Ruotsalaiset jättävät Rutsin

”Olemme asuneet tällä alueella viisi vuotta, mutta viimeisen vuoden aikana tilanne on muuttunut levottomaksi. Täällä on hämäriä tyyppejä”, hän kertoo.

Anna ei halua kertoa koko nimeään tai esiintyä kuvissa, koska pelkää paikallisia rikollisjengejä.

”Ajattelen, että viiden vuoden sisällä me tulemme muuttamaan Ruotsista. Sveitsi olisi unelma. Tai miksei Suomikin”, hän sanoo.

Älä tule Suomeen, meillä on pian yhtä paskastanilaista kuin teillä nyt.

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008295345.html
21<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Ruotsi, tuo tuhottu maa.

Äänestä
  • Maahanmuutto ja "kilpailukykyiset kannustavat" palkat... ja tuolta se näyttää. Maahantuodut orjat ja vuokrakasarmien täytteet eivät tule tyytymään oloihinsa, he ottavat parempaa omin käsin ja niin pian kehittyykin paikallinen Chicago.

    Typeryydellä ja ahneudella ei ole koskaan ollut mitään rajaa, ja loppu onkin sitten sitä historiaa. Niin aina.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Maahanmuutto ja "kilpailukykyiset kannustavat" palkat... ja tuolta se näyttää. Maahantuodut orjat ja vuokrakasarmien täytteet eivät tule tyytymään oloihinsa, he ottavat parempaa omin käsin ja niin pian kehittyykin paikallinen Chicago.

    Typeryydellä ja ahneudella ei ole koskaan ollut mitään rajaa, ja loppu onkin sitten sitä historiaa. Niin aina.

    Voiraanki kysyä miksi

    ruotsista paluumuuttajat ei asu Vuosaaressa???

    RASISMIAKO


    Minne ne paluumuuttajat on sijoitettu?

    PS.

    Ja voihan ne stokiksen mamut muutta vapaasti EU-alueella bvaikka porvooseen tai ahvenanmaalle jos niin haluavat-

    EUssa on VAPAA LIIKKUVUUS!

    STOP RASISMI !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Voiraanki kysyä miksi

    ruotsista paluumuuttajat ei asu Vuosaaressa???

    RASISMIAKO


    Minne ne paluumuuttajat on sijoitettu?

    PS.

    Ja voihan ne stokiksen mamut muutta vapaasti EU-alueella bvaikka porvooseen tai ahvenanmaalle jos niin haluavat-

    EUssa on VAPAA LIIKKUVUUS!

    STOP RASISMI !

    Täsmennettäköön: vapaa liikkuvuus koskee EU-kansalaisia - ei maailman kulkureita ilman papereita, ilman identiteettiä, ilman kansalaisuutta missään EU-maassa.

    Selkis?

    Äänestä

Olisivat tappaneet kusipäiset poliitikkonsa ajoissa jo vuosikymmenten ajan.

Äänestä
  • Vassarit tuhosivat Ruotsin ja nyt vassarit alkavat tuhoamaan Saksaa toden teolla, on suorastaan ihme ellei saksassa ala sisällissota kohta.Suomihan on myös tuhottu vihervassaroimalla jo tyystin.

    Äänestä

Eikä Suomessa vieläkään uskota...

Muutama vuosi sitten yksi unkarilaissyntyinen, kauan Ruotsissa asunut nainen muutti takaisin Unkariin ja antoi haastattelun, jossa kertoi ettei enää uskalla asua Ruotsissa. Hänet teilattiin täysin.

Unkarin Orban nosti Ruotsin malliesimerkiksi epäonnistuneesta maahanmuuttopolitiikasta. Tuosta suivaantuneina ruotsalaiset lähettivät jonkun klopin (nimeä en muista) pitämään puhuttelua Orbanille.

Ja onhan meillä ihan omasta takaa liuta ihmisiä, jotka kieltävät tosiasiat, yksi heistä A Stubb ja toinen toimittaja Pettersson, joka hehkutti Ruotsin turvallisuutta raportissa, jonka oli väsännyt käväistyään jossain ongelmalähiössä keskellä kirkasta päivää.

Teeveessä näytettiin jokunen vuosi sitten ohjelma ongelmalähiöstä, haastateltavana oli mm yksi vuosikymmeniä sitten maahan muuttanut. Hän sanoi, että alussa oli mukavaa, kun alueella asui vielä ruotsalaisiakin, mutta asiat muuttuivat, kun ruotsalaiset muuttivat pois ja nykyisellään alueella asuu sekalainen seurakunta maiden ja merien takaa tulleita.

Ihan sama, mitä meille valehdellaan, sillä jokainen joka asioita on vähänkään seurannut tietää, että Ruotsin tie on se tie, joka meidätkin pakotetaan kulkemaan, niin vastenmielistä kuin se onkin. Asuin aikanaan maassa, jossa vastaavanlaiset tapahtumat kuin Ruotsissa olivat arkipäivää, ja huokaisin helpotuksesta palattuani kotimaan kamaralle. Ei olisi tuolloin voinut kuvitellakaan, että Suomi päästetään samaan jamaan ennen pitkää.

Siksi kai niitä lapsiakaan ei enää synny. Ihmiset ovat alkaneet pelätä jälkikasvunsa puolesta.

Pitääkö kääntyä muslimiksi? Tulisi ainakin rauha maahan, kun nuo rikoksia solkenaan tekevät joutuisivat vastaamaan tekosistaan. Nythän ne nauravat pskaista naurua länsimaille ja niiden veltoille johtajille.

Äänestä

Afrikkalaisia ja Lähi-itäläisiä vastaanottaneet ääääääääääriliberaalit ovat tuhonneet Ruotsin yhteiskuntarauhan !!!!!!

Äänestä

Vihervasemmistolla on tänäänkin hyvä päivä.

Äänestä

Tai ehkäpä ruotsalaiset muuttavat tuohon kammottavaan Orbanin Unkariin, jossa on rauhallista ja seesteistä, eikä tarvi pelätä vähääkään ulkona liikkuessa.
Miksei ruotalainenkin voisi muuttaa tuonne kammottavaan Unkariin. Kertoo kavereille vaikka muuttaneensa johonkin tosi cooliin paikkaan kuten Somalia, Afganistan tai Irak.

Äänestä

Ei millään pahalla, mutta Suomi on jo lähtökohtaisesti p*skottu pseudosuomalaisilla. Jo silloin, kun valtiota perustettiin, kaikenmaailman siperianmongoloideille ja muille ei-suomalaisille lätkäistiin vaan etiketti "suomalainen". Tämähän on törkeää identiteettiloisimista, ja vain siksi, koska ruotsalainen Snellman päätti niin.

Runot haettiin arjalaisilta Karjalasta, hurri Runeberg runoili "kansallisrunoilijaksi", arjalaisten suomenheimojen muinaisjäänteitä omittiin tämän pseudokansan identiteetin luomiseksi jne.

Täähän on kuin korttitalo. Yksi sisällissota jo sodittu koiranp*skojen vuoksi. Vieläkään ne eivät ymmärrä, että kykkivät aivan toisen kansan identiteetillä. Ja meininki on muutenkin apinasirkusta.

Äänestä
  • Mutta nythän asian ytimessä on kuitenkin turvallisuus ja toimiva yhteiskunta. Ei kai ne pseudosuomalaisiksi kutsumasi tätä maata ole pskoneet? Sovussa on eletty, mutta tuo vuoden 2015 episodi muutti kaiken. Tällaista ajanjaksoa ei ole sitten sotien nähty.

