Voi tuota Mattia… Emäntäehdokkaat käy kyllä tähän perunamaajussiin aika kuumana.
https://www.suomi24.fi/viihde/no-nyt-maajussi-matti-hakeltyy-emantaehdokkaan-suorasukaisesta-elkeesta-oho-kiitos-se-oli?s24
No nyt! Maajussi-Matti häkeltyy emäntäehdokkaan suorasukaisesta elkeestä: "Oho, kiitos, se oli..."

10
953
Vastaukset
- Anonyymi
Katotaan kuin moni on kuumana vielä joulun aikoihin...
- Anonyymi
Nuorin kuumimpana, aloittajalla enää kuumia aaltoja :)
- Anonyymi
Vanhapoika haluaa vanhoilla päivillä lapsia.. Voi kun ei ole sopivaa ehdokasta.. 😆
- Anonyymi
Omituista vahingoniloa tuollainen. Mikä vanha tuo on 20 vuotta vielä tehokasta työikää ennen eläkettä. Aika monet naiset tekee nykyään lapset vasta sitten kun niille on aikaa, eli siinä yli 40-vuotiaina. Mitenkäs itsellä muuten menee?
- Anonyymi
Matti on mukava tyyppi, mutta ikäisekseen aika vanhan näköinen. Ehkä siksi ei saanut kirjeitä nuoremmilta naisilta?
- Anonyymi
Vanhemman näköisiä nuo naiset ovat. Ihmettelen ett kukaan lähtee mukaan TV-ohjelmaan, en ainakaan itse lähtisi, hyvin harva noista löytää oikean kumppanin.
- Anonyymi
Sepä se. Matti ei taijja tajuta että hänen ikäluokan naisilla on tosiaan ne kuumat aallot = ei tehdä enää lapsia. Ja nuoremmat ei ollu kiinnostuneita tästä pottumiehestä.
- Anonyymi
Sepä se. Vanhemmat naiset ei taijja tajuta että heidän ikäluokan naisilla on tosiaan ne kuumat aallot = ei tehdä enää lapsia. Ja nuoremmat ei ollu kiinnostuneita osallistumaan TV-ohjelmaan.
Varmasti tullut jo paljon yhteydenottoja nuoremmilta kuten sille kanadansuomalaisellekin, tunkua suorastaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sepä se. Vanhemmat naiset ei taijja tajuta että heidän ikäluokan naisilla on tosiaan ne kuumat aallot = ei tehdä enää lapsia. Ja nuoremmat ei ollu kiinnostuneita osallistumaan TV-ohjelmaan.
Varmasti tullut jo paljon yhteydenottoja nuoremmilta kuten sille kanadansuomalaisellekin, tunkua suorastaan.Vertaatko mattia tähän kanadansuomalaiseen Royhin ? Omg. Ensinnäkin tämä Roy sai ihan oman ikäisiltään kirjeitä ja oli ihan oman ikäistään naista hakemassa. Ja ei ollut kenelläkään Roylla tai kumppani ehdokkailla suunnitelmissa enää lisääntyä. Olivat jo lapsensa tehneet nuorena.
- Anonyymi
Varmasti jonoa oven takana, niistä nuoremmista. Vähintään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
4 kuoli kolarissa
Kenen vastuulla tienhoito? Sohjoa ja vettä tie täynnä. Oliko säästetty tienhoidossa? Järkyttävä onnettomuus.27211079Suomea odottaa karu kohtalo
Mitäs menitte uhkailemaan ja leikkimään kovaa. Ei mitään mahdollisuuksia Venäjää vastaan.4113099Nainen, moraali on koetuksella sun kanssa
Koen nyt olevani rappiolla ja kyllä, omaa syytäni ja itsekontrollin puutetta, mutta olethan kyllä puoleensavetävä, ettei921758- 821565
- 661456
- 831024
Onko kenelläkään tästä tietoo?
https://www.haapavesi-lehti.fi/artikkeli/lukijalta-ilkka-repo-etsii-nimettoman-kirjeen-lahettajaa Olisi tärkeä saada te411001Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin73907Ihastukselleni
Kun viimeksi nähtiin, niin sisälläni repesi myrsky ja salamat iskivät kuin rajuilma. En halunnut katsoa sinua, en halunn21873Ovatko miehet niin heikkoja ja lahjattomia, etteivät siedä tasa-arvoa?
Muutenhan ei ole mitenkään perusteltavissa, miksi miesten pitäisi saada etuoikeuksia ja etumatkaa. Sehän tarkoittaisi, e252848