Kehotus parannuksentekoon

Tehkäämme parannus pahoista teoistamme, sillä Jumalan valtakunta on tulossa maan päälle eikä siellä pahuutta siedetä!

2

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiitos Jouko että olet aloittanut, oon jo odottanut, sillä maailmalta ylettyy tsunamin aallot.

    • Anonyymi

      Pelkoa ei rakkaudessa ole. Vietelty ihminen joutuu synnin orjuuden siteeseen ja on sen jälkeen herkkä vieteltävä syvemmälle syntiin. Miksi kansamme ei valvo oikeasti lastemme tilaa , vaan nyt ajetaan heidät laumoittain - ei laumasuojaan - vaan epämääräisen piikin vaikutuksen kokeiluun. Minkä tulokset voivat esiintyä kahden vuoden kulututtu vaikka minkälaisia muutoksia nuoren terveyteen ja vakauteen.
      Ymmärtää , että kokeita on tehty eläimillä, mutta nyt ihmistaimilla?
      Meneillään on massiiviviettelys ja diagnooseja nähdään vaikkapa että kummasti on lisääntynyt ADHD tai MS-taudit?

      Orjuuden siteisiin varhaisnuorena sidottu lapsi ei helpolla ymmärrä , mitä pahaa hän on tehnyt ja mistä hänen pitäisi tehdä parannus - jäytävästä levottomuudestako, minkä monet lääkkeet, rokotukset ym. ulkopuolinen "vaino" eli kiusanteko aiheuttivat pysyväksi?.
      On vaikeaa tänä aikana varttua aikuiseksi, kuka oikeasti auttaa, eikä tuomitse , eikä syyllistä "tee parannus".

      Parannuksenteon edessä on jokainen , jolla on tieto ja ymmärrys ja se on jo parannusta , että ajaa viettelijät tiehensä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3750
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      176
      2946
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2926
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2411
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      362
      2190
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      160
      1870
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1565
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      28
      1390
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1378
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1352
    Aihe