Marin asuu veronmaksajien piikkiin isossa kartanossa.
Merkel asuu omilla rahoillaan pienessä vuokra-asunnossa.
Marin on kommunisti.
Merkel on porvari.
Kumpi pitää paremmin kansalaisten puolia?
Merkel asuu omilla rahoillaan pienessä vuokra-asunnossa.
Marin on kommunisti.
Merkel on porvari.
Kumpi pitää paremmin kansalaisten puolia?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Lisäksi Merkelillä on älyä , Marinilla taas ei ole älyä .
Merkel on fyysikko, joka on väitellyt tohtoriksi kvanttikemiasta. Ei siis mikään kirkkoslaavin harrastaja, vaikka osaakin kieliä. Voitti esimerkiksi venäjän kielen kilpailussa matkan Moskovaan.
Vain tarpeeksi älykäs henkilö voi päästä ja pysyä kauan vallan huipulla, koska feikki paljastuu hyvin nopeasti kuten Marinin kohdalla on käynyt. Luonne on kohtalo ja monen kompastuskivi.
Marinilla ei ollut esim. koko keväällä-kesällä muka aikaa osallistua keskusteluun ekonomisti Malisen kanssa Suomen osallisuudesta EU:n elvytysrahastoon jossa etelän maille työnnettiin satoja Miljardeja Euroja ilman mitään vakuuksia , esim. Saksa osallistui siihen valtion budetin ylijäämästään mutta Suomi joutui ottamaan siihen lisää velkaa .
Todellinen syy oli siinä että häntä ei päästetty SDP puoluetoiston taholta sinne munaamaan itseään täydellisellä osaamattomuudellaan .
Malinen olisi vienyt Marinia kuin litran mittaa .
Marin on tyhmä kuin saapaas .
Jaa, missä kartanossa pääministerin virka-adunto ei todellakaan ole KARTANO..
Jos niin ikävästi sattuisi käymään, että persupuolueesya tulisi pääministeri, se asuis siinä samassa KARTANOSSA, ja päivystävä kopiopersu olis hiljaa kuin kusi sukassa.
Ei asu ei. Pääministerin ei ole pakko asua veronmaksajien piikkiin kartanossa. Kartanossa ei ole asunut veronmaksajien piikkiin kuin Kiviniemi ja Marin. Muut ovat käyneet siellä korkeintaan satunnaisesti saunomassa.
Onks se, kopiopersu niin, että Suomessa on vain demarit ja persut?
Niin , siis totta , Marin on tyhmä kuin saapas .
S. Niinistökin sen tietää ja siksi inhoaa koko Marinia .
Ei Niinistökäön häikäise. Euro- ja kansanäänestyshuijari. Tyhmä on kansakin, kun tuollaista pelleä on äänestänyt - oksennus- vielä presidentiksi.
Marin on tyhmä kuin saapas .
T.päivystävä Kenraali .
Persujen vuoropuhelua: Oot tyhmä! Ite oot tyhmä..?Oletteko jääneet viisivuotiaan tasolle?
Politiikkaan on pesiytynyt lahjattomin ja parasiittimaisin pyrkyriaines, koska helppo raha. Marin paljastui viimeistään aamiaissotkussa.