    Kohtalon vuotta 2015 oli valmisteltu julkisuudelta salassa jo pitkään varautumalla suurten ihmisjoukkojen saapumiseen. Langanpäät pitää vain yhdistää ymmärtääkseen enemmän kuin mitä meille halutaan kertoa ja paljastaa.

    Mikä taho on saanut lahjottua niin suuren joukon ihmisiä asioiden hoitamiseen?

    Tai tarkemmin ajatellen: en kutsuisi asioista vastuussa olevia ihmisiksi, vaan aivan muuksi.

    Olisi mielenkiintoista tietää, mitä Soini tarkoitti aikanaan lausumallaan "jos kansa tietäisi, mihin Suomi on sitoutunut...".

    Helmut Kohl sanoi Merkelistä puhuessaan, että on elättänyt kyytä povellaan. Meilläkin on samanlaisia käärmeitä, mutta hyvin ovat osanneet piiloutua. Jonain päivänä saamme selville ja tiedämme.

    Äänestä

Koiranpskat eivät ymmärrä, että alkavat saada sitä koiranpskaa kohta omaankin suuhunsa. Maittaakos sitten?

Äänestä

Voiko tyhmempää maata olla nykyaikana? Tuskin. Tarina suoraan hölmöläisten kirjasta.

Äänestä

Unelmaa elävät...

Äänestä

Ei saa olla huolissaan, kyllähän räjähdyksiä tapahtuu ne kuuluvat monikulttuuriseen.
Suomi seuraa jäljessä.

Äänestä

Ei helkkarissa Suomeen ainakaan, pitäkööt tunkkinsa. Sveitsiin voi yrittää, tosin siellä esteenä aito suora demokratia jos yrittävät mädätystä sisältäpäin.

Äänestä

Suomalainen suvaitsevainen haluaa kaikessa Suomelle ja suomalaisille pahaa. Syyttääkin aina kaikessa suomalaista.

Äänestä

Ruotsalaisia ei saa sääliä. He saavat, mitä ansaitsevat. Kantakoot kerrankin itse vastuun omista teoistaan, tosin en sekuntiakaan usko, että heillä yhdelläkään olisi muu kuin muiden kansojen siivestäjien mieli. Suomeen he eivät kuulu. He eivät itse asiassa kuulu mihinkään. Ovat vahingoittaneet Eurooppaa, juutalaisia, Pohjolan suomalais- ja slaavilaiskansoja.

He eivät ansaitse kuin kiviä niskaansa.

Voi, kun Venäjä jo tulisi auttamaan meitä! Se on ennenkin ajanut Riistäjän ulos maastamme. Mutta heitä tuskin enää kiinnostaa meidän auttamisemme. Ajattelevat samoin meistä: "Niin makaa kuin petaa."

Eivätkä he enää vaaranna oman kansansa turvallisuutta. He kunnioittavat omiaan, eivät vihollisia. Patrioottisempaa kansaa en tiedä. Samalla he ovat myös jopa suomalaisempia kuin me suomalaiset itse, rajan tällä puolen!

Nižni -novgorodilainen piispainkuoro laulaa:
"Meidän Uskomme (Ortodoksinen)" /
ääntyy n. suunnilleen: "Naasha Vieera (Pravoslaavna)":

https://www.youtube.com/watch?v=QLVF8tEpmVY
🎀

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

”Olemme asuneet tällä alueella viisi vuotta, mutta viimeisen vuoden aikana tilanne on muuttunut levottomaksi. Täällä on hämäriä tyyppejä”, hän kertoo.

Anna ei halua kertoa koko nimeään tai esiintyä kuvissa, koska pelkää paikallisia rikollisjengejä.

”Ajattelen, että viiden vuoden sisällä me tulemme muuttamaan Ruotsista. Sveitsi olisi unelma. Tai miksei Suomikin”, hän sanoo.

Älä tule Suomeen, meillä on pian yhtä paskastanilaista kuin teillä nyt.

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008295345.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu