Sunnuntain lehdessä ilmoitus palkataan tuotantopäällikkö Skaalalle. Kuka hullu lähtee moiseen hullunmyllyyn. Koiran virka auki.
Skaalalle tuotantopäällikkö
Anonyymi
162411
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mihinkäs se Hautanen on lähdössä, kun tuotantopäällikön paikka on vapaana?
Tarviiko olla lähdössä mihinkään, nyt kumminkin haetaan ammattimiestä
Kun olin töissä skaalalla niin silloin oli tuotantopäällikkönä maalaripoika vetelistä. Eli ei tarvitse olla ammattilainen, mutta olisi hyvä että osaa lukea ja kirjoittaa.
Täytyypä hakea tuntuu mielenkiintoiselta hommalta.
No tuos hommas palkka huiteloo liki 10000?
Varmasti huitelisi normaalissa firmassa, tässä kyseisessä saa kympistä haaveilla kuussa.
Olen lähettänyt hakemuksen. Minulla on kokemusta vastaavasta työstä. Olen varma, että minut valitaan.
Tehtävässä menestyminen edellyttää tuotantotavoitteiden nostamista ja halua houkutella työntekijöitä ylitöihin
Molemmat onnistuu.
Joko saatiin joku hullu palkattua?
Skaalalle pitäisi järjestää yleislakko. Kylmästi vain etukäteen työnantajan epäasiallista käytöstä vastaan.
oon samaa mieltä
Kantakauhavaisten kateutta
Mites tilauskanta, lomautuksia toisensa perään. Maineen voi menettää vain kerran
Rupia rakentaan niin meille riittää töitä. Ainiin oot tuollaanen yhteiskunnanelätti jolla ei mitään mahkuja edes rakentaa saati remontoida
Eiku mä oon kans täällä töissä