kohu uutinen

Suomalaisen pedofiilin paljastuminen on saanut taalla Ruotsissa vihaisia katseita Suomalaisten suuntaan.
On todellakin hapea olla Suomalainen tamanlaatuisissa uutisissa.
8830
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Turha ruotsalaisten on paheksua. Kyllä sieltäkin on pedofiilireissuja tehty Thaimaaseen.

Äänestä

ruottalaisethan on itte hinttejä suurin osa,eli samaa porukkaa maa täynnä.

Äänestä

Ruotsinkielessä on myös kirjaimet ä ja ö.

Äänestä

Aika provo! Jos et sattunut tietämään, myös ruotsalaisesta tietokonenäppäimistöstä löytyvät skandit eli ä, ö ja å. Feikki kun feikki.

Äänestä
  • Ruotsalaisten pitää vaan katsoa peiliin.
    Siellä pervoja riittää ja tulee lisää koko ajan.

    Äänestä

on äät ja ööt näppiksistä kadonneet? Tietääkseni skandeja siellä kuitenkin yhä käytetään ;)

Äänestä

Ai häpeä olla suomalainen? Ei yhtään. Ihan ylpeänä olen suomalainen. Näitä mulkkuja pedofiilejä löytyy varmaan joka maasta. Eniten varmaan Saksasta ja Englannista, sekä tietysti Belgiasta, josta nyt on tullut monta juttua jo julki. Ei Ruotsikaan varmaan puhdas ole, joten turhaan paheksuvat, tekopyhät. Omat paskat ei haise. Ei tästä kuitenkaan koko kansakunna häpeäksi ole. Yksilöt ne on syyllisiä, ei koko kansa.

Äänestä

Soomalaisia Suomessa, on jätkä tainnut erehtyä mikä reikä on sallittu ja mikä ei, jos vastaan tulisi niin ampuisin empimättä!!!!!!!!!!!! ei varmaan ole ainoa tuon porukan ringissä? ja niitä kyllä löytyy sekä soomesta että Rootsesta, ikävä kyllä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ruotsissa kirjoitti:

Suomalaisen pedofiilin paljastuminen on saanut taalla Ruotsissa vihaisia katseita Suomalaisten suuntaan.
On todellakin hapea olla Suomalainen tamanlaatuisissa uutisissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu