Presidentti Niinistö puhui yrittäjäpäivillä ja ltalehden kommenttiosiossa yrittäjät haukkuvat nykyhallitusta vaikka ovat saaneet vero ja velkarahoistamme miljardiluokan rahatuet koronakriisin aikana. Mikään ei näköjään riitä porvareille eli haukkuvat Marinin hallitusta rahanahneuksissaan! VOI JUMALAUTA MITÄ OLMISAKKIA!!!!'
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/23a25640-95ff-4d6f-aa9c-e1bac9214bcb
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/23a25640-95ff-4d6f-aa9c-e1bac9214bcb
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kun mikään ei riitä ahneille.
Lukekaapa kommentit IL:n juttuun. Joku kapakoitsija vaatii että valtion pitää maksaa kaikki kulut koronaepidemiasta eli tyyppi elää jossain toisessa todellisuudessa aivopieruineen.
samoilla linjoilla ovat johtajansa Pentikäisen kanssa ainainen kitinä kuinka huonosti menee, kannattaisiko mennä vieraalle töihin niin olisiko paremmin, tämä on siinä suhteessa vapaa maa, toistaiseksi, tosin kaikki yritetään pakottaa yrittäjiksi nykyään mutta ei tule onnistumaan.
Vapaasti voi siirtyä kadehdittuun työttömien kastiin. Kukaan ei estä. Joskus voi päästä jopa 9€/päiväpalkalle.
Tulis sellainen rutto joka tappaisi nuo yhteiskunnan todelliset loiset.
Tällä tarkoitin noita suuryritysten omistajia ja johtoa. Joita on parikymmentä vuotta hellitelty silkkihansikkain. Lappamalla etuja ja tukia kahmalokaupalla.
Ainainen kitinä ja valitus kuuluvat paskamahayrittäjäökyjen perusluonteeseen.