän meille videoin?
Siinä on ilmiselvästi tulivuorenpurkaus. Mikäs... mikäs siinä nyt on niin ihmeellistä ? Eivätkö palloukot ole tietoisia tulivuorenpurkauksista. No ilmankos olette vajakkipäisiä persuja.
Kattos kun tulivuoret purskahtelevat subduktio ( pakkoenglaninnkielinen sivistyssana ) -vyöhykkeistä niin perskutin paljon ittensä vanhan vihtahousukintun ettenkö sanoisi että peräti suuren saatanan vuorenpeikkojen avustuksella pöhinäkaasua ja muutakin ravinteikasta maanviljelykseen sopivaa ravinteikasta jätöstä Maalätyn uumenista aina Aurinkokunnan syntyajoilta lähtien ihmisapinoiden sekä myös muidenkin haittaeliöiden ravinnontarpeen tyydykkeeksi. Niin ettätti jotta sitähän nuo tulivuoripurkauksen tekevät.
Kyllä taas tuonkin tulivuorenpurkauksen jälkeen kelpaa Maalätyssä elelevien ihmisten nauttia ruuaksensa ravintorikkaita kasvikunnan tuotteita.
No jopas pallopäätä ketuttaa kun ei voinutkaan selittää purkauksilla että maa on pallo.
Eihän sitä tarvitse selittää, se on fakta! Kyllä nyt littu-uskovaisia ketutaa kun taas kerran jäivät valeesta kiinni, siis siitä ettei mitään tulivuorta olisikaan